Čo na topanky, aby sa v nich nesmykalo?

Príspevok v téme: Čo na topanky, aby sa v nich nesmykalo?
milli11

Nemate nejake typy, co si dat na topanky, cizmy, ked sa von tak strasne smyka? Dnes som ledva dosla domov. A aj dalsie dni mi treba ist do prace a z prace.

Prsi a hned to mrzne. No proste super na zabitie alebo rozbitie nohy. Ked si aj nase metske vedenie spomenie, ze by trebalo posypat, tak posypu nanajvys cesty, ale chodniky ostavaju ako letisko. A kedze vacsina mesta je dlazba, viete si predstavit, ake krasne klzisko mame. A nerada by som skoncila niekde na pohotovosti.

Pocula som, ze niektori si davaju na cizmy ponozky. Pomaha to? Kaslem na to, ci je to modne faux pax.

milli11

lost, to bolo dobre, ze "brutalny lover". To znie tak dost zapadne. :DDD

U nas sa nedalo chodit ani v cizmach, nieto v papuciach. Jedno dievca, co islo oproti mne, samo povedalo: "Mam protismykove podrazky. A aj tak sa mi smyka."

Pises, ze si obchadzal aspon po trave. To som si myslela aj ja, ze pojdem aspon po nej, ale nedalo sa. U nas sa ani po trave nedalo chodit, lebo aj ta voda a blato na nej zamrzlo a vsetko sa smykalo.

Cesta z bodu A do bodu B, to bola cista taktika. Stale som zastavovala a rozmyslala, ktorou cestou je to najkratsie a najbezpecnejsie, pripadne, kde je to najmenej rizikove.

Ale musela som vyzerat ako opilec, ked som sa jednou rukou opierala budov alebo stlpov, aby som mala aspon nejaky zachytny bod. Co by, samozrejme pri pade velmi nepomohlo, lebo dalo sa o nich iba opriet, nie zachytit.

lost

je to sranda :) teda obcas :D ked je clovek na ceste sam, neni problem, ak je tam niekto iny kto robi blbosti tak je to pruser :)
najvacsi problem mavam na parkoviskach, tam uz ani nechodim, lebo tam su 10cm vysoke "vlny" ladu ktore hadzu auto neovladatelne kamkolvek, takto nie je problem prist k preliaceninam, ak to niekto (alebo ja) nezvladne.. alebo su tie siroke kolesa prekliatim :)

inac, k teme :D

milli11, uz ti (a spol) verim co myslis/te tym smykanim na chodniku :D
isiel som von na chvilu v papuciach a to sa neda :D raz som sa smykol na bok ale to bolo na parkovisku cize auto ma podrzalo :D inac som isiel asi 4x alebo 5x alebo nevypocitatelne pomalsie ako za sucha, isiel som radsej cez sneh a to som urobil mozno 50 metrov.. a lad nebol az taky klzky aky by mohol byt. nebyt bosi, skusim to na ponozkach, ale mal som strach ze sa prilepim k -10C ladu :D co potom :))

lost

inac ani v aute to neni ziadna slava, vzdy mam strach aby sa nerozsypalo ked idem po hrboloch na parkovisku, az mam o neho strach a parkujem inde :D

lost

ved ani psa sa neda vencit :D a to aby som cestoval stovky KM len pre vencenia psa tak na to teda nemam ani ja brutalny "lover" mojho psa :D :D

milli11

Po takom opatrnom chodeni som viac unavena ako po sichte v praci alebo po pretekoch v behani. Spim ako babatko, akurat, ze sa mi s tymi ladovymi cestami a snehom uz aj sniva.

milli11

To ano, doteraz sa dalo chodit aspon po okrajoch chodnika po travnikoch. A teraz su tam na tave take hrboly zamrznuteho snehu, vlastne ladu.

Asi si zoberiem faklu alebo laser (ak by som nejake mala) a cestu si budem roztapat ten lad predo mnou. Ale aspon sa uz aspon niekde da chodit. Teda v meste uplne nie, ale na chodnikoch mimo hlavnej casti mesta je to lepsie.

Nemaju piesok? Ved na pusti je tolko piesku.

Nemaju posypovu sol? Tak nech ju nedavaju do polskych potravin. Teraz im chyba.

A tiez si momentalne trenujem organ rovnovahy.

milli11

A fakt, platime dane a nic z toho nemame. Ked niekto spadne a ma uraz, kto je na vine? Mesto? Majitel obchodu, kde sa smykol? Samotny zraneny, lebo sa nenaucil chodit po lade? Kto je za to zodpovedny?

lost

u nas je ho hrozne lebo je divne zamrznuty sneh, mam pocit ako keby chodim po skalnatych horach, musim davat pozor aby som si nevyvrtol clenok :D
smyknut sa a padnut kolenom/laktouci hlavou na take "lady skalnate" by nebolo prijemne teda..
rovny lad je ako beton, pomerne "makky" ale ked su take hrby tak to je kruteee

milli11

Lulita, hovor mi daco, ja som asi v strede cesty myslela na to, ze zastavim a nepohnem sa z miesta, kym nenastane odmak, hoci by to trvalo aj cele dni.

A ked som chcela prejst cez cestu. Zboku islo auto, chvalabohu dost pomaly, ja som sice zastala pred prechodom, ale cizmy sa mi dalej smykali, ze som myslela, ze uz budem pod autom.

Taky zvlastny pocit to bol. Aj ked som isla v meste. Niekedy som zastala a hoci som nerobila ziadny pohyb, moje cizmy sa nenapadne smykali dalej. Isla som dost pomaly a v duchu si vravela: "Len pomaly,zvladnes, postupuj opatrne pomaly dopredu. Hop, trochu mi usla noha, vyrovnavaj, vyrovnavaj."

Aj nase mesto je ako zamocka dlazba. Nechapem, koho to bol napad, nieco take tu dat. Taku dlazbu mozu mat akurat tak juzanske krajiny, kde nemrzne a nesnezi. A nie tu, kde je to v zime na zabitie. Nepamatam si, ze by sa na starych chodnikoch tak smykalo ako teraz na tychto.

Vdaka za tie leukoplasty, skusim to. Chvalabohu, uz je u nas odmak a da sa uz celkom normalne chodit.