Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Alzheimerova choroba?

Príspevok v téme: Alzheimerova choroba?
sako

dobry den, potreboval by som poradit ohladom mojej mamy. jej mama mala alzheimer, ktory sa casom zhorsoval, ale to bolo az v starobe. prejavovalo sa to tym, ze zabudala ze uz jedla, prestala mat pojem o case, chcela varit obed vecer, podozrievala druhych a samozrejme zabudala, mena, aky je den a pod. moja mama ma 57 rokov a obcas, ale iba v malej miere povie volaco ako babka ked uz toho alzheimera mala. ze povie obcas vety ako ona. mozno si poviete, ze to nic neznamena, ale povie taku vec ze vy viete, ze to tak nemoze byt a zistite ze ona to mysli vazne. existuje nejaka prevencia alzheimerovej choroby, alebo co by ste mi radili? dakujem.

orchidejka

alzheimer patri medzi neurodegenerativne poruchy, pri kt. dochadza ku degeneracii a odumierani neuronov v roznych oblastiach mozgu. pricina odumierania neurovno nie je doposial znama. alzheimer vznika hlavne v starobe (castejsie u zien - a presne nim trpela tvoja babka a mamina ma k tomu tiez mierne naklonene..) medzi hlavne priznaky patria presne vsetky tie, co si vypisala ako porucha pamati, casovej a priestorovej orientacie, strata intelektualnych a socialnych schopnosti, emocionalna labilita prejavujuca sa uzkostou, depresiou, moze byt naruseny cyklus spanok-bdenie. ako lieky sa vyuzivaju kognitiva a nootropika. skus sa opytat lekarky co by jej na to povedala a ci by uz nezacala s vhodnou liecbou, pretoze sa jedna o dedicne ochorenie.. dovtedy by som mozno skusila prirodne kognitivum - ginkgo biloba

balkomar

Sako, na stránke www.alzheimer.sk sa dozvieš všetko, čo hľadáš. Alebo si zadaj do vyhľadávača google : alzheimerova choroba prevencia a google Ti vyhodí rôzne stránky, z ktorých si vyberieš, čo potrebuješ.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Alzheimerova choroba? - Fórum - ZDRAVIE.sk