Milionta šanca, vaše názory a príbehy

Príspevok v téme: Milionta šanca, vaše názory a príbehy
coteraz00

ahojte, mam taky problem a potrebovala by som pocut nazory a pribehy ludi co zazili to co ja..
mala som 5,5 rocny vztah. s dvomi krizami, prva bola o tom ze sa citil byt duseny vaznym vztahom. po mesiaci sme sa dali dokopy. druha kriza prisla teraz, hovoril ze potrebuje zazit slobodny zivot. boli sme spolu od 15. chapem.. aj ked je to zvlastne, ze vsetko klapalo, mali sme sa strasne radi ale on proste chcel skusit ake to je byt slobodny. po mesiaci a pol sa ozval, a chce sa dat zase dokopy.
kupuje mi ruže, vola mi, snazi sa..
este pocas vztahu stvaral dost hluposti. a dost mi klamal. ale nepodviedol ma.
aj teraz ked sa snazi uz stihol kadeco zvorat, napr. meskal na stretnutie 40min (byva v inom meste ale je to jeho chyba, nezobudil sa na budik), potom sa hanbi pred kamosmi povedat ze sa o mna zase snazi, hovori ze si chce zachovat tvar ci co (????)
.. stale mi hovori ze sa zmeni, ze to uz bude uplne ine, ze uz si uvedomil kde robil chyby a ake a vie ze by to mohlo byt lepsie. ze sa poucil a nehcce ma stratit.. atd
moja otazka znie: naozaj sa dokaze zmenit? - akože vidim nejake zmeny a celkom velke ale nebude to len na chvilu? vam sa stalo nieco taketo? dalo sa to doporiadku? alebo uz nemam davat miliontu sancu?

KatkaXYZ

súhlas so suzandinou ... človek sa zmení len dočasne kým nezíska to čo chce, a keď to už má tak je zase taký ako predtým a je možné že to už ani nechce potom ..žiaľ je to tak

suzandina

Velmi rada by som verila ze sa clovek moze zmenit, ale NEMOZE... a ak sa zmeni, tak je to iba DOCASNE dokial opat ziska to, po tom tuzil...precitajte si to aj v knihach, vsetky prirucky o ludskej psychike o tom pisu....bolo by to pekne, ale zial je to iba CHVILKOVE :-/

Agnes999

No tazko radit... clovek moze robit chyby, nikto nie je dokonaly a niektori inteligentni sa z nich aj poucia. Ale nepripada mi, ze je to zrovna jeho pripad, uz len preto, ze sa hanbi pred kamosmi priznat, ze o teba zase bojuje. To ako si predstavuje? Sa s tebou bude skryvat aby sa to oni nahodou nedozvedeli a on v ich ociach neklesol? Co im o tebe vlastne nahovoril, ze sa teraz tak strasne boji ze pred nimi strati tvar ked zistia, ze o teba zase bojuje? On by chcel vsetko - aj byt slobodny a uzivat si slobodny zivot, aj mat vyhody vazneho vztahu. Ale len vyhody, povinnosti nie. Podla mna to nema moc buducnost, aspon nie teraz. Mozno by bolo najlepsie rozist sa da dlhsi cas a za par rokov, ak budete obaja slobodni a budete chciet, mozte to skusit znova. On nemusi byt zly clovek, ale je teraz nevybureny, nevyskusal co je to slobodny zivot, nevyskusal ine zeny a desi sa toho, ze sa ma uviazat do konca zivota so svojou uplne prvou.

Iba Katka

Mňa pobavilo to, že to je taká ľudská chyba, no bože, zaspal :D A dala si to hneď na prvé miesto vecí, čo zvoral. Nehnevaj sa, len ma to pobavilo :)

coteraz00

neviem..asi som naivna ked verim na to ze by sa mohol clovek zmenit.. a nehladiac na tie klamstva sme mali pekny vztah.. my si fakt dobre rozumieme... len to ze ci sa clovek dokaze zmenit, ked si uvedomi svoje chyby...
a co je na tej vete smiesne iba katka? :D tak je to zvoranie, sak ked sa snazim niekoho presvedcit o tom ze mame byt spolu a ze sa polepsil tak asi nebude meskat nie?:D

TinaM

vies ako sa hovori: dvakrat do tej istej rieky... a bohuzial to naozaj plati. Aspon ja mam taku skusenost. Rozchod je vazna zalezitost (pokial dvaja ludia beru vztah vazne). Ak uz k nemu doslo, muselo byt nieco naozaj v neporiadku. A to sa za mesiac nezmeni. Pises, ze ti klamal...to chces naozaj byt s klamarom? S muzom, o ktoreho slovach a cinoch budes stale pochybovat?..hm..