Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Žiarlivosť

Príspevok v téme: Žiarlivosť
asdfg

Dobrý deň,
chcela by som sa poradiť ohľadom môjho veľkého problému.
Mám vážny vzťah už vyše 2,5 roku. S mojim priateľom sme na seba velmi naviazaní, naše rodiny nás navzájom berú ako svojich všetko klape ako má..navonok. Dokonca ma už aj "neoficiálne" požiadal o ruku. Je tu však jeden problém. Na začiatku vzťahu ma priateľ podvádzal(nie fyzicky, ale tlačil jednej slečne do hlavy kaleráby, formou dopisovania).Keď som sa to dozvedela (od dievčaťa ktorá bola kamarátka s dotzčnou slečnou), dalo by sa povedať, že som sa zosypala. Cítila som akúsi zradu od niekoho kto môže byť rád, že má takú ženu ako ja. Priateľ jej necelé 2 mesiace hovoril, ako sa nevie medzi nami dvomi rozhodnúť, ako ho to ťahá aj k nej aj ku mne. Keď sme si to s priateľom vysvetlili, on sa mi nekonečne ospravedlňoval a reval mi, trvalo mi vyše pol roka, kým sa mi k nemu vybudovala, aká-taká dôvera. Keď už to bolo zase skvelé, "čisto len kamarátsky" sa opitý priateľ znova ozval slečne. Tá mi hneď dala vedieť, že ju skontaktoval(vetami typu - Som rád, že si šťastná s priateľom aj ja som, veľmi milujem Natašu- mňa), aj keď vedel, že si to neprajem. Vtedy moja krehká dôvera sa úplne zničila. Odvtedy, sa to stale snaží napravovať, mám u neho 200 percentnú pozornosť, atď. Avšak, zo mňa sa stala paranoidná žena. Priateľa podozrievam aj keď ide ráno na fakultu, či tam fakt bol a s kým.. Žiarlim na každú jeho známu/ kamarátku (predtým, ako sme sa spoznali bol celkom kurevník). Strašne ma to mrzi, že som taká paranoidná, domýšľavá, hádame sa len kôli tomu, viem, že mu často krivdím, už sa viac krát stalo ako mi plakal a sluboval, že nič zle nerobí. Ale tá moja dôvera je už taká tenká... Strašne chcem, aby som bola taká bezstarostná ako predtým. Sebavedomá, plná charizmy čo ohurovala chlapov. Viem o sebe, že som pekná žena, ale ja sa tak už prestávam cítiť. Priateľ ma doslova (škaredo povedané) zničil - zničil mi sebavedomie, moju povahu extroverta. Chcela by som vedieť vaše názory na to. Myslím, že moja žiarlovosť nie je bezdôvodná, ale už by to snáď mohlo prestať. Ako sa mám znova naučiť dôverovať priateľovi a hlavne začať dôverovať sama sebe ?! Ďakujem za rady :-)

asdfg

Milly22-ked sme sa prvykrat pohadali, dala som mu sancu pod podmienkou, ze s nou obaja zrusime aky kolvek kontakt... A ked uz to bolo fajn, zase to posral. Nebolo tam len to ako ma miluje, alee vety typu : ako sa mas? Myslel som poslednu dobu na teba, co mas nove...Proste sa snazil kontakt obnovit...Dala som mu milion sanci. Prakticky to s nim chcem ukoncit, neoreticky vsak akosi nie... :-

doubledog

mne sa paci, ako realisticky beries niektore fakty
myslim toto:
(predtým, ako sme sa spoznali bol celkom kurevník).

Leela333

Že mu tým ubližuješ? Spamätaj sa, v prvom rade on ublížil tebe. Ja si myslím, že toto inak nemôže skončiť než rozchodom, keď sa raz niekto v človeku sklame, tá dôvera sa späť získava príliš ťažko a vo väčšine prípadov sa to ani nepodarí. S ním sa budeš len trápiť, tak si dobre rozmysli, či s ním chceš zahodiť ďalšie roky života, aby si neskôr neľutovala, akú chybu si spravila.

TinaM

Preco nevies odpustit? Mozno odpustit aj vies, ale zabuda sa tazko. Sklamal ta, velmi, a potom to zopakoval. Jeden preslap- ok, pre niekoho je to este zvladnutelne. Ale zopakovat to? To je uz velmi vazne narusenie puta.
Pises, ze nechces prist o to co mas. A co vlastne s nim mas?
Je tu este zlozity aspekt rodin a okolia (niekto tvrdi, "ser na nich", ale viem, ze to nie je take jednoduche). Ale tvoji znami a rodina budu pri tebe stat a jeho rodina ta tiez neodsudi.
Raz sa rozides...hm, ano. Marnis svoju mladost, podkopavas si sebavedomie. Radim ti-necakaj. No na druhej strane musis na toto rozhodnutie dozriet. A rozhodne nie je pravidlo, ze sa s nim musis rozist len vtedy, ked znovu nieco pohnoji alebo sa pohadate. Rozist sa mozes aj pocas romantickej vecere. Proste pocitis ten moment "osvietenia", kedy si sama povies dost!, mozno neviem, aka bude moja buducnost, ale s tebou si ju predstavit neviem a nechcem, odchadzam.

asdfg

Vzdy ked som sama a premietnem si vsetko co bolo, viem, ze by som s nim zit asi nezvladla. On ani nevie ako sa citim, ako strasne pochybujem. Asi to nema buducnost, som asi naivna/hlupa, ale stale si hovorim - ze este s nim vydrzim. Raz sa rozidem ale teraz je to super, teraz este nie. Sama seba nicim, presne ako ste povedali, ale zaroven zamerne koli sebe - koli tomu aby mi nechybal - to s nim nechcem skoncit. A mala som este jeden takyto vazny vztah, pri tom partnerovi som absolutne neziarlila. Bol profesionalny sportovec, chodil na kadejake majstrovstva do inych krajin, motalo sa okolo vela zien, ale nikdy mi nedal "moznost" ziarlit. Preto som taka zmatena sama zo seba, z pocitov, pretoze toto je pre mna nieco nove. Nikdy som ziarlovist z mojej strany riesit nemusela...Vsetci mi hovoria, ako som sa zmenila, aka som utrapena, ale zaroven mi vsetci gratuluju, akeho mam uzasneho partnera, ze si ho mam vazit. Ked ja uz mu neverim ani to, ze sa ide s prepacenim vysrat...Neviem, ci chcem zahodit to co mam.. Mozno to budem raz lutovat. Moj priatel je zaroven moj najlepsi kamarat...Neviemm preco nedokazem odpustit. Preco ma to tak zobralo.. Aj ked vybuchnem, viem ze tym mu len ublizujem, ale nedokazem tie nervy potlacit.. Rozmyslala som, ze toho odbornika fakt navstivim...Som na pochybach, vo vsetkom.. :-/ Mozno to je len moje poslapane ego...fakt neviem

TinaM

No, predpokladam, ze to nie je tvoj prvy vztah (mozno sa mylim). Ziartlila si aj predtym?
Ale co je dolezitejsie: je toto urcite ten spravny muz, s ktorym chces mat spolocnu buducnost? Veris mu natolko, ze si vies predstavit napriklad kludnu matersku, kym on bude behat po vonku (kludne len pracovne) a ty budes toma? Ak mu nedokazes verit, bohuzial tam nevidim buducnost-lebo ako sama pises, si znicena. Nie on ta znicil, ty sama sa nicis. Moj postoj je takyto: ak ma priatel chce podviest, tak to urobi, nech by som bola akakolvek stihacka, kontrolovala este aj jeho myslienky. Preto mu verim. Takmer kazdy tyzden mi odchadza na par dni na sluzobku mimo SR. Predstav si, ako by som na tom bola psychicky, keby som ho mala podozrievat. A co ty? Zvladla by si vas vztah aj keby si nasiel takuto pracu? Lebo jeden nikdy nevie...

Slecna A.

ziarlivost je strasna vec a treba ju vzdy riesit. Ty by si vsak nemala ziarlit, ale davat si bacha, s kym to vlastne si! Tak co teda? Miluje ta? Nemiluje? Miluje len dovtedy, kym sa neopije a nevypisuje zas inej zene? Ja by som v tvojom pripade neziarlila vyslovene...skor by som sa citila oklamana, citila by som, ze nie je ku mne uprimny. Toto si vysvetlite, ci ta ma naozaj rad. Lebo mne sa zda, ze u neho to nie je zdaleka take iste. Ak ti svato svate slubi, ze to s tebou mysli vazne, potom jednoducho doveruj. Prestan mysliet na zle veci, kedykolvek sa bude blizit stav "ziarlivosti", zacni mysliet na cosi ine...Vedome sa da ziarlivost potlacit. Ak ti to vsak nepojde, vyhladaj odbornika :)

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Žiarlivosť - Fórum - ZDRAVIE.sk