Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Silné bolesti v krížovej oblasti

Príspevok v téme: Silné bolesti v krížovej oblasti
Klára

Dobrý deň,
Približne dva mesiace trpím silnými bolesťami v krížovej oblasti chrbta. Bolesť prichádzala postupne, teda prvé týždne ma len sem tam bolelo v krížoch a zintenzívňovalo sa to. Momentálne mám pravidelné bolesti každý deň- silnejšie v ľavej časti. Bola som za masérom, ktorý skúsil masáž a potom nápravu chrbtice- v tomto smere nebol problém, chodím už dlhšie na rehabilitácie - elektroliečbu a parafín- ale necítim ani minimálnu úľavu, cviky takisto nezaberajú. Posledné dva týždne mi k tomu pribudla nepríjemná pichavá bolesť v ľavom stehne - možno následok elektroliečby, neviem. Ak má niekto skúsenosť alebo mi vie poradiť, vopred vrele ďakujem,
Ps: som nefajčiarka, nemám nadváhu, mám 21 rokov,

Kýčera

Šikovne na urológiu, máš zápal,už si tam mala byť! Navar si urologický/močopudný/čaj a vypi naraz aj 1/2 litra, skús to stihnúť ešte do 17hod. Piť musíš!

bolí to

Dobrý deň, mňa od tohto piatku (13.03.2015) ma hrozne bolia kríže, aj pravá aj ľavá strana. Taktiež chodím močiť málo a často. Hrozne to bolí, v noci nemožem kvoli tomu dobre spávať. Prosím poraďte čo robiť a či ísť k doktorovi. Ďakujem

PETERsro

Ahoj. V prípade, že sa k tvojim bolestiam pridružila aj bolesť v nohe, s najväčšou pravdepodobnosťou ide o platničku, prípadne platničky. V prípade dráždenia nervov a teda bolesti vyžarujúcej do nohy odporúčam bezodkladne navštíviť neurológa a žiadať si vyšetrenie magnetickou rezonanciou, prípadne CT. Následne zváž ďalšie kroky. Masáže a naprávanie môžu byť v tomto prípade nebezpečné a môžu dosť uškodiť. Nie je to žiadna sranda nakoľko poškodenie platničiek je nezvratné...

painless

Ahoj, tak najprv je treba odblokovat sedacie svaly, najma gluteus minimus a gluteus medius. To Ti asi nic nepovie, ale dolezite je vediet, ze si si asi presedela sedacie svaly a tym nadobudla trigerpointy, minikontrakcie vo svale, ktore Ti uz zacinaju vystrelovat bolesti aj do nohy. Pozri si cez ...zdravebrucho...na prezentaciu o bolesti, ktora sa bude konat vo Zvolene 16-teho marca. Vstup je volny, ale treba sa vopred zahlasit. Trigerpoint Terapiou, ktoru sa sama naucis, si svoje svaly budes vediet aj sama odblokovat.

Klára

ďakujem za vaše názory, je pravda, že v poslednej dobe odsúvam šport pred školou a telo bolo zvyknuté zrejme na pravidelný pohyb a namáhanie, čo mohlo spôsobiť aj ochabnutie svalov a následne ich náchylnosť na nepriaznivé podmienky v zime,

Akrim BB

Masaz Vam robil aj noh aj zadku? V tychto castiach sa musi ist dost do hlbky a uvolnovat svaly aj nohy aj zadak vsetko okolo klbov okolo panvy a lumbalnu teda bedrovu cast a nasledne aj cely chrbat. Moze to byt iba svalove alebo zapal sedacieho nervu co je trosku zlozitejsi problem. Masaze by som Vam odporucil kazdy treti den. Ak tam nemate zapal, teplo vam pomoze. Ale parafin je kratkodoby skuste skor nosice tepla samostatne. Tak ako hovori aj predchodca drzanie tela je tez podstatne ranny strecing a podobne.

panika

vies, bolest v krizoch moze byt sposobena hocicim..ak vies, ze mas v pohode brusne svalstvo a drzanie tela, treba hladat inde...ja som napriklad mala bolest v krizoch ako jediny priznak chlamydiovej infekcie..nic ine, len krize (ale o brutalnejsie)

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Silné bolesti v krížovej oblasti - Fórum - ZDRAVIE.sk