Ako sa zbavit byvaleho?

Príspevok v téme: Ako sa zbavit byvaleho?
eminka999

Ahojte, som rozvedena 6 rokov. Byvaly manzel nam neda dychat. Overuje, kde sme kedy isli, co robime, proste vsetko. Za 6 rokov podal 13 navrhov na sud, rozne nezmysli, zmeny styku s detmi, zverenie jemu do opatery...atd. ale na sud sa nikdy nedostavil, ani sa nevyjadril, proste neriesil. Teraz ho podavanie na sud preslo, ale komanduje deti telefonicky, musia podavat sms hlasenie, ak to neurobia, tak im telefonuje, ak nedvihnu telefon, ide za nimi do skoly. Vyzivne plati ako ho napadne, mimo toho detom za 6 rokov nic nekupil. Mna posudzuje a tiez sleduje, co robim, ako zijem, kde pracujem, od deti cerpa informacie, pritom zijem uz 3 roky vo fungujucom vztahu. Da sa tomuto nejako zabranit?..moja predstava je taka, ze sa o moj sukromny zivot ani o mna zaujimat nebude, deti moze vidiet kedy chce, po dohode (stym som nikdy nerobila sceny, aj ked to bolo mimo terminov stanovenych sudom). Deti zastrasuje a vyhraza sa im, ze ak neurobia to a tamto, tak im to vrati a podobne...raz slubil detom, ze pride pre nich, cakali cely den, stale posuval cas o hodinu..az nakoniec vecer napisal, ze ich vodil za nos, lebo im chcel vratit to, ze tyzden predtym knemu nechceli ist....dohovaranim ho len drazdim...to nema vyznam...ako ho zastavit??:.deti maju 13 a 9 rokov, dakujem..

eminka999

..syn samozrejme vsetko maze, na prikaz otca, overuje to ci ma vsetko v mobile zmazane...vyhraza sa detom, ze ak snim nepojdu, ze mi neposle vyzivne, a oni potom nebudu mat co jest...
..normalne sa snim komunikovat neda, v kazdej malickosti hlada moznost podania na sud..naposledy to bolo, ze moj brat vozi moje deti autom, ktore nema vybavene zimnymi gumami (hoci tie gumy zimne ma)....teraz chce davat detom robit pasy a ja mam strach ze ich niekam vyvezie a viac ich neuvidim...robi kamionistu, deti vozil dokonca zo sebou bez mojho vedomia, bez pasov, bez poisteni hore v spacom priestore...proste nonsens, coho je ten clovek schopny...

jan11

A co tym akoze sleduje? Vies, ked si uvedomi niektore veci, tak ho to prejde, asi ma dlhe vedenie, s tym nic nenarobis.
Ja ked som si uvedomil, aka je moja ex spina, tak som sa na nu vysral uplne. Nechapem, ako mozu jestvovat take bezcharakterne bytosti, a pritom chodi do cerkvi, spina ruky. Ja kebyze som do nej mal hodit chlebom, tak jedine takym, ktory je poriadne stvrdnuty.
Ja mam to stastie, ze ju nemusim davat na sud, ja som sa jej vyhrazal len raz a pochopila to.

eminka999

v poriadku, toto napadlo uz aj mna, ale zrejme to budem musiet dokazat...akym sposobom?..staci psychologicky posudok?...starsi by mohol ist asi aj na sud vypovedat, ale myslim, ze zo strachu by nepovedal nic...

Mimulus

Toto je psychické týranie a citové vydieranie. Jediné čo môžeš spraviť je dať to na súd. Zákaz priblíženia, telefonátov, kontaktu s deťmi...