Šeherezada

Príspevok v téme: Šeherezada
natalia2108

Všetci asi poznáte kultový seriál Šeherezada. Mňa sa priateľ spýtal, čo by som urobila, keby som sa ocitla v takej situácii, že mám choré dieťa a jediná cesta k peniazom je vyspať sa s niekym. Ja som mu povedala, že pre svoje deti urobím všetko. No a to som samozrejme nemala, lebo je to dôvod na rozchod. Že ako by som mohla, keď mám jeho..Podotýkam, že ja mám dve deti a priateľ je bezdetný. Tak chcem vedieť váš názor, čo by ste urobili.

Bublinka-Sendy

Pre kristove rany lost a ty si fakt akoze normalny?napise sem baba len tak zetoto a toto sa jej opytal partner a polozi otazku ako by sme na tu istu otazku reagovali mi......ya ty tu pises takeho kraviny?ved ty si fakt na smiech s tymi tvojimi trapnimi hypotezami.....moj zlaty mi tu nie sme na vedeckom vyskume ci vo fylozofickom kruzku.....spamataj sa preboha ved ty si uplne mimo!!!!!!!!on sa jej opytal kravinu len tak proste ako to niekedy cloveka napadne a onna zo zvedavosti napisala sem ako by reagovali ini tiez len zo zvedavosti......ty fakt nie si kompletny..

Aby si ma epochopil zle-toto co pises nie je z jedenj stranky zle ale preboha chlape toto sa hodi do inej debaty!!!!!!!ja mam normalne z teba az zly pocit lebo ked toto dokaze v tebe vyvolat sprepacenim obycajna primitivna otazka polozena len tak bez nejakeho dovodu a na obycajnom fore tak si fakt neviem predstavit ak by sllo o naozajstny problem!!!!!!!

lost

Bublinka-Sendy

zivot NIKDY nie je cienrobiely a NIKDY neexistuje jedna jedina moznost ;)

taka otazka je extremne, ale hyper EXTREMNE alibisticka, lebo ak by zakladdatelka odpovedala "zachranim" tak je prostitutka, a chce ju opustit, a ak povie "nezachranim" tak je vrahyna.

Na jej mieste (i ked ak by som bol zena asi by som sa inak vyvijal), by som odpovedal nieco v zmysle "Ak sa toto musis opytat, zrejme by si uz bol po smrti aj tak, takze odpovedi by si sa nedzovedel / bola by irelevantna" pretoze ziadny muz by nenechal, aby samotna zena celila takemuto rozhodnutiu.. Alebo by bol on akurat vo vazbe? Dalsia vec, ktora sa da riesit, alebo je to 1 ku kvintibiliarde, ze akurat na neho nasili vrazdu, lekari umyselne nasili rakovinu do dietata, aby sa nejaky zbohatlik zadarmo vyspal s jeho zenou? taku tazku paranoju nemam uz ani ja :)

Proste naco je otazka, ktora nema absolutne ziadny realny zmysel v realnej realite ?

Tak som sa pomylil s tymi vyrokmi, ze rakovina nedojde zo na na den, konieckoncov kto chodi na detekciu rakoviny kazdy rok, aby sa odchytila skoro? Ak take nieco exisutje, tak mam ciastocne pravdu, no nie?

Trochu som googlil a ano da sa detekovat v rannom stadiu, cize ano, ak clovek nema peniaze (miliony) na liecbu, nie je rozumne platit bud
1. poistku v poistovni, alebo
2. poistku vo forme kazdodorcnych vysetreni
?

Ak to ide u zubara, preco nie u rakoviny?

Seriozne, poviem ti nieco, ja osobne sa snazim nikdy neobvinoat nikoho len seba, ak sa nieco pokazi, je to styl zivota, ked sa snazim vsemoznym sposobom o to, o co mi ide, cize ak rozbijem pohar, lebo sa mi pes mota pod nohami, koho je to vina? psova? prosim ta.. toto zmultimiliardnasob na chripku a este raz z-multi-biliard-nasob na rakovinu a preto pisem tak, ako pisem..

Mozno ani tak by mi to nepomohlo, aj keby som bol napr geneticky dokonaly, moja zena tiez, ale aj tak by sa nasmu dietatu nieco stao, aj ked chodime kazdy MESIAC na vysetrenia, napr. pochybenie lekara a podobne.. Ano aj takyto psychokruty moze byt zivot, nehovorim ze nie, ale to su skor cierne labute (velmi nepravdepodobne situacie)..

To mas ako, na este zomrie rocne 300 ludi (realne asi 600), ale tak rocne prebrazdi cesty priblizne miliarda ludi (tj denne miliony-tri), cize zase len cierne labute, ti ludia nejdu na cestu s umyslom sa/niekoho zabit (okrem samovrahov), cize nemozeme potom hovorit o tom, ze bububu...

Musel som takto odbocit od temy, aby som vysvetlil, preco pisem ak opisem.

Ale ok, ak by som mal odpovedat, tak ano, vyspal by som sa hoci aj s cernochom, aby som zachranil dieta, POCHOPITELNE by som urobil HOCICO (aj zastrelil obamu, alebo VAS vsetkych), aby som zachranil vlastne dieta (psa asi nie), a podobne..

Avsak to je otazka, ktora je totalne DEMENTNA a ABSOLUTNE nerealna, len taka, slusne povedane, UCHYLNA!!!

Bublinka-Sendy

Ty si to fakt az moc nadsadil a prepol na uplne nieco ine......ty sa vlastne o com teraz cely cas bavis?jednoducho polozena otazka....co by urobila.....vyspala by sa alebo nie......jedina moznost.......co ty vlastne riesis......skusim vytvorit temu prave maslo alebo rama a mozno ze preskocime na plotiku.......lebo ty si v tomto fakt expert......

Bublinka-Sendy

A inac drahy lost a vsetci tebe podobni co ocividne nevedia citat alebo nepoznaju vyznam slov........zaklad#telka temy jasne a zretelne nappisala ze sa jej priatel opital co by robila ak by sa ocitla v situacii ze ma chore dieta a jedina cesta k peniazom je vyspat sa s niekym????takze lost-otazka jasne polozena niet nad cim polemizovat.....je tam jasne napisane ze by to bola JEDINA moznost......on sa jej pytal na to ak by toto bola jEDINA moznost.....takze co ty vlastne rozoberas?co vlastne riesis?nepoznas vyznam slova jedina?jednoducha otazka .............ty si to fak

Bublinka-Sendy

Lost uz som sa ani nechcela k tejto teme nejako vyjadrovat svoj nazor som si napisala.....no neda mi reagovat aspon na dve veci......ta prva je ako pises ze rakovina nepride zo dna na den......tu by som ta zrosku poopravila.....poznam vv rodine jeden pripad a to taky ze rodicia zili relativne zdravo.....obaja nefajciari namiesto barov chodili skor na dovolenky stravovali sa s domacej stravy a nie fasfudov alkoholu sa dotkli mozno tak dva razy za rok....malo stresu lebo si viedli celkom dobre..v celku dobry zivotny styl.....a ich ddcere ledva 12 rocnej nasli na mozgu dva mensie nadory.......rakovina......nebolo jej prakticky nic.......len ju zrazu doslova zo dna na den zacala boliet hlava.....a potom to uz malo rychli spad......cele to trvalo cca pol roka.....bohuzial uz nezije....nemam pocit zeby nieco rodicia pri nej zanedbali......bezna rodina....

Takze niekedy fakt ide o minuty......aq ta druha vec ktoru spomeniem je ze si v jednom zo svojich prispevkov spomenul ze ak seha nema peniaze na dieta tak nech esexuje......ako sory ale-mat peniaze na vychovu d;ietata a mat miliony na liecbu je tak trochu rozdiel nemyslis?ona prachy na jeho vyzivu mala.....ona nemala prachy na operaciu ci co.....sakra vela prachov.......

lost

ty podla mna na slovensku nezijes, ked sa ti pacia zmeny, tu maju ludia praveze extremne a absolutne opacne mentality :D

sweater*

typujem ze o 70 rokov budem uz asi fuc, a mimo to dovtedy sa mi predpokladam ze asi tak 1000x este zmenia nazory na rozne veci, takze porovnavat to z dneskom bude zbytocne. ja ti to viem povedat uz teraz ze budem veci vidiet inak, a to je mimochodom jedna z veci ktore sa mi strasne pacia na zivote :)

lost

k tym sportovcom mi este napadlo, ze to ze maju zdravy styl atd este nearucuje, ze nemaju niektory organ oslabeny a tym padom nachylnejsi na rakovinu.. ale isteze, hypotezy a teorie vas nezaujimaju :D viete co, stretnime sa o 70 rokov a potom pokecame o tom kto co vie o zivote, beriete ?