Mám bulímiu?

Príspevok v téme: Mám bulímiu?
cbgrvrugheru

mam 14 rokov a som tlsta! nemozem sa na seba pozerat zacala som teda zvracat a bojim sa ze na to niekto pride a zacne sa to zhorsovat..:( a co je najhorsie vzdy ma trapilo akne konecne sa mi to zacalo zlepsovat a teraz sa bojim ze sa mi to vdaka bulimii vrat...pomozete mi prosim?:O a ako mam schudnut aj bez bulimie?:O Dakujem:*

NATALL

Iveta, si smiesna, zo zdravotneho hladiska je to normalna vaha z estetickeho uhol pohladu...ano ak ty mas nadstavene tabulky do kedy je to ok tak aj 55 kg clovek muze byt pre teba tucny..aj keby dievca ma ozaj nadvahu tak sa to da napisat citlivejsie,ked vidis ,ze zacina problem,,,to nie je o pokrytectve,ale trochu rozmyslam co ako formulujem...ja tu neobhajujem nadvahu ci obezitu,ani prezieranie a permanentne sedenie na riti s balilom chipsov ..dievca sa vyjadrilo ,ze sportuje a stravu upravi..co ma viac spravit ??? Podla mojho nazoru baby v tomto veku nemaju co riesit chudnutie ak nemaju zdravotny problem spojeny s nadvahou ,resp.nadvahu..o com to je schudnut 5 kil ale aj za cenu psych. problemov?!trochu divne zmyslanie ,preto som sa vyjadrovala k tvojmu veku a tato pripomienka zostala ako vidim z tvojej strany totalne nepochopena.. Btw : bud si ista, ze tu ti nezavidi nikto nema co,vahu isto nie ja by som tvojich 60kg brala,pred 5 rokmi som mala velke zdravotne problemy ,rapidne som schudla a vaha sa mi po pribrati pohybuje od 47 do max 52 kg ,tak ano strasne ti zavidim, v tvojich rokoch riesit taketo somariny tak to je ozaj zavidenia hodne ...a este jedna vec,ze ma dost casu na priberanie,no neviem ako vy ale ja som bola prave v jej veku okolo 15 taka“ najmacatejsia “:)potom som sa mi telo vyformovalo tak vobec nemusi dalej.priberat.

Iveta Michael

Si uvedomte to že keby to bolo v poriadku tak to sem ani nepíše..aspoň vidno akí ste niektorí pokrytci:(

Ona má ešte kopec času a šancu pretože ešte bude prudko rásť a schudne aj bez námahy...v puberte sa to vždy väčšinou napraví samo pokiaľ človek netrpí vrodenou nadváhou..

Iveta Michael

Tak nie som pani..ale predovšetkým sa vám nebudem ospravedlňovať za to že som napísala svoj názor...

...nepovedala som jej že je tučná,iba to že je to trochu viac a pochopiteľne že sa vyvíja...a čo?

Tak možno bude mať v 18-tich alebo 20-tich hmotnosť takú akú chce,ale vidím že som vám poriadne stúpla na otlak..:)

Ja som štíhla osoba aj napriek tomu že moje maximum je 55-57 kg a verte či nie v mojom okolí niet ženy po 30-ke, ktorá by nechcela mať postavu ako ja:)
samozrejme nehovorím o 60-ničkách ale o tých vo veku od 30-45 ale ako vidím milí Slováci zase vo vás ozvalo prisilné ego a závisť,že?

Dodatok:hlavne sa nenechajte vytáčať lebo vás z toho môže trafiť šľak!:)

[zruseny22]

Natall, pekne si to napísal. Výstižne.
Presne, mať v 40tke 60 kg a tvrdiť, že je to veľa, to asi nie je úplne ok.

cbgrvrugheru, tebe prajem, aby si skutočne s vracaním prestala, kým sa ešte dá, skutočne je to cesta do pekla.
Keď som mala 12, chcela som len trošku schudnúť, ale už ako 12-ročná som začala s PPP. Teraz mám 27 a problém stále, nepomohli ani opakované hospitalizácie a pod. Veľmi ti želám, aby si pochopila, že tadiaľto cesta nevedie. K tomu sa ti postava ešte "formuje", vyvíjaš sa.

NATALL

Iveta,ty si normalna? 14 rocnej dievcine so zdravou vahou tvrdit,ze ma vela kil a porovnavat ju so sebou a svojimi 40 kilami v jej veku?! ak si jej chcela pomoct,isto sa ti to podarilo,gratulujem....kedze v pomaly 40-ke povazujes 60 kg za vela asi mas problem sama so sebou,tak pokial mozno vyhni sa hodnoteniu inych,lebo od objektivity ma daleko a este napisat nieco take mladej holke, ktora zacina mat problem, resp. je riziko,ze sa do problemu dostane...sila....

cbgrvrugheru, je super,ze si si uvedomila,ze vracanie je blbost...dufam,ze to aj tak ostane:) vahu mas uplne v poriadku,kedze pises,ze pravidelne sportujes nie je o com...vzdy je krajsi pohlad aj na 55 kilovu postavu,ktora je pevna ako na 40 kil kosti obalenych mlandravou kozou.....takze vaha neznamena vsetko:)a mas 14 rokov postava sa ti formuje,takze neries chudnutie, vobec nemusis....ak sa ti zda,ze by si sa mohla racinalnejsie stravovat,jasne,do toho, kludne ale neber to ako prostriedok k schudnutiu ale ako nieco co robis pre zdravie.....:) tak sportuj, zdravo jedz, sem ta aj zhres a pozor na hlavku :)zivot nie je o tom co ukazuje vaha,tak pozor na hlavku a ziadne hluposti,az si naozaj zivot neskomplikujes a zbytocne:)drzim palce:)

cbgrvrugheru

No ja uz mam v podstate skoro 15 lebo za 3 mesiace mam narodeniny:) dala som si teraz trochu dietu a so zvracanim prestanem nerobim to dlho a nie vzdy sa mi to vyvratit podarilo takze do toho zacarovaneho kruhu som sa NATASTIE nedostala...dakujem Vam za radi a podporu:-*

Malicka 160

Pani Iveta to má v hlavičke trošku pomotané, asi sa zabudla 3 týždne najesť, keď tu rozpráva takéto bludy dievčine, čo je vo vývoji. A ty neblbni, ani si nevieš predstaviť, čo táto hnusná choroba obnáša.Keby som mohla mať 1 želanie, tak by som si priala aby nikto netrpel A/B, pretože je to dovolím si tvrdiť ťažšie ako prekonať hocijakú inú závislosť. Ako si napísala, cvičenie a kvalitné papanie je správna cesta a to že cvičíš tak často je super a nezabudni, svaly sú ťažšie ako tuk a krajšie vyzerajú, takže tvoja postava je absolútne vporiadku :) Drž sa moja :-*