Antikoncepcia Daylette skúsenosti?

escap

Hormonálna antikoncepcia má aj potratový účinok, aj keď jej názov navodzuje dojem, že pôsobí výlučne na zabránenie počatia. Účinky HAK sú teda :

1. pred počatím:
- zabránenie ovulácie, čiže uvoľneniu vajíčka
- zmena cervikálneho hlienu s cieľom obmedziť prienik spermií k uvoľnenému vajíčku; ak tieto dva účinky zlyhajú, nastupuje

2. potratový účinok po počatí
- zmena sliznice (výstelky) maternice tak, aby sa oplodnené vajíčko (embryo) v nej nemohlo uhniezdiť, následkom čoho odumiera

O potratovom účinku bohužiaľ gynekológovia, ktoré ženám HAK predpisujú, málokedy povedia - čo by inak mala byť ich povinnosť, a výrobcovia antikoncepcie sa tým chváliť nebudú, lebo na HAK zarábajú. Žena užívajúca HAK, tak nikdy nevie, či a koľko detí v skutočnosti počala a tým, že brala tabletky, im nedovolila narodiť sa. Preberá za to zodpovednosť pred Bohom, ktorý je darcom života jej detí.

Erika BL

Daylette mozem odporucat! Beriem ho uz druhy rok a som maximalne spokojna. Mam pravidelny cyklus bez spinenia, slabe mestruacne krvacanie a premenstruacny syndrom nepoznam :) Ziadne bolesti hlavy, napatia prsnikov, zmeny nalad a ine prejavy. Gynekolog mi to vysvetlil tak, ze tym ze je tam len 4 dnova prestavka bez hormonov a nie 7 dnova ako pri klasickom uzivani, tak hladina hormonov v tele menej kolise a tym sa aj znizuje premenstruacny syndrom. U mna to funguje stopercentne. Okrem toho Daylette je antikoncepcia po ktorej sa nepribera, pretoze nesposobuje zavodnenie organizmu, ako ine antikoncepcie.

PSALMIN

Ahojte ja som tiež prešla z yasminelle na Daylette a som nadmieru spokojná. Mala som silné migrény pred menštruáciou no antikoncepcia Yasminelle mi to iba zmiernila asi po pol roku sme sa o tom s doktorom rozpravali a zmenil mi antikoncepciu na DAYLETTE od vtedy nemávam migrény ani žiadne iné bolesti. Všetkým čo trpia pred menštruačným syndrómom odporúčam antikoncepciu Daylette. Daylette má režim 24+4 čiže si ju už nezabudám ani dať :)

partizanka

Ahojte, ja som z daylettu takisto nepribrala. Pre mna je efekt režimu 24+4 idealny. Pomohol mi pri mojom probleme s premenštruačným syndromom. Najma s bolesťou prsníkov, to bol moj najvacsi problem snad už od prvej menštruácie a neupravilo sa to ani po porode. Teraz som v pohode a dakujem za Daylette. :)

rencicka

Ja som prešla na daylette zo zoely ( zoely bola super bez priberania,bez migren A bolesti ale bola pre mňa moc silná A po roku A pol som prestavala krvácat,proste žiadne krámy) tak som si dala predpísať slabšie Daylette. Neviem či je to za toho ale poslednou dobou vždy pred kramami mi začnú čudné bolesti hlavy, cítim sa jak pripita A trvajú aspoň 5-6 dní, ale ako tu čítam nie som sama takže si ju asi pôjdem dať zmeniť :/

miškaMišík

Sara viem úplne presne o čom hovoríš :-) ale neviem Ti úplne presne odpovedať. Pravda je taká že ja som ani z Yasminellu a ani teraz na Daylette nepribrala. Mojou prioritou bolo riešiť migrénu pred a počas menzes. A tam to zabralo super. A drospirenon vraj len nezadržiava vodu počas menzes, čiže s celkovým priberaním asi nemá nejaký súvis. Skús sa viac pohýbať, mne to pomáha.

sara11

miška - myslis ze by sa z daylette mohlo pribrat, ked sa berie 24+4? z drospirenonu by sa priberat nemalo, no ja beriem daylette pomaly 3. mesiac a pribrala som cez 5 kila, samozrejme neviem na 100% povedat ci to je z HAK, ale nic sa v mojom zivote nezmenilo, stravujem aj hybem sa stale rovnako, takze mi to vychadza ako jedina pricina :(

miškaMišík

Prešla som na Daylette z Yasminellu.
Počas 7 dní pauzy som mavala migrény.
Teraz super, bez migrén a navyše som nepribrala, čoho som sa bála keďže sa to berie 24+4 dni.

lienocka2808

Ja som brala daylette asi 10mesiacov. Prvych 6mesiacov v pohode, nepribrala som ani som nic nepocitovala. Posledne 4mesiace som mala nehorazne migreny kazdy den pomaly. Uz sa to nedalo znasat tak som daylette prestala uzivat a hned ako som ho prestala uzivat tak migreny zazracne zmizly. Teraz uzivam novynette a je mi fajn