Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ovsene vlocky

lunka

Adam Krt vacsina ludi ked vkuse nieco chrume, tak pribera, ty si mozno divna vynimka.. Chapem ze treba jest zdravo, aspon pat-sest malych porcii za den, vtedy zazivaci trakt stale pracuje a zaroven spaluje kalorie, ale s prepacenim sa prezierat aj v noci a jest jedno cez druhe, to clovek po pol roku vyzera ako prasa..

AdamKrt

Nic optimalne neexistuje. Citis hlad, jedz. Vlastne lepsie jest skor, nez ma clovek hlad.

Clovek ma svoj metabolizmus a ten je zavisly od genetiky, veku, zlozenia potravy, ale aj frekvencie stravovania a tiez stresov, pohybu, vykonov, zataze atd.

Sam patrim medzi ludi a poznam dalsich, co jedia vela a kombinuju vselico mozno a nejake priberanie extra nehrozi. Naproti tomu vela ludi je malo a pribera. Raz som nedobrovolne /na vojenskej sluzbe/ bol nuteny podriadit svoje stravovanie predpisom. Pravidelna strava 3x denne presne v tu istu dobu a podstatne mensie davky, nez jedavam obvykle. No a na vtedajsie pocudovanie - pribral som.

Telo proste ked ma malo a pocit hladu, vytvara si zasoby a istu dobu trva, kym sa metabolizmus prepne /ak to neni nejak chorobne narusene/.

Potom mozete zjest kludne obcas 100g cokolady len pre chut a nic sa nedeje. Nestravujem sa nezdravo, ale ani nie zle. Tak vyvazene. Ludia sa divia, kam to vo mne mizne a ze nejak nepriberam. Myslia si, ze ma clovek divny metabolizmus, ale vacsina ludi ma taky metabolizmus, len niekto si ho nastavil stravovanim inac, rychlejsie.

Zoberte si, ze napr. pes sa stravuje normalne, ale taky vlk, jeho pribuzny - dokaze nejest cely tyzden, ale potom na posedenie dokaze ziest obrovske mnozstva masa, ze sa clovek divi, kde sa to v nom podeje. Mensie zivocichy tiez tak. Zjedia casto velku cast toho co sami vazia a nie su tucne... Proste metabolizmus si treba pestovat. Zaludok sa dokaze natiahnut. Treba jest zdravo, aby bol clovek zasyteny, dostatok vody, nejaky ten pohyb. A ozaj sa potom nemusite extra divat na to, co obcas z chuti naladujete do seba.

petra44

ahojte, ako to tu citam, je to celkom pekna diskusia o vlockach:)
ale zaujimalo by ma, aka je "optimalna" porcia vlociek, kedze 100g ma asi 1500kJ..nie je to trochu vela kalorii?? napr. ked si dam na ranajky 40g vlociek, k tomu mlieko a este ovocie (a prisady ako kakao, semiacka a pod.) ved to sa tak nabali...

AdamKrt

Ovsenne vlocky pouzivam pri peceni do chlebika. Zalejem ich par lyzicami vody, nechapm napucat a pridam k ostatnym ingredienciam.

Inak som ovsenne vlocky jedol v minulosti. Nechal som ich napucat v mlieku, zalial mliekom a ochutil napr. bananom, jahodami, alebo dzemom, kakaom. Rozmixoval a vypil. Dost ma z nich vsak nafukovalo, clovek ked isiel von zo zachodu, tak po nom, ako mrtve potkany, keby tam ostali, taky bol zapach :)))

Pozor vsak preco si tie vlocky davate. Prilis vela vlakniny tiez neni moc dobre. Nic netreba prehanat.

Ked ich mam /vlocky/ v chlebe, ale zaroven tam mam aj celozrnnu raznu muku, tak mi travi lepsie.

majama

...viem ze maju vyssi gl.index,ale v pode mi to vydrzi take tri hodiny...a celkovo ten kaloricky prijem za den mam ok-6000kj..ale ja nejem ovocko ako samostatne jedlo,nuz a do tych vlociek si davam jedine to jablko,kedze to je pre mna najdostupnejsie ovocko

karioll

majama
ovocie by sa nemalo nikdy kombinovat s jedlom,tak ako orechy,jedina vynimka
je jablko a mrkva
iste ze zavisi od toho co clovek dalej v priebehu dna je,ale netreba zabudat,ze bielkovin by nemalo byt viac ako 0.8 gra
mu na kilo hmotnosti a ze tie tvoje ranajky maju velmi vysoky glykemicky index kvoli ovociu

majama

...kariol...ako si to vezmes,ked das 150 g bieleho jogurtu,30-40 g ovsakov 100 g nejakeho ovocka ,tak to mas cca do 40 g sacharidov,ale zasa ked znizis ich prijem po obede,tak sa to vyrovna,nie kazdy zje iba jogurt a ovsaky...

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ovsene vlocky - Fórum - ZDRAVIE.sk