Čo bolo skôr - sliepka alebo vajce?

0vecka

2 milli11 ee planety sa pohybuju po priamke (kedze hviezdy natolko zakricia priestor) ale zvonka to vyzera ako elipsa... ak by isli po spirale tak by drbli do slnka...

inak celkovo vidim ze vecsina ludi netusi ani zakladne fakty... co sa tyka evolucie tak vedecka komunita je zjednotena a ta spusta vedcov co s tym nesuhlasi su nabozenski fanatici ktorych vedci neberu vazne...

sweater*

milli zaujimave prispevky :). ja sa nato pozeram tak, ze napr. ked jes jablka ty neublizujes jabloni tym sposobom ako keby jej rubes konar :) chapes co myslim, ona tie jablka stejnak odhodi. myslim ze vegani to chapu tym sposobom, ze sa nejako naucili vnimat svet ze su jeho sucastou a chcu zit v simbioze. ked si vsimnes vacsina tychto ludi sa aj sprava ekologiscky, ze to nieje len vylozene o strave, tento postoj vstupuje to do viacerych casti ich zivota, nejako sa vymanuju s toho materialistickeho vyru :)

nirv

Ja viem, ako to je, ale nič vám nepoviem, lebo sa to vysvetliť nedá, resp dalo by sa, ale moja slovná zásoba by asi nestačila a milióny veci sa ani nedajú vysvetliť slovami. Tak či onak, nemá zmysel zaoberat sa tým, ako prečo a naco, ale tým, čo mienite so svojim životom spraviť. lebo moc dlho tu nebudete.

milli11

Mna este zaujima, ak vegani nejedia zvierata, aby netrpeli, mozu tpiet rastliny, ak ich otrhavame a jeme? Vraj vedci robili taky pokus s rastlinami. Do nejakeho labaku chodili 2 ludia. Jeden clovek im ublizoval, trhal listy. Druhy sa o nich staral, polieval, hnojil. Vedci podla nejakych pristrojov zistili, ze na kazdeho z tych 2 ludi, co vkrocil k nim do miestnosti, reagovali rastliny inak. A pritom sa ich nemusel ani dotknut, stacilo, ze tam vkrocil.

milli11

To som uz niekde aj ja pocula, ze za vsetkym su spiraly.

Nasa DNA - spirala.
Vir - spirala.
Vraj aj planety neobiehaju okolo Slnka rovne kolo, ale robia vlastne - spiraly.
Galaxia - spirala.

A ked zabrdneme do zvlastnych javov, potom aj cas je - spirala. U nas ho pozname len ako priamku, minulost, pritomnost, buducnost. Niektori sa vsak domnievaju, ze cas vo vesmire ma vlatne tvar spiraly, preto existuje deja vu. Ale to je len myslienka par ojavovatelov.

Lumik

tipol by som, ze za vsetkym su spiraly ( dna, galaxie, vodny vir... ), zlozitejsie a menejzlozite spiralove spatne vazby, niekde tam v nejakom klku urcite bude aj ta sliepka a vajce :)

lost

Mna skor fascinuje ako vie bunka ze ktory organ ma byt, ktory chce byt, napr hmmm tak teraz budem srdce, ci pecen, ci pluca alebo sval na lavom malicku na pravej nohe? hmm neviem, nemate randomizer? :D
ja by som chcel byt slepe crevo :D