Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Môj priateľ a jeho bývalá manželka

Príspevok v téme: Môj priateľ a jeho bývalá manželka
SKAJUJSKA

Dobry vecer,chcela by som sa usvedcit v mojom nazore ,alebo pocut nazor niekoho kompetentneho.Mam priatela,planujeme spolocnu buducnost,vo vsetkom si rozumieme,velmi sa lubime.Je rozvedeny,ma 5.rocneho syna.Jeho manzelka je od neho 10 rokov mladsia,ona poziadala o rozvod,pretoze si nasla ineho partnera s ktorym zije.Moj problem je v tom,ze syn bol zvereny do jej opatery.Priatel pracuje od 6-14 hodine,ja este momentalne byvam v inom meste ,ale vikendy su nase.Hneva ma to,ze jeho ex manzelka mojho priatela vyuziva.Jednoducho ona ho da rano do skolky,ale priatel ho chodi kazdy den brat zo skolky k sebe domov,prestravuje ho,hra sa s nim,ona si ho pride zobral uz len vecer.Vsetko co ona kupi synovi,pride za priatelom a s blockom,nech jej da polovicu z ceny,pritom on jej plati vyzivne vo vyske 120 eur a este mu aj zalozil sporenie.Ona si s mojim priatelom robi ako chce,pricom sud urcil stretavanie sa kazdy druhy tyzden v mesiaci.Mne to nevadi,ze ho berie cely tyzden zo skolky,ale to,co robi..ona mu urcuje uz aj vikendy,jej ked nieco do toho pride,zavola mu,ze ho bude mat on..ja chcem byt tiez s priatelom sama,ked som tam,stale nieco vyvolava ..vraj ohladom syna..ona vola..priatel jej nevie povedat dost.!!!! Sama mam dve deti,viem co je to laska..viem,ze on svojho syna miluje,ale nemoze ona s priatelom manipulovat a urcovat mu,kedy ho bude mat..teraz ide maly do skoly,tak ho prihlasila do skoly tam,kde byva priatel,aby maly chodil zo skoly rovno k nemu..mne to bude casom vadit,viem ze ano,lebo priatel by si mal uvedomit,ze uz som tam aj ja..ako mu to povedat,lubim ho,nechcem,aby mal dojem,ze ho chcem od syna odtrhnut,to ozaj nechcem,ale nechcem,aby nechal so sebou kyvat a aby ho ona vyuzivala..dakujem za radu..S.

kalra

Mam priatela ktory je rozvedeny a ma 15 rocnu dceru na ktoru plati riadne vyzivne kazdy mesiac plus jej kupi vsetko o co si len poziada, plus jej plati mobil kruzky obedy v skole anglicky jazyk dostava mesacne vreckove , berie ju kazdy rok na drahe dovolenky , vsimla som si ale ze jeho dcera nevie prejavit ziadnu vdaku v zivote som si nevsimla aby sa otca opytala ci nieco nepotrebuje ked bol chory nezavolala mu neopytala sa ci nepotrebuje nieco nakupit alebo upratat ked to poviem jemu on od nej nic nechce vraj si so vsetkym poradi aj sam no proste nic musela som sa postarat o vsetko ja zda sa mi ze svojho otca vyuziva len na nakupy drahych znackovych veci o ktore si sama ziada a o peniaze a ja sa uz na to nemozem pozerat stale sa koli tomu len hadame a my dvaja koli nej si nemozeme zariadit sami nejaku dovolenku lebo hned mu to dcera vytkne a nechce sa o tom so mnou vobec bavit poradte mi co dalej...

alibi

a ty kam budes odkladat svoje deti ked si budes chciet uzivat samotu s priatelom? k byvalemu?

to, ze jej na vsetko prikyvne je jeho chyba. dobracisko alebo slaboch. taky clovek sa tazko zmeni.

Monitaaa

nezvyknem reagovat do takychto tem, ale toto ma vazne dorazilo.... Je to predsa jeho syn a ma pre neho znamenat vsetko, ovela viac ako nejaka pipina, ktora sa nechce delit o chlapa.... no a čo, že jej prispieva na vsetko čo malemu kupi, nema nahodou radsej minat svoje peniaze na teba? Otec nie je prilezitostna brigada kazdy druhy vikend, ale je to vztah na cely zivot, 5 ročne dieta potrebuje oboch rodicov a je vynikajuce ze travi kazdy den s oboma rodičmi. Nerozumiem akurat tomu, čo si ty za matku, ked takto reagujes...
Flegma
suhlasim s tebou, bol by blazon, keby uprednostnil nejaku zensku a jej decka pred vlastnym synom

TinaM

Co by som dala za to, keby ma moj otec po rozvode kazdy den braval zo skoly/skolky a travil so mnou viac casu, ako jeden vikend v mesiaci. Pokial to priatelovi financne vychadza-platit vyzivne, sporenie a aj sa o neho starat, tak v tom nevidim problem. Este spolu nebyvate, dokonca ani len cez tyzden nie ste spolu, preto si myslim, ze sa vas to netyka. Problem by som mozno videla v tych spolocnych vikendoch. O tom by som sa s nim porozpravala. Treba si vyhradit aj cas len pre seba (este by ma zaujimalo, ci mate deti uz dospele, alebo ako to riesite, ked idete za nim). A poradim vam zlate pravidlo takychto komplikovanych vztahov ludi "so zavazkami". Dieta toho druheho je nedotknutelne! Nikdy sa nesmiete starat do toho, ako casto sa stretavaju, kritizovat jeho vychovu alebo spravanie (pokial nebude byvat s vami v jednej domacnosti). Mali by ste praveze vytazit z toho, ze mate moznost maleho spoznat a travit s nim cas. Byt mu oporou, aby si na vas zvykol a mal vas aj rad. Lebo nie je nic horsie, ako ked dieta neznasa noveho partnera svojho rodica. Podla mna riesite veci predcasne, este spolu ani nebyvate a uz v tom vidite problem.

okoloiduciXY

niektoré názory máte rovnaké ako terajšia žena môjho otca. ani neviete ako moc som ju kôli tomu neznášal, s otcom už roky niesom v kontakte. mali by ste sa s priateľom o tom porozprávať, inak to môže dopadnúť všelijak. jemu by určite ani nenapadlo to nazývať využívaním alebo manipuláciou a neradím to ani vám. on ako správny otec chce mať dobrý vzťah so synom a doháňať zameškaný čas spôsobený rozvodom. tiež by ste robili to isté keby od vás odtrhli vaše deti.

ebi777777777

ja si myslím, že by tvoj partner by mal mať v starostlivosti svojho syna, vyriešili by sa problémy, takto jeho ex-manželka ho bude len využívať

nirv

Je fajn že to majú takto podelene, ale v tom pripade by nemal platiť výživné. Kľudne by ho mohol mať v starostlivosti on. Ako tu už písali, asi ju nechce nahnevat, aby mu nebranila v styku s dieťaťom.

mate59

plne ťa chápem,chceš ho viac pre seba.On syna miluje a pre vzťah syn otec je najlepšie,ked takto trávia spolu čo najviac času.Treba si s ním pohovorit otvorene, bez toho aby mal pocit, že ho chceš odtrhnúť od syna.On má možno obavy, keby jej nevyšiel v ústrety, môže mu marit kontakt.Aj ak mu dá niečo viac ako výživné, je to len na ňom, v tomto sa dohodnite, kolko budete dávat do vašej spol. domácnosti a z penazí čo mu ostanú, mu može kupovat veci.Chce to ale si o probléme spolu pohovorit hlavne bez emócií a v klude.

flegma

no ja si myslim presny opak, ze je len fajn, ak syn travi s otcom viac casu ako len povinny kazdy druhy vikend
nechapem, preco by mal uprednostnit teba a tvoje dve deti pred vlastnym synom, hlavne ked je este v takom mladom veku

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Môj priateľ a jeho bývalá manželka - Fórum - ZDRAVIE.sk