RNG - hormony?

Príspevok v téme: RNG - hormony?
katkahu

prosim pomozte, mam 22 rokov a velke problemy - silne akne, vypadavanie vlasov, zarastanie po celom tele ...
po vsetkych vysetreniach mi bolo oznamene, ze mam vela muzskeho hormonu - androgenu, ktory sa vytvara v nadoblickach.Lekarka mi pred 4 rokmi nasadila hormonalnu liecbu (Diane 35). Plet sa uplne zlepsila, ale to bolo vsetko. Prejavili sa vsak vedlasie ucinky - riziko trombozy a hrcka v prsniku, ktoru museli vybrat. Nastastie vsetko dobre dopadlo. Hormonalnu liecbu som ukoncila. Nadalej sa trapim s akne, vypadavanim vlasov, zarastanim - nemam silu dalej takto zit. Som zufala. Prosim pomozte, ak sa mi vobec da pomoct. Existuje nejaky produkt potlacenie muzskych hormonov? Dakujem

katkahu

Tak teraz som v rozpakoch,
chrysin?? co som nasla informacie, tak ten je prave na zvysenie testosteronu!
a to ja vobec nepotrebujem, neviem vobec ci si rozumieme

RNG

Ochlpenie=hirutizmus ma tiez povod v hormonoch a ako sa daju pomerne bezpecne manipulovat potravinovymi doplnkami je v teme hormony tiez uvedene.
Znizovanie testosteronu pouzivanim DIM, pripadne inymi, sko chrysin a podobne adresuje aj ochpenie.

RNG

Samozrejme ze je na to prirodzeny doplnok, dokonca viacero, pozri cez Google.sk pod rng, hormony tiez aj ione temy na acne a podobne. A existuje potlacenie acni aj megadavkami prirosdneo vitaminu A, co sice nie je celkom neskodne, lebo plet vysche prilisne, ale nema to tolko skodlivych postrannych ucinkov, ako pouzitie roznych chemickych umelych liekov. Davky vitaminu A(retynil palmitate) su 20 az 50 000 IU a zacne sa to prejavovat po 3-4 tyzdnoch, ked sa v tele vybuduje vysoka hladina tohoto vitaminu.
Ale aj tak acne sa mozu vytvorit len vtedy, ked mas v tele tvrdnuce znicene oleje, inac sa pory nemozu zapchat a vzniknut hrcky, ktore sa neskor zapalia a hnisaju.
Cize napriek tvrdeniu lekarov,ze strava neovplyvnuje acne, acne je sposobene znicenymi olejami v potrave a ciastocne aj denaturovanymi/znicenymi bielkovinami