Mam kolegynu ktora sa mi stara do života

Príspevok v téme: Mam kolegynu ktora sa mi stara do života
Ondro67

Mam 23rokov som na aktivačných pracach v MsU som v kancelarii z jednou kolegynou čo ma 30rokov 12rokov je vydata a nema žiadne deti.Ona je taka fanaticka krestanka a ona je dalo by sa povedat zavisla na detoch lebo ked počuje smiech deti tak normalne až sa trasie a ked vydi nejake decko tak normalne ide sa roztrhnut a hraje sa snim ako male decko.No už tam pri nej pracujem 3roky ale od kedy som tam tak sa pyta take somariny na rodinu,čo mame doma,jake ponožky nosi otec a pod somariny ale trvalo to dost dlho vyše 2rokov stale dookola tie iste otazky samozrejme slušne som jej povedat že už mi nedavaj take otazky daj mi pokoj a pod.Potom začala sa mi starat do života davali mi take trapne detincke poučenia že pozdrav sa,toto nerob tam to nerob,kde ideš,prečo volaš a pod somariny jak keby bola nahradna matkaa je najhoršie že nemam svetka na to lebo ostatnym kolegom to nerobi ona to robi len takym akom som ja že žijem s rodičmi a pod ale ona nechape že už mam 23rokov a IQ mam v normalne a som svoj pravny.Ale ked jej poviem daj pokoj alebo už bolo toho dost tak sa usmeje ako slniečko na hnoji a hotovo a ide stale dookola.Ako chapem že nema deti ale ako jej to vysvetlit slušne aby mi dala svaty pokoj že nech sa stara oseba.Ta kolegyna je strašne šetrna ona aj na mali papierik piše poznamky alebo piše poznamky na tu krabičku na dezerty(to nieje žart) a pod a hlasa dookola tie svoje reči že černoškovia afrike nemaju čo jesť,a že všetci ludia na zemi su dobry.A ešte by ma zaujimave či je normalna na svoj vek lebo ja som sa stakým človek ešte nestretol.Ja osobne by som si nedovolil poučovat cudzie človeka čo ma robit ako sa ma spravať.

levica31

Ahojček, tvoja kolegyňa je vlezlá a sama nevie ako sa správne chovať.
Moja rada znie, aby si sa tváril, že ju berieš s plnou vážnosťou a na jej
otázku odpovedaj vždy otázkou.napr.
aké ponožky.... tak sa jej zahľad akože úprimne do očí a spýtaj sa jej
\\\" a prečo to chceš vedieť?\\\",
alebo keď má súrnu prácu pýtaj sa aj ty
a prečo píšeš na krabičku/keď povie, že chce usporiť papier, tak sa akože zamysli a zase sa pýtaj - a prečo ho
chceš usporiť atď. Až bude z toho vyčerpaná, ale musíš sa pri tom vždy tváriť úplne vážne./ Aj malé deti sa takto pýtajú dookola./ Buď sa zbadá, alebo si pomyslí, že stratený prípad
a dá ti pokoj. Veľa šťastia, vydrž!

Magy

Jedina rada. IGNOROVAT a to uplne.
Bude to tazke, ale nauc sa NEODPOVEDAT NIJAKO na jej poznamky ci otazky ohladom toho, co sa netyka vykonu tvojej prace. Maximalne si mozes osvojit take neurcite zahmkanie ako odpoved a pusti to z hlavy. COKOLVEK povies, ci pozitivne alebo negativne, je pre nu podnet do dalsej diskusie.
Nebudeme tu riesit jej stav, ktory je zjavne mimo normalu a zrejme v dosledku neplodnosti ci inych dovodov nezvratny. To ani neries. Sustred sa len na jedine - jednym uchom dnu a druhym von.