Nedajú sa mi zaviesť tampóny

Príspevok v téme: Nedajú sa mi zaviesť tampóny
Ema

Ahojte prosím mohli by ste mi poradiť. Mám taký problém, že sa mi nedá zaviesť tampón a vážne neviem kde robím chybu. Vyskúšala som kotex, o.b. tie najtenšie a každý z nich aspoň 3 krát. Mama hovorí, že tampax tamppóny majú aplikátor a preto sa zavádzajú ľahšie ale keď si ich chcem kúpiť tak ich nikde nemajú. KeĎže chodím na balet a tam robíme šnúry a podobné veci, je mi nepríjemné svičiť s vložkou...

olivienka

mirka, do zlej dierky? :D akoby ich tam dolu bolo aspoň desať...
Ema: ja som začínala s tými aplikátorovými tampaxmi a bola som s nimi spokojná, naozaj sa ľahšie dávajú, keďže je to umelá hmota, a ani sa nemusíš báť, že ho nedáš dosť hlboko. ale teda naozaj neviem, či ich ešte vyrábajú, lebo ja som prešla na o.b. práve kvôli tomu, že tampaxy zrazu nemali.
ale k tvojmu problému, je možné, že si pri tom príliš zaťatá - musíš sa uvoľniť. a po druhé, je možné, že to dávaš zlým smerom - príliš kolmo hore. musíš smerovať viac šikmo dozadu :)

alibi

nie si prilis napata a nervozna ked si ho tam davas? skus sa uvolnit, mysliet na nieco uplne ine, prijemne a cupni si pri tom.

TinaM

Problem musi byt v sposobe, akym ho zavadzas. Mnoho zien si aplikator chvali, ja osobne som to vyskusala raz a vobec ma to neoslovilo, je to asi individualne. A co znamena, ze sa ti neda zaviest? Musis ho dat hlboko, aby si ho vobec necitila. Ak mas problem s tym, ze do teba vobec "nechce vojst", skus jeho spicku potriet lubrikantom..alebo ja neviem, detskym olejom, jogurtom...niecim, cim ho urobis klzkejsim, aby si to mala jednoduchsie.