Krvacam pocas sex. styku

Kvety zla

Nie endometrioza, erozia krcka maternice alebo ektopion/ektropion. Ja tiez nemam ziadne bolesti, som uplne v poriadku, len obcas po sexe krvacam.
V kazdom pripade urcite nahanaj lekara nech to riesi a zistuje kvoli comu to mas, krvacanie po sexe nie je nic prijemne a bolo by hlupe keby to zanedbal a jednalo by sa o priznak niecoho vaznejsieho.

Ja Erika

Kvety zla... vdaka za Tvoj prispevok. Antikoncepciu neberiem, mam uz takmer dospele deti. To o com pises ta erozia... mas na mysli endometriozu? NIe ani na to sa neliecim, ani nemam ziadne bolesti v priebehu cyklu, nic..... Ani lekar nic nevidi.... ani polyp, na krcku som 3r po konizaci... som v poriadku absolutne.... Ale predsa to obcasne krvacanie....

Kvety zla

krvacanie pocas styku moze mat mnozstvo pricin - ale ked si bola u gynekologa a nemas ziadnu infekciu, je mozne ze sa jedna o eroziu krcka maternice. ide vlastne o to ze bunky, ktore sa normalne nachadzaju v maternici sa zacnu nachadzat aj na krcku. je to velmi caste, nie je to nebezpecne a zvycajne je to bez priznakov (vtedy to ani netreba nijako liecit) - no obcas, ked sa tieto bunky na krcku maternice podrazdia (napriklad pri sexualnom styku) tak krvacaju. moze to byt sposobene hormonalnymi zmenami ci antikoncepciou, kedze tam je korelacia s hladinami estrogenu.
mne tu na to navrhli fyzicke odstranenie tychto buniek pod lokalnou anesteziou s tym, ze je velmi mozne ze sa mi to vrati (kedze som brala hormonalnu antikoncepciu), tak som sa radsej rozhodla zmenit sposob antikoncepcie. erozia krcka maternice casto zmizne sama od seba.

M 25

nebola si panna ešte?
nerobíte to počas menštruácie?
nemá ho priatel hrubý, či dlhý?

nie, toto sa mi ešte nikdy nestalo a pochybujem, že je to v poriadku.