Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Chcem zomriet

Príspevok v téme: Chcem zomriet
zufala23

Uz dalej nevladzem... Mam 23rokov a pocit, ze moj zivot je uz na konci.. Mam krasnu 1,8rocnu dcerku s jednym byvalym a druhe na ceste s druhym byvalym..Otec malej na nu sere, neplati, nechodi za nou, riesime exekutora, druhy byvaly otec dietatka co cakam ma len nervuje stale, vyhrazal sa mi, nici ma psychicky, rozisiel sa so mnou no donekonecna ma obvinuje ze to je vsetko moja vina, vraj to ze som unavena z tehotenstva, ze mi je zle, ze to vsetko su len vyhovorky aby som nemusela byt s nim... Viem, ze prave deti by ma mali udrzat pri zivote, aj to tak doteraz bolo, ale zacinam mat pocit ze uz ma ani moje deti na svete neudrzia... Skoncila som ako slobodna mamicka s dvoma detmi, ktoru prave kvoli tomu odmietaju ini muzi, byvam s matkou ktorej priatel neprestajne pije, moja mala sa na nho musi kazdy den pozerat, dychat ten alkoholicky smrad, on ma este aj psoriazu, odpadavaju z neho kusky koze, po zemi je vecne vrstva chrast, ako keby sme mali doma nasnezene, mala ma hracky kolkokrat po zemi, ruckami sa dotyka zeme a potom ich dava do ustociek, nevladzem sa na to pozerat, matka s nim uz par rokov nic nema, no stale tu zije, stale do mna skace, uz nevladzem.. Ked o tom matke rozpravam, vzdy sa na mna nastve, akoby som od nej chcela az tak moc aby toho alkoholika vyhodila, nemysli na to, ze chcem pre svoje deti len to najlepsie, aby sa nemuseli na nho pozerat, aby nemuseli vyrastat pri alkoholikovi ktory ich matku (mna) vecne len uraza, chcela by som sa odstahovat no nemam s kym, sama by som to z materskej nezvladla ani keby akokolvek chcem, hladala som socialne ubytovne ale tam treba kopu potvrdeni od lekara mojho, malej, ze mozme ist do ubytovne, vyhlasenie starosty obce, ze nam to schvaluje a kopec inych sraciek.. A ubytovne su pre tych, ktori nemaju kam ist, ja domov mam ale citim sa tu ako uveznena, stale len sedim doma, nechodim von, len s malou.. Keby som aj chcela trosku sa odreagovat na kofole s kamoskou, nemozem... Pretoze matke chodieva posraty serial na vecer a potom uz je neskoro niekam ist, lebo chodi skoro spavat, aby rano bola vyspata do prace.. Ked sa tesim na vikend, ze aspon sobotu vypadnem na dve hodky, tak nemozem, lebo matka zas odide kamoske, na ktoru potom cely tyzden nadava ze viackrat tam nepojde, lebo to bolo hrozne.. Ale vzdy tam ide.. A to mi vravieva, aby som trosku aj von zacala chodit, ale kedy??? Cez tyzden nemozem, a ani cez vikend.. Doma ma to uz ubija, viem ze som v prvom rade matka, tak sa nemam co stazovat, ale tiez som len clovek a obcas potrebujem trosku "vypnut".. Nevladzem dalej.. Som len v depresiach a ked som sla psychiatrovi, povedal ze s tym nemoze nic spravit, lebo tehotnym zenam nesmie predpisat ziadne lieky, pretoze by to ublizilo plodu.. Nebavi ma uz takto zit, vlastne ani nezijem, len prezivam.. Moji bratia (2) s ktorymi u matky zijem, sa mojej malej vyhybaju ako sa len da, zavru sa v izbe a ked si mala sama otvori, tak ju surovo vyhodia a zavru sa znova.. Mala len place kvoli tomu a mne je to strasne luto.. Matka sa stazuje ze cez tyzden aj cez vikend je malo s malou, ale aby sa teda vysrala na ten serial alebo obmedzila vikendove navstevy "nenavidenej" kamosky, tak to nie.. Zo vsetkych stran pocuvam len obvinovacky, staznosti.. A pritom ja sa tak snazim, furt som s malou, pomaham matke v domacnosti ako sa len da, varim, periem, upratujem, skacem okolo malej, a ked mam moznost oddychu, je mi upreny.. Som v 4.mesiaci tehotenstva a brucho mi tvrdne ako pred porodom od tych nervov a vycerpania... Vazne mam uz pocit ze sa druheho porodu nedozijem, bud mi skolabuje zo vsetkeho srdce, alebo to ukoncim ja, lebo dalej uz fakt nevladzem.. Len placem a placem a placem, uz chcem koniec, a to co najrychlejsie.. :((((((((

Bublinka-Sendy

Kazdi sme ini no ja aj tak neviem pochopit ten nespocetny rad mamiciek co chcu vypnut od svojich deti a to mnohe az v moc kratkom case od narodenia.....ako ano jasne kazdy clovek ma narok na oddych ale tak da sa to aj pri dietati a ta mama ktora vravi ze nie tak bud klame alebo si nevie zorganizovat cas.....strasne pomaha od narodenia prisne dodrziavat urcite ritualy.....napriklad v rovnakom case ak sa da spat jest kupat sa......neviem ak si clovek vie zorganizovat a prerozdelit celodenne povinnosti a cas tak to potom dost dobre funguje a aj sa viac vladze aj dusicka je viac v pohode.....mam dieta a tiez som si uzila svoje teraz uz je fajn....teraz uz manzel sa nastastie ukludnil a spamatal ....no mali sme krusne chvilky.....a strasne nam vtedy pomohlo zorganizovanie kazdeho dna ale hlavne kompromisy a pozeranie sa na veci z ineho uhla..........a ci som potrebovala vypadnut?neviem ale dnom ked som sa dobrovolne rozhodla stat matkou tak som si zaroven objasnila do coho sa pustam na najblizsich par rokov....myslim ze v dnesnej informovanej dobe to je jasne uz kazdej dospelej zene co v tejto dobe obnasa mat dieta takze fakt sa niekedy cudujem.......tak ale kazda z nas je nejaka:-) :-) :-) :-) :-)

Bublinka-Sendy

Ja som napriklad dcerku nenechala rodicom ani jediny raz....vsade sla so mnou dokonca som aj tak pracovala po materskej od osmej do stvrtej kym bola mala v skolke..nechodila som von-bola som len jediny raz za cele4 roky ked mi prisla pozvanka zo zaklydnej skoly....no to bola mala vtdey pri svojom otcovi ktory ju mal vtdey pri sebe prvy a posledny krat....a ver mi-bolo toho este mnoho co medzi nasimi mnou a mojim bratom nefungovalo pocas tych pre mna dlhych 5 rokov......otec si tiez rad vypije -sak ako kazdy druhy chlap.......co sa tyka brata?ze nwchcel malu?a co?tak nechcel.......nechala som to tak.neriesila som to.......naco si takym lamat hlavu?chlapi to beru inac a duplom ak nejde o ich deti......ty si zi svoj zivot staraj sa o malu ako najlepsie vies urob si z nou krasny kamaratsky vztah-bude ti oporou......a naozaj skus nejake kompromisy.skus sa na veci pozerat nielen zo svojho pohladu ale aj z toho ich.....a vydrz.....odkrut si estejednu matersku a hladaj si pracu.....hladaj si ju aj teraz....je mnoho prac na doma co ti hodia nejake eurko.....viem-urcite si pomyslis ako ta ja nepoznam aka som zla co ti pisem a bla bla bla....ver ze az moc dobre viem o com pises....no da sa to zvladnut i ked sa ti zda ze nie.....a ohladom platenia na deti ci ohladom papierovaciek na ubytovnu-tak na to sa nevykasli....ak by ta aj denne pitali nejyke papiere myslim ze je to nie az taka cena za to ze skusis pre vas nieco urobit
.....drzim ti palce vydrz to uvidis o par rokov ti bude fajn.....mozno sa nacakas ale oplati sa to

Bublinka-Sendy

Zufala prepac ale nemozes sa teraz hnevat na cely svet....vsetko si to tu napisala da sa povedat v skratke a svojim pohladom ......kazdy clovek je iny to uz v tvojom veku urcite vies tak sa preboha necuduj ze niektori ti pisu prosti srsti......vies kedze tvoja mala ma 1,8 -to je dost malo -a druhe dieta mas na ceste uz z inym partnerom takto naozaj casovo vyzera byt nanajvys nezodpovedne....prilis kratka doba od jedneho sklamania z partnera k druhemu....jedno dieta este uplne malinke a uz druhe dieta s inym na ceste,.....necuduj sa reakciam-ty sama by si takto reagovala ak by si bola nami.....a ohladom tvojej mamy....ano-nikto z nas nepozna ju teba bratov.....fajn....no vies-sama si uz matkou a mozno to teraz citis inac ale ako by si reagovala ty ak by ti zrazu tvoja dcrea prisla domov s dvoma detmo od dvoch roznych chlapov v relativne kratkom case a este sa ponosovala na bratov na tvojho partnera na teba?hm?ano samozrejme z tvojho pohladu je to vsetko cele zle.....z jednej stranky sa ti ani necudujem....no z druhej stranky co tak vo vasej rodine najst nejaky kompromis?nechcem sa tu robit mudra poucat uz vonkoncom nie ale-neviem vycitat bratom ze ti ditea vyhodili z izby?ano dost neprijemne ale vies......pozri sa na to z ich pohladu....byvala som sama s dietatom pri rodicoch a dokonca nahoda-aj s jednym bratom......takze tak trochu ta chapem no zaroven si myslim ze z tvojej strany je to taktrochu aj o kompromise........tvoje dieta ma este len malo rokov a ty si uz zufala ze nemozes vypadnut....su matky ktore nevypadnu cele roky.....a ze ti matka dieta nestrazi?ona si myslim uz odchovala svoje a asi sa este na babicku neciti......sama som zazila dost podobne vyhrabala som sa z toho a ver mi-dost ti pomoze na to cele sa pozerat z ineho uhla....skus vnimat aj ich....skus si vsimnut preco sa tak spravaju...a mozno sa to zlepsi......

strapanka

suhlasim s "nirv" aj s "mkmk". ja som v tejto tazkej dobe tiez sama vychovala 3 deti. otca sice maju, no od cias, ked ho prvy raz vyhodili z prace (1993), zacal pit, az sme sa rozviedli. Na deti mi takmer vobec neplatil, len raz do roka 1000 Sk, aby ho nenahanali policajti... A sme tu, deti su mudre a sikovne, uz davno samostatne.

zufala23, vzchop sa, clovek si casto mysli, ze uz viac meunesie, ale unesie. A raz budes za to na seba hrda. drzim ti palce!!

nirv

tych co ti tu nadavaju si nevsimaj, uz je neskoro riesit co sa stalo a neodstane. aby si mohla vychovavat svoje deti, potrebujes pohodu. kym nemas druhe dieta, vybav si tu ubytovnu, si doma, tak pobehaj urady, na bordel doma sa zatial vykasli. ked budes mat druhe, uz duplom na to nebudes mat cas. a si socialny pripad, naozaj. neboj sa toho ze to sama nezvladnes, lebo sama si tak ci tak. len na ubytovni budes mat klud a mozno aj rovnake kamosky, a vzajomne si pomozete.

Sejla

mkmk na potrat som sa pýtala, lebo mi príde dosť nepochopitelné, že jej bolo ľúto zabiť embryo, ale sama si teraz želá umrieť. Toto je tá spomínaná sebaúcta, ktorú by mal mať každý skôr, než si spraví deti a vôbec, skôr, než si začne s niekým vzťah. Nejde tu o nedostatok penazí, prečo je vhodné dať to dieťa na adopciu, ale o absenciu psychickej pohody, existenčnej istoty, a chýbajúci otec! - a vôbec, toto sa väčšinou deje v rodinách, kde tých peňazí je málo a má to svoje odôvodnenie.

mkmk

Jezisi Kriste ludia, co sa to s vami deje ? Radite potrat, hniezdo zachrany a neviem co este. Toto nie su vojnove casy, nezijeme ani v casoch hladomoru.Dve deti sa daju vychovat aj ked zena nema idealne financne podmienky. Nebudu mat znackove oblecenie ani kopec elektroniky, ale to z nich zlych ludi neurobi. Prave naopak. Ja som vyrastal v chudobnejsej rodine so dalsimi 4 surodencami. Nemenil by som to za nic na svete. Zazil som uzasne detstvo, aj ked mi ako dietatu chybal pocitac,novy bicykel... Ale teraz som rad, ze som vyrastal takto, lebo pre mna nie je dolezite mat znackove drahe oblecenie, ani najnovsi iphone.

fero11111

z kosic som topolcianky dost onicom na nejake moznosti ano muzi ta vyuzili a odkopli chcela si len dobre ale to dnes sa nenosi a nevyplaca bohuzial ...

Radca123456

Vies Zufala, dokazem pochopit materinske puto, ale ak chces tvom detom naozaj dobre, tak sa zamysli. Teraz porodis a budes mat 2 deti na vyzivenie. Nepojdes do prace, lebo sa budes musiet starat o to druhe. Budes mat viac casu aj na "hluposti" ked nebudes niekde zarezavat 8 hodin. Budes mat aj menej penazi a budes nervoznejsia. Predstav si, ze tvoje druhe dieta vyrasta v zabezpecenej rodine, je stastne, ma vsetko co potrebuje, dokonca ovela viac. Nezaziva nervy sposobene nedostatkom a zlymi vztahmi medzi rodicmi. Ja ked som vyrastal som si milionkrat zelal ist do domova radsej ako zazivat to peklo doma... No kto si adoptuje dieta, ktore uz vie komu sa narodilo a ktore ma nieco zle prezite? Preto daj sancu tomu druhemu, s tebou mu pravdepodobne nebude dobre (prepac, ze ti to pisem takto na rovinu, ale nebudem chodit okolo horucej kase, lebo ti to nepomoze). Dufam, ze neratas s tym, s cim nasi spoluobcania a sice, ze cim viac deti, tym viac penazi ako materska a pridavky.
Mam sestru, ktora napriek tomu, ze vyrastala ako ja, tak si z toho nezobrala ponaucenie a ja jej nechcem pomahat, lebo to zneuzila do takej miery, ze v nasom dome vyplakavala, aka je nestastna, chcela nam nechat jej deti a chcela si ist sadnut niekam do baru, ci kam, furt si od nas poziciavala peniaze a vyhovaral sa, ze si nemoze najst pracu. To co som jej nasiel ja, tak jej nevyhovovalo, hoci to bolo podla mna slusne. Preto som ju vyhodil, lebo som jej svojou pomocou nechcel este viac ublizit - ak tuto myslienku pochopis, tak si za vodou. Pomoct si musis sama tym, ze das emocie bokom a pouzijes iba mozog. V tomto state je vela pripadov ako si ty a stat ti s tym aj preto nepomoze. Alebo to ries ako nasi spoluobyvatelia a chod niekam do chatrce a uzivaj si sex a plodenie deti - to je tiez cesta, ak ta to dokaze naplnit a budes sa citit takto stastna. Skoda, ze nechapes toto moje rozmyslanie, lebo to by ti fakt pomohlo rychlo a efektivne. Ak nedas na moje rady, tak ta s najvacsou pravdepodobnostou caka to, ze natrafis na dalsieo, ktory ta zblbne a urobi ti z "lasky" dalsie dieta alebo dve a vykasle sa na teba. Ak nemyslis na seba, mysli aspon na tie chudence deti, ze co ich caka, aka perspektiva, aky budu mat priklad a ako im tym znicis zivot skor, ako ho zacnu zit. Je mala sanca, ze dopadnu ako ja, ze sa z toho racionalne dostanu sami. Asi patris medzi ludi, ktori iba vyplakavaju a nic skutocne pre zmenu svojho zivota neurobia. Ja som sa stahoval 400 km do BA, Topolcany su tusim iba okolo 100, uz toto hovori o tom, ako "vazne" chces nieco vo svojom zivote posunut k lepsiemu...

Sejla

ja by som ti poradila aby si znova išla za tou psychologičkou a povedala jej, nech ťa naučí používať rozum. Fakt bez urážky, ale hovorím ti to na rovinu, nutne potrebuješ zbúrať svoje zaužívané princípy a vybudovať nové, naučiť sa ako rozmýšlať dopredu, ako reálne vyhodnocovať situácie, postupovať logicky a nenechať sa ovládať emóciami. A hlavne nech ťa naučí rozoznať muža od chrapúňa. Ano, ano je fakt, že to oni sa nestarajú o rodinu a ešte tvoja matka je zlá, lebo má svoj život a bratia tak isto, nauč sa prebrať zodpoednosť za seba a svoje deti, pochop, že si za to sama môžeš. Nemaj deti bez toho, aby si bola poistená pre všetky prípady a popracuj na sebaúcte vo vzťahu, nikdy, ale nikdy nebude model, v ktorom sa žena odovzdá a obetuje a muž ju využíva, správny pre výchovu detí.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Chcem zomriet - Fórum - ZDRAVIE.sk