Sám..... bez kamarátov

Príspevok v téme: Sám..... bez kamarátov
tenbezmena

Caute. Mám 15, bývam v Košiciach a strasne ma trapy, ze nemam ziadnych kamosov..... viem, ze by som mohol mat, ale chcem mat za kamaratov ludi, ktori su pri cloveku vtedy ked to potrebuje, nie ako väcsina kamaratstiev – vsetci piju, fajcia. A ak clovek sa snazi byt aspon o nieco lepsi ako oni, je hned cudny a nemaju ho radi. To je spojene samozrejneze s tym ze som doma, nudim sa a hoci mam zaluby, chodim po brigadach nemam ani cas a ak hej tak ani chut ist von. Je to taky trapny pocit ist vonku sam. Proste nemam sa komu vyrozpravat s tym co prezivam, co ma trapy. Teraz je to stale okolo tych istych ludoch, ci som v skole, ci vonku. Mnohi hovoria ze na strednej sa to zmeni, len to je este vela casu. Castokrat je mi tak cudne, tak az clivo ked idem po ulici a vidim mnozstvo partii ako sa zabavaju, rozpravaju. A vtedy si poviem preco musim byť taky? Preco som taky narocny na ludi. Najhorsie je to v piatky – vsade v skole a naokolo pocujem plany ako kto kde sa skym ide spit na byt/chatu. Castokrat som uz pocul ze mam byt samym sebou, ze mam nieco viac ako tieto ochlasty. Ale to mi kamaratov, ale ani stastie neprinesie. Neustale som ponizovany pred ostanymi. Neustal su slovne narazky na moju osobu, ze som biflos a tak. Ako vidim v dnesnej dobe je za dobre povazovane asi nieco uplne ine. Fakt uz neviem co je dobre a co zle. Castokrat to az hranici so sikanovanim, ale poviem si ze pokial to nieje fyzicke neriesim to. (Pravde, skola by neriesila ani to.). Fakt uz ani neviem ako to napravit. Mám byt medzi ludmy – snazim sa byt hore dole (asi som v nespravnom kolektive). Cez internet to fakt nejde, to mi verte, clovek tam pride o vsetko to usilie. A popri tom vsetkom nema clovek spadnut do zavislosti, lebo TO je vraj zlé. A ma byt sam sebou. Da sa to? Fakt skutocny kamos alebo partia nieje, ak ano ok, možno len 0.01%. A toto je len o kamaratstvach. Co sa tyka bab to ani neriesim. Nemaju o mna zaujem, v trende su svalnaty chalani so silnymi slovami a peniazmi. Castokrat sa az pytam preco tie baby hladaju takychto chalanov, su s nimi mesiace možno rok, dva, rozídu sa, dievča sa potom trapy. Neviem. Skúste mi dat nejaku odozvu co robim zle, ako to napravit, popr. co si o tom celom myslite. Popr. ak by nasla nejaka sucitna dusa z KE mohla by sa ozvat. Vopred vam dakujem vsetkym za svoje reakcie.

Mimulus

Kamarátstvo je kamarátstvo a priateľstvo je priateľstvo. A ani jedno sa nedá vybudovať. Buď to existuje a vznikne alebo neexistuje a nazve sa to špecifickým slovným tvarom ,,budovanie,,!

Je to ako s dôverou - základom skutočného priateľstva je práve dôvera a ako človek vybuduje dôveru ak tomu druhé mu nedôveruje? Buď tam tá dôvera je alebo nie.

kamarátov si môžeš nájsť aj nasilu, môžeš sa natlačiť do nejakej partie aj nasilu ale nesmieš zabúdať, že sú to ,,len,, kamaráti, s ktorými sa môžeš ísť zabaviť poprípade na pivo alebo...

Skutočný priateľ si ťa nájde sám, len pri ňom môžeš naozaj plakať, len jemu môžeš povedať naozaj všetko. Len on ťa bude skutočne počúvať a bude tu aj vtedy ak tí, s ktorými si sa zabával budú niekde úplne inde. Nezabudni skutočné priateľstvo môže len vzniknúť. Nikdy sa nebuduje!!!

mima.0

zjavne si vyspelejší ako tvoji rovesníci, inteligentnejší tak vieš čo si môžeš robiť z takých rečí puberťákov. ty nie si ponižovaný - to skôr oni sami sa ponižujú pred tebou. :) Kamarátov si určite nájdeš, skús sa možno začať baviť s niekým starším ako deťmi ktorých zábavou je len sa opíjať... A napraví sa určite časom keď budeš mať okolo seba viac vyzretejších ľudí, skús si kamarátov hľadať inde, napríklad sa venuj tým tvojim zálubám, aj ked tam budeš párkrát možno sám nadviažeš kontakt s novými luďmi.

ucholak

kamosov nasilu nehladaj, kamaratstvo sa musi budovat samo a je to velmi tazke, ak si narocny na ludi tak to nemen, pchat sa za kazdu cenu do partie len aby si s niekym bol je asi blbost, niekomu to staci inemu nie

magistra07

Nie som sice z Ke, ale z toho co pises mam pocit, ze si skor dospel ako tvoji rovesnici...zameraj sa skor na tvoje zaluby, studuj, mozno jazyky, nieco, co ta bude bavit a nebudes mysliet na to, ze kamarati maju potrebu sa vyburit...skus si stanovit nejaky ciel, napr. ak chodis na brigady, setri si a chod studovat aspon rok do zahranicia...ale hlavne nezi zo dna na den...ciele...ciele...drzim palce, urcite to zvladnes...