Podiel tuku v tele...optimálne hodnoty u žien

Príspevok v téme: Podiel tuku v tele...optimálne hodnoty u žien
daisy31

Ahojte, po dlhšej pauze som sa dokopala aktívnejšie športovať,lebo sa zo mňa pomaly stáva lemra lenivá :), keďže sa nezvyknem vážiť tak som sa na začiatok odvážila a vo fitku som si dala zmerať percento tuku,svalovej hmoty a vody na analyzátore tuku, výsledok ma dosť prekvapil percento tuku v tele mi vyšlo 12,5 svalová hmota okolo 38 % inak pri výške 168 cm vážim 53 kg...je pravda,že vždy som mala atletickejší typ postavy,od mala som dosť športovala ale aj tak sa mi zdá,že to číslo je primalé.Ja sa tomu však nerozumiem,lepšie povedané,španielska dedina pre mňa,preto sa chcem spýtať na Váš názor. Ďakujem

flegma

to su fakt nejake divne cisla, zadali ti vstupne udaje spravne?
12,5 % tuku je velmi malo, 38% svalov zas vela... a ked to scitam, vychadza mi podiel vody pod 50%, co je priam kriticke
jedine ze by tych 38% svalov bolo aj vratane vody v nich, svalovinu ti mali udat v kilogramoch
to ti ako merali? aky analyzator?

daisy31

Lulita,áno s váhou som spokojná...úprimné povedané aj som bola prekvapená,že vážim "až" toľko:)kedže ako som spomínala,nezvyknem sa vážiť,keď už ,skôr si meriam miery.....takže platí,že kilá nie sú smerodajné...

Lulita

Normálny obsah tukového tkaniva
18 – 35 % tuku v tele u žien.
10 – 25 % tuku v tele u mužov.

ale to je orientacne, mne vyslo okolo 20 a chcem dat dole 10 kg, pri 35% je uz zena tlusta

Lulita

si dost stihla, myslim, ze v pohode, tie ktore maju viac uz vyzeraju rozpalcnutejsie skor, 53 kg ana 168 cm je taky ideal