Nuvaring - skúsenosti

Príspevok v téme: Nuvaring - skúsenosti
pettronella

Dobry den,

chcela by som sa spytat, idealne nejakeho odbornika, v akej miere je skodliva antikoncepcia nuvaring, cize vaginalny kruzok... brala som ju totiz 5 rokov bez problemov, ale vysadila som ju kvoli tym reciam ohladom skodlivosti antikoncepcie, lenze teraz znova uvazujem o jej nasadeni najma kvoli extremne zhorsenej pleti :/ dik

katye

Ahoj. Ja síce odborníčka nie som, ale podelím sa o svoju skúsenosť s Nuvaringom. Tiež som ho ,,brala na dvakrát". Prvýkrát som ho mala takmer dva roky - všetko absolútne bez problémov a ideálne mi vyhovoval. Následne som ho však na 2 roky vysadila a nemala som žiadnu antikoncepciu. Po opätovnom nasadení po spomínaných 2 rokoch mi však už vôbec nesadol tak ako predtým...necítila som sa s ním dobre. Neviem to ani presne popísať, ale nebolo to bez starostí ako predtým. Vždy som mávala PMS okrem obdobia, keď som prvýkrát brala Nuvaring. Preto som sa, okrem iného, spoliehala na to, že bolesti opäť prestanú jeho nasadením. Lenže vôbec neprestali. Menzes som mávala naopak veľmi silný a nebol taký pravidelný ako pri prvom užívaní - vtedy bol ako hodinky. A bolesti som musela upokojovať tabletkami na to určenými. Takto to šlo pol roka a následne som sa ho rozhodla vysadiť opäť. Nesmierne sa mi uľavilo a znovu som sa cítila fit. Tým som chcela povedať len toľko, že hoci ide o tú istú antikoncepciu, tak telo, do ktorého je zavádzaná, sa mení. To, čo ti sedelo kedysi, po určitom čase nemusí.