Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vztah - ako dalej?

Príspevok v téme: Vztah - ako dalej?
fialkamodra

moj priatel je dobry a pozorny ale niektore veci v nasom vztahu mi prekazaju a som z toho potom rozladena...napriklad ze fajci a ja to neznasam a nic s tym nerobi (kedysi sa "pokusal" prestat ale nic to nebolo platne dokonca fajcil a predomnou sa robil ze nie), dalej nie je "aktivny" v pracovnom zivote, mam pocit, ze sa o rodinu nebude vediet postarat (ked raz bude), pracu ma len ako keby nebol taky akcny a cielavedomy, ze by chcel stale stupat vyssie...a taktiez sa neviem uvolnit v spolocnosti jeho rodiny, neviem o com sa s nimi rozrpavat, taktiez citim isty odstup zo strany otca a brata, chodime spolu uz par rokov ale stale mi u nich chyba pocit "rodinneho tepla", su taki odmerani a tiez mam problem pri rodinnych oslavach (a casto aj pri obycajnych navstevach)ze sa rozpravaju po rusky (kedze su rusi)a ja nic nerozumiem, obcas ked si uvedomia tak zacu aj po slovensky ale vacsinou im nerozumiem...priatel sa potom pyta preco som ticho, preco sa s nimi nerozpravam preco sa nezabavam..no ale da sa to? ked im nerozumiem a aj ked po chvili zacnu hovorit po slovenky, uz som uplne mimo a ani sa mi nechce zapajat do rozhovoru, lenze priatel to nejak nechape...este mi vadi, ze vsetko berie vazne, nezasmeje sa na nejakej blbosti len tak, zda sa ze nemame ani podobny zmysel pre humor ale mne to chyba...a casto sa dotahujeme za blbosti, ja by som to ani tak neriesila ale on chce stale rozpytvavat moj uskrn v tvari, moj ton, nejake slovo alebo vetu co som povedala, ze preco som to povedala co mi je atd.....vobec to nevie brat z nadhladu a zasmiat sa na tom, on to radsej bude nasilu rozpytvavat az z toho vnikne sarvatka...uz ma to niekedy fakt nebavi a aj preto, ze sme skoro stale len my dvaja a nejdeme sa nikam bavit, aj ked mu hovorim ze by som rada sla do spolocnosti (nie k rusom) a normalne by som sa chcela zabavit tak nic uz mam asi ponorku neviem....ale mam aj pozitiva a to ze je galantny, je dobra dusa, dobry k detom, spolocne si varime, aj vie upratat ked ho o nieco poprosim tak to spravi.....len tiez mam niekedy pocit ze je ako dieta..ze mu treba veci hovorit aby sa spravili...priatel mi hovori ze ma lubi aj ja jeho lubim ale niekedy uz si ani nie som ista, ci k sebe vobec pasujeme a ci nam to vydrzi, neviem co mam robit, ci sa s im rozist alebo dufat v lepsiu buducnost.....priatel hovori, ze vsetko bude lepsie a moc si veci beriem....co myslite keby ste boli na mojom mieste?

lilyiankaa

aj napriek tomu, že má tvoj priateľ 32 rokov, podľa mňa stále nevie čo chce a preto hovorí tak neurčito ... asi do budúcna s tebou ráta a chce, aby si vedela, že to tak je, ale nevie kedy .... tým ti chce povedať, že si ťa chce zobrať a mať aj s tebou dieťa, ale otázne je kedy ....

jacki 2

zewa-dakujem za radu,no ja som sa ho na to aj pytala,no dostala som odpoved,ktora mi nebola prilis jasna v septembri by sme chceli ist na dovolenku,a ked sme sa rozpravali kam atd...povedal mi medzi recou, ze by sme sa tam mohli pokusit o babetko ze by bol stastny.Naozaj neviem,co si mam o tom mysliet nerozumiem tomu,preco rozprava po kazde inak.

zewa

Mas pusu, tak sa ho opytaj ako to vlastne do buducna vidi a nenechaj ho ten rozhovor ukoncit nejakou neurcitou odpovedou ;)

jacki 2

ahoj potrebujem poradit mam 22rokov a moj priatel ma 32rokov viem ze je to velky vekovy rozdiel no velmi si rozumieme a mame toho vela spolocneho no problem je v tom,ze neviem co si mam o nom mysliet ked sme spolu hovori mi ze chce uz somnou zit,dokonca sa zmienil aj o zásnubách a o rodine,no ked sme zase spolu,hovori ze mame na to este cas,najprv byvanie vsetko chce svoj cas atd...neviem cosi mam o tom mysliet,raz hovori tak a potom zase inak nevyznam sa v tom.

Agnes999

Kazdy ma svoje plusy i minusy, po par rocnom vztahu padnu ruzove okuliare a vidis svojho priatela takeho, aky naozaj je, zrazu vyplava na povrch dost chyb. Zalezi jednak na tom, ako moc ti tie chyby vadia a ci sa s nimi vies zmierit a prehliadat ich, lebo nikto nie je dokonaly, alebo ci je to tak vazne, ze sa cez to neprekusnes. A druha vec, treba robit kompromisy a jeden druhemu sa prisposobit. Su ale urcite veci, ktore na sebe zrejme nikdy nezmeni. Napr. to, ze nie je karierista. Nie kazdy je ten typ a nie kazdy na to ma. Zalezi len na tebe, ci si na to zvyknes, zmieris sa s tym, alebo ci si chces radsej najst niekoho, kto bude robit karieru, lepsie zarabat, bude urcite aj menej doma, menej s tebou, ale donesie domov viac penazi. Ide len o tvoje priority. Co sa tyka rustiny, a co keby si sa zacala ucit po rusky? Moze ta ucit on, vyriesite tym hned dva problemy. Jednak zacnes neskor jeho rodine lepsie rozumiet a jednak budete mat obaja novu zabavku, mam pocit, ze sa spolu uz nudite. K tej nude este, stretnite sa s priatelmi, chodte na nejake akcie, sportujte spolu (no to hlavne ked sa otepli, zatial nanajvys v nejakej hale), chodte na vylet, do ineho mesta pozriet pamatihodnosti a pod., nejake zaujmy isto mate. To s tym rozpytvavanim vsetkeho, to by som videla z toho vsetkeho ako najvacsi problem, mne by to dost vadilo keby sa niekto takto vo mne vkuse vrtal. No skus sa s nim porozpravat, nejak mu to vysvetlit. Ked je taky dobry inak ako pises, tak to snad skor ci neskor pochopi a prestane s tym. No drzim palce.

milli11

No ja som mala byvaleho takeho hj.la, ze ked citam o tvojom frajerovi, pripada mi ako uzasny chlap.

Ze fajci? Ved nech, on si bude nicit zdravie. A ked ti to vadi, posielaj ho fajcit von alebo na balkon.

Ze nechce v praci stupat vysie a vysie? Nie kazdy je karierista. Ja tiez napr. netuzim mat poziciu, kde by som rozkazovala druhym. Mne sa paci len proste robit a neriesit nejake postupy.

S tym ich jazykom to bude tazsie. Ja si vsak nemam co povedat ani s mnohymi ludmi, co hovoria po slovensky. Proste mi nesadli. Ved ked sa ta budu pytat, preco nic nehovoris, povedz, ze si skor taka tichsia, hlavne v spolocnosti. Ja to tak obcas robim a mam pokoj.

A prosim, rob odseky, nech sa to lepsie cita. :)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vztah - ako dalej? - Fórum - ZDRAVIE.sk