Priateľ alebo práca?

Príspevok v téme: Priateľ alebo práca?
nerozhodná

Do pondelka sa musím rozhodnúť, či v lete uprednostním prácu alebo priateľa. S priateľom som 2,5 roka, veľmi sa máme radi, ja chodím na VŠ do BA, on do Brna, čiže cez školu sa stretávame raz za týždeň. Som druháčka a na leto sa mi poskytla veľmi dobrá brigáda, ktorá je pre mňa dôležitá, pretože v svojom odbore potrebujem mať veľa praxe, teória nestačí.
Problém je ten, že sa celý čas tešíme na leto, budeme spolu v našom rodnom meste, lenže ja tú brigádu veľmi chcem a tým pádom, by som strávila leto v Bratislave, a nie doma s priateľom. Neviem si vybrať, v tomto veľmi pociťujem ako vzťah obmedzuje kariéru, lenže ja chcem pestovať náš vzťah a zároveň nechcem mať v budúcnosti problém s hľadaním si práce.
Čo by ste robili vy, čo by ste uprednostnili??? Ďakujem

nerozhodná

Už som mu raz naznačila, že možno by som v lete prijala brigádu v BA. On je o rok odo mňa mladší, o brigáde vôbec neuvažuje, lenže on má aj inú školu, kde možno fakt nepotrebuje niaké brigády, pretože VUT je dosť zameraná aj na prax. Ale čo ja, mimochodom som z ekonomickej, nemôžem sa držať len na priateľa a nemať žiadne pracovné skúsenosti.O tie peniaze mi ani tak nejde, ako o to, že dnes je potrebné aj robiť, nie len leňošiť celé leto.
Tá brigáda práveže nie je len v lete, ale prijmú takého uchádzača, ktorý je dostupný aj v lete, dlhodobo! Ale to by problém nebol, ja budem chodiť domov aj každý víkend, mimochodom som z Martina 3h cesty.
TinaM - ja som o tom uvažovala, že by za mnou prišiel, ale on hundre na BA, že sa mu tu v meste nepáči, je dosť naviazaný na rodinu, ale určite sa ho budem snažiť presvedčiť že aspoň na 2 týždne + niaká dovolenka týždňová v zahraničí, malo by to stačiť, a každý víkend by som sa ponáhľala domov.

Dadula56

Zbytocne sa trapis, ved to nie je ziadna Soffina volba. Zober pracu, porozpravaj sa s nim a spolu najdete riesenie. Ako uz bolo napisane, moze si aj on najst brigadu a mozete byt spolu na intraku. Ved to je este lepsie, nez byt doma, budete mat ovela viac sukromia.

TinaM

suhlasim s jahodkou a este dodavam: ved nech pride za tebou do ba. On nechce v lete brigadovat? Neviem, kde byvas a ako to bude cez leto, ale v lete su intraky celkom dostupne riesenie. Mozete byt spolu v ba a nie v rodnom meste. Aspon na par tyzdnov. O tom ste neuvazovali?

jahodka123

Pokiaľ si s priateľom dobre rozumiete, mal by to pochopiť a pokial je to len v lete, mal by to "prežiť". Je to pre teba dôležité, nabudúce sa možno taká príležitosť nenaskytne. Aspoň zistíte, aký pevný je váš vzťah. V živote budú časom aj horšie skúšky... Držím palce.