Alventa - vie niekto poradit?

Príspevok v téme: Alventa - vie niekto poradit?
andm

Ahojte! Dostala som od lekara predpisanu Alventu 37,5 mg rano a neurol podla potreby (ten som zvykla brat aj predtym).

Cca po desiatich dnoch sa citim pomerne rovnako, skor horsie.

Co si myslite, moze mat vobec tato davka nejaky ucinok? Viem, ze niektore AD zaberaju az po cca 2-3 tyzdnoch, ale predsa by som ocakavala aspon nejaku zmenu.

Zvysit davku, ci uplne vysadit? (Chapem, ze to by mal posudit lekar, ale zaujima ma Vas nazor a skusenosti s Alventou)

shk

ahojte ja užívam alventu 75mg a cítim sa lepšie,jasné , že to nie je všetko o liekoch, ale treba zapracovať na sebe zabojovať viem, že je to ťažké ale ide to:)

Larita

Ja mam Alventu asi mesiac, a zatial nic, aj ked v minulosti mi zabrala mozno po 2 tyzdnoch, ok budem cakat, prva davka bola 75 mg, teraz to mam zvysene na 150 mg, to mi vtedy satcilo, ale teraz ...no neviem...
Mam k tomu este aj kombinaciu s Mirzatenom, ale hlavne nechapem, ze ako moze niektory liek raz zabrat a inokedy nezabrat na tu istu osobu...

zufalecl

Som išiel po po 3 mesiacoxh do roboty a zosipal som sa v autobuse hned som išiel k dr Alventu mi nechala dala chloprothixen a Zipre..neviem ako sa to volá nejaké antipsychotikum tiež

andm

cry: Zmen liek alebo psych. Davka je podla mna dost vysoka na to, aby si citila zmenu.

zufalecl: Je mozne, ze mreze ma pravdu, ze je to nizka davka. Na druhej strane, ja osobne by som to asi vysadila, keby som necitila ziadnu zmenu. Bol si sa poradit s lekarom?

A co tych 6 dni, co si tahal? To si pil a cez den, ci..? Kolko toho zvyknes vypit? Neber to v zlom, ja sama som zvykla pit takmer kazdy den nieco (cez tyzden menej, viac po vikendoch), a tiez som si myslela, ze je to hlavne tym. Tak som pitie obmedzila, a citila som sa podobne. Kazdopadne ked pijem vela, tak na druhy den este vacsie depky. Ale zalezi.

Ja ked som bola naposledy u psych., tak mi navrhol opat Alventu, ale potom uznal, ze asi by som nejaku zmenu citila aj pri 37,5 mg. Ale ktovie. Kazdopadne mi potom dal Wellbutrin, a zda sa mi, ze je to miestami lepsie, taky najvacsi problem vidim v tom, ze casto neviem zaspat, napriek tomu ze som bola schopna poobede spavat 2-3 hodiny. Teraz aj ked cez den nespim, tak sa v noci budim a tazsie sa mi zaspava. Ale tak teraz aspon viem z coho som unavena :D

xirenka1

pocula som ze alventa je velmidobry liek,vela mojim spolupacientom na klinike ich davali a velmi si ho pochvalovali

mreze

zufqlec, 75mg je strasne nizka davka, ta zaberie malokomu. Maximalna terapeuticka davka je 375mg, tak sa necuduj, ze ti nepomaha. To by pomohlo mozno tak kolibrikovi.

zufalecl

Ahojte som na tom podobne ako tu písajúci,najhoršie je to že do ničoho nemám chuť nič sa mi nechce,všetko mi príde zaťažko..neviem ako z toho von beriem teraz 3ti mesiac alventu 75mg a nič.predtým Escitil a iné rôzne AD,ale bez nejakého účinku.predtým som vela pil ale dostal som zápal pankreasu tak som prestal ,teraz už 2 mesiac som bez alkoholu,myslel som že to bolo od neho ta nechuť ale stále to pretrváva ,veril som už že sa nenapiem ale teraz som zlyhal a "ťahal" 6 dní bez prestávky,ako som už bol so seba zúfalý.Má niekto skúsenosti AD plus alkohol alebo je niekto s podobným problémom? Ďakujem

andm

fitlopta: Dakujem za komentar, no mam pocit, ze sa Ti spojili komenty mna a cry :)

Ja som VS skoncila (teda len bakalara) asi 3 roky dozadu, odvtedy pracujem... byvam s priatelom, ktory je velmi chapavy aj vsetko... cize ja vsetky podmienky na to,a by som bola v pohode mam (teda ani sa nemam na co vyhovorit), a predsa to tak nie je... Po praci som tak unavena, ze kludne spim aj 3-4 hodiny, v podstate som stale unavena, nespokojna a tak nejak "nie vo svojej kozi". Tazko sa to opisuje, je toho vela. Chapem, ze treba zacat od seba, ale keby som vedela ako. Rozmyslam nad nejakou terapiu, ale tiez neviem. Tu sa asi tazko radi.