Rozmyslali ste niekedy o samovrazde?

majulik538

s tým, že hospitalizácie nikomu nepomôžu nemôžem súhlasiť. určite to nikoho nevylieči, ale dá sa vôbec z niečoho takéhoto vyliečiť? mne trochu pomohli. zažila som tam síce strašné veci, ale ak by som tam nebola, nestretla by som sa s mojou terajšou terapeutkou, ktorá mi moc pomáha a je to zároveň úžasný človek.

lost

podla mna preto niekto rad hra alebo robi nieco lebo ho to bavi :)
aj ked vie, ze nikdy s tym nic neziska (nebude profesional)
mna takto bavilo napr bicyklovat sa... nekonecne kilometre bezcielne, len tak vidiet nieco :)
potom som si kupil auto :D a tak bicykel uz na to nemam energiu :) a teraz ma bavi cestovat nekonecne kilometre, tiez bezcielne :D
ale ze by to malo nejaky zmysel, to asi nie, mozno je to skor len zabijanie casu, ktory by sa inak zabit nedal..
ale napr moji kamosi, niekoho bavi tenis, a snazi sa v tom zdokonalovat, avsak len rekreacne - profik z neho asi nebude, tak isto napr lyze alebo ine veci..

eliska7

Hospitalizacie urcite nikomu nepomozu, lebo tym ludom na tebe vobec nezalezi. Myslim, ze jedine co naozaj pomoze je ak ma clovek niekoho kto ho miluje a komu na nom zalezi...

lost

ved ani ja nemam zmysel zivota, ale... preco myslite ze trolujem stale? :D to je tiez zmysel zivota :P

mna skor fascinuje, ako si niekto ako zmysel zivota dokaze dosadit napr. 'praca' alebo 'party kazdy piatok' alebo podobne haluze :D

eliska7

Cry povedala by si o tom viac? O tych myslienkach, emociach, pohnutkach? A pytala si sa preco ma to zaujima - neviem to vysvetlit preco. Preco napriklad niekto hra na gitare? Preco niekoho bavi hokej? Preco niekto rad spieva? Myslim, ze na to sa odpovedat neda. Kazdeho z nas nieco zaujima a mna zaujima toto.

[zruseny22]

U mna je to napr. kvoli samote, kvoli tomu, ze som si spackala zivot, stratila som plno veci, ktore ma tesili, naplnovali a davali mojmu zivotu zmysel. Teraz nemam nic.. ani zmysel zivota.

[zruseny22]

Majulik, tiez som bola viac x hospitalizovana, ale bez uspechu.. napr. dnes lezim len v posteli, je mi psychicky zle.. a do toho strasna unava, krora nema vysvetlenie..