Sformulovanie dialógu v AJ

Príspevok v téme: Sformulovanie dialógu v AJ
dominika955

Ahojte, nenašiel by sa tu náhodou niekto kto by mi pomohol sformulovať tieto dialogy? Nemusia byť dlhé. Ide o rozhovory dvoch osôb.

1. A friend is coming to visit you at the weekend, give some suggestions about what you could do.

2. Your friend from USA want to spend holiday in January in Slovakia, give him advice ( weather, clothes, things to do, food to try, sightseeing to see and go)

Velmi, velmi budem vďačná ak by mi niekto aspon trošku pomohol :)

Vopred ďakujem :)

lost

aa chapem, ano..
no ja som mal temu ze "nasiel si si zahranicnu babu a ucitelka bude akoze tvoja mama a presved ju ze to je spravne" alebo take nieco :)
prvy krat som taku temu pocul :D
ved to je super lahke, staci kecat :D
a celkovo temu som prvy krat pocul az pred komisiou, vobec som nemal tusenie, ze niekto pracuje otazky z tak primitivneho predmetu ako je anglicky jazyk, to je ako keby mi niekto daval vypracovane papiere, ze ako sa mam vysrat, ak to mam slusne povedat :)

ale dialogovat sam so sebou je narocne :) tam je potom sice lahke manipulovat s dialogom, ale dost tazke byt kreativny podla mna..

Magy

vies mimulus, problem je skor v tom, ze tie maturity a skusky nie su az take tazke, ako sa zda. lenze to sa tomu uceniu treba venovat tak, ako treba a neflakat sa namiesto toho po baroch, diskotekach a pod.
staci trochu chciet, ale dnes chce kazdy vsetko zadarmo. podla toho to aj vyzera.

Mimulus

Veru treba! :D V dnešnom svete je to priam nevyhnutnosť :D

A čo sa týka maturitných tém tak unikli aj minulý rok aj rok predtým :)

Veď nikto v dnešnom svete nepozerá nato ako človek zmaturuje ale že vôbec má maturitu nie? :D

Magy

ano mimulus, spravne. treba sa snazit podvadzat, to je ten spravny pristup, ako dosiahnut, aby bolo na tomto svete lepsie!!! :((

dominika955

Mimulus : nič také sa nedá stiahnúť a na nete no nikde nieje, a pravdepodobne ani nebude :)
Je to prísne strážené a určite im to neunikne.

Mimulus

Veď si stiahni maturitné otázky na tento rok :D Skús Maturita 2013 - veď tak sa to robí nie? Určite ich niekto hodí do obehu :) A určite nájdeš aj zadanie aj vypracovanie :D :D :D

dominika955

prečo som si zvolila číslo 955?? vieš čo, ked nad tým tak rozmýslam tak sama neviem...asi to bude tou náhodou :)

Vieš na aký štýl to má byť? Maturoval si z AJ? Ak ano, tak vies ze maturitná otázka má 3 časti, prvá je opis obrázka, druhá je hlavná téma o ktorej musíš kecať a tretia časť je práve tento dialóg z profesorom. No a nám dala profesorka na precvičenie tieto dialogy, aby sme si ich vypracovali.

lost

Preco si si zvolila prave cislo 955?
Dnes ho vidim druhy krat, to je najaka nahoda :D

nechapem zadaniu, to ma byt nejak takto?

1.
you: Hi buddy, want to spend weekend at my place ?
friend: Umm, I have things to do...
you: I have free beer.
friend: Count me in !
you: We can also play some billiard...
friend: Sure..
blablabla

2.
friend: Hi, just booked trip to Slovakia. I always wanted to visit your country!
you: bad for you
friend: give me a break
you: ok, what do you want to know ?
friend: what should I pack?
you: warm clothes, antislip shoes...

ci na aky styl to ma byt? :)