Jem každý deň horkú čokoládu...veľa čokolády!

olivienka

milli11, ja som si to ale začala hovoriť, až keď som pribrala :)) tá tvoja teória ale môže na niekoho platiť, napr. moja sestra stále hovorí, že schudla, až keď prestala riešiť, čo je (predtým, keď v puberte nabrala pár kíl, keď prestala rásť, si stále rátala kalórie a vymýšľala a síce nepriberala, ale ani nechudla). ja už som to viackrát skúsila a vždy to dopadlo len tak, že som pribrala ešte viac :D ale ja mám aj problémy so štítnou žľazou, takže je to celé zložitejšie

milli11

Hm, mna napadlo, co ak je to priberanie a chudnutie aj vecou myslienok? Napr. ked si zena hovori, "jem malo a aj tak priberam", v skutocnosti fakt priberie. U vsetkych zien, co maju take reci, je to tak.

olivienka

milli11, tak priberá sa najviac z kombinácie tukov a jednoduchých cukrov, pokiaľ viem :D a to v čokoláde teda je, hlavne v tej mliečnej. čo mi po prvé nebráni tomu, že tu mám vedľa seba na stole otvorené belgické pralinky :D a po druhé, závidím všetkým, ktorí s priberaním nemajú problém. ja priberám jedna radosť, keď nedávam fakt že pozor na to, čo jem a kedy to jem, a to som aj aktívna, hýbem sa a nemám za sebou žiadne šialené hladovky, ktoré by mi mali spomaliť metabolizmus. aj na tieto pralinky určite doplatím.
a nech mi ešte niekto skúsi povedať, že postava nie je daná genetikou! (samozrejme že genetika neobstojí ako výhovorka, prečo má niekto 120 kg. ale to len tak na okraj, ani neviem, prečo mi to teraz napadlo)

mima.0

ahoj, ja zjem každý deň celú čokoládu a nie tmavú ale hocijakú, proste nejakú musím mať.. a nič zlé mi to nerobí, ani kilečká nejdu hore :D

milli11

A co je na tom, ze zjes tolko cokolady? Ja v pohode na posedenie zjem aj 300 g cokolady. :D Dobre, su aj dni, ked mi cokolada nechyba, ale tych je malo. Ja vsak jem mliecnu, horku neznasam. A od detstva mam pritom podvahu a nemozem pribrat. Vraj obezita zo sladkosti, pche. :DDD okrem toho, pribera sa z tukov, nie z cukrov. To vsak nevylucuje to, ze cokolada obsahuje aj tuky.

Mimulus

Určite ju môžeš :) neublíži Ti a 100g nie je až tak veľa no ženský organizmus spaľuje ináč ako mužský tak jej jedz toľko aby si nebola ako METRÁČIK :D Ja zjem napríklad na posedenie aj 2 300g :) Ale mliečne a zatiaľ žijem :) Nemyslím si, že by mi to uškodilo. Ak máš pravidelný pohyb a nezdá sa Ti, že by Ti to škodilo na váhe tak môžeš jesť čo len chceš :))))

kakatusa

nie praveze mi nic nie je, preto sa pytam, ci to nejak dlhodobo nemoze uskodit...ja ju mam strasne rada..to sa mi den bez pravej 70 percentnej cokolady ani nepocita :(

micimici

horká čokoláda je síce zdravá, ale nepreháňala by som to s ňou. Stále obsahuje veľmi veľa tukov a cukry a je dokonca o niečo kalorickejšia ako klasická mliečna. 1 - 2 kocky denne je tak akurát