Zahodiť minulosť?

Príspevok v téme: Zahodiť minulosť?
Theressa

Mala som vzťah vyše 4 rokov. Potom sme sa rozišli, boli sme dá sa povedať ešte deti, od 14 -15 spolu. Ja som sa asi po mesiaci dala do vzťahu. Aj napriek tomu som ho rok vkuse mala ešte v hlave. Predsa, bola to prvá láska, kopec zážitkov, keby ma chcel naspäť tak sa k nemu hneď vrátim. Lenže ja som bola tá, ktorá sa rozišla...Stalo sa občas, že som ho stretla, srdce sa mi rozbilo ako za starých čias. Až teraz po 2 rokoch sa nám cesty skrížili znovu. On nemal doteraz žiaden vzťah, ja som už vo vzťahu 2 roky. Povedal mi, že ma veľmi miluje, že konečne vie, čo ho celé dva roky ťažilo, že veľmi by ma chcel naspäť, ale mám vzťah a on nechce mi ho rozbiť. Ja som ostala ako obarená, doteraz si nebol schopný nájsť priateľku pretože neustále ma miluje. Vidím ako sa trápi pretože ho poznám. Nikdy ma nepodviedol, neublížil mi, len proste boli sme hlúpe deti a rozišli sme sa. Teraz vzťah, ktorý mám je pekný, ale stále ma občas počas neho pochytil smútok nad vzťahom bývalým. Možno to bude len v spomienkach, prvá láska, neviem. Nový partner, teda už nie tak nový je ku mne milý, rozumieme si, ale on je trošku športový typ, pohoďák na rozdiel od toho prvého, ktorý je ten typ chlapa trošku viac na úrovni. Vždy som sa smiala, keď niekto písal, že miluje dvoch naraz, povedala som si, je to nemožné....no nie je. Nikdy by som nepodviedla, ale nechcem ani jedného ťahať za nos. Akokoľvek sa rozhodnem, jednému ublížim. Hovorí sa, dvakrát do tej istej rieky nevstupuj, ale boli sme deti, teraz mám takmer 22 rokov a rada by som si už našla stáleho partnera. Asi najvhodnejšie by bolo neriešiť minulosť, ale tento súčasný partner, má určité vlastnosti, ktoré mi dosť prekážajú a mám trošku problém mu dôverovať aj keď mi nikdy nedal nato dôvod. Ako by ste reagovali vy? Mal niekto podobnú skúsenosť? Občas ma pochytí otázka či tá prvá láska nebola aj tá pravá....

winki

Toto je ťažké, lebo nikdy nebudeš vedieť či si sa rozhodla správne. Rozhodni sa pre toho, pri kom nebudeš myslieť na toho druhého.

Theressa

Možno máš pravdu, že tá láska nie je asi až taká veľká. Ale zas na druhej strane, viem, že toho prvého som ľúbila, ale tak ako som spomínala, boli sme ešte deti, puberta, chceli sme skúšať všetko možné..mali sme sa radi, všetci verili, že to bude vzťah do konca života. Nebolo to také detské ako teraz zvykne byť. Plánovali sme už v 17tich spoločnú budúcnosť, bavilo nás to spolu oboch, nepodviedli sme sa, neubližovali si, ale napriek tomu sa rozišli. Asi v tom bola túžba za niečím novým. Teraz priateľa ľúbim, vážim si ho, ale asi ho porovnávam s predchádzajúcim vzťahom. Obaja majú + a - Možno to je len taký mesačný ošiaľ teraz. Ja už neviem...

gerbelina

Možno len hľadáš istotu, ale nič nie je isté. Polož si otázku - si spokojná vo vzťahu? Ak nie, bola by si spokojná vo vzťahu s tým druhým? Buď si vyberieš jednu cestu, alebo druhú. To nie je, že by jedna bola správna a druhá nie. Každý vzťah môže všelijak dopadnúť. Vyber si jednu a ži. Nerieš, čo by bolo, keby...

dolcegabbana

bola osm v situacii kedy som mala vztah vazny byvali sme spolu a ja som milovala ineho teda aj ineho :) a nevedela sa rozhodnut s kym chcem byt ...kazdy mal ine kvality kazdy bol iny. nakoniec soms a rozhodla pre toho druheho s ktorym som nezila a do teraz neviem ci to bolo dobre rozhodnutuie ...myslim ze su typy ako ja ktore nikdy nebudeu vediet co skustocne chcu a potrebujuu ...a na druhej strane is mylsim ze zena ak miluje ineho enchce takze mozno nemilujem ani jedneho ani druheho ...myslim ze by osm to neriesila keby som skutocne milovala ako sa ma....