Maslo ci margarin?

ansy

ja som si prave dorobila moj salatik: surova brokolica, paradajky, pekingska kapusta, cibula a jeden strucik cesnaku, kedze ma mna nieco lezie. len olivovy olej, citronova stava a trosku soli. cukor tam nikdy nedavam. celkom chutny!
lost, tak ty sa dnes mas. dobre, ze mne kolaciky nechutia,jedine kremese a veterniky by som vedela jest...pretoze je tam vela mojho oblubeneho tuku :)
este som nezacala naklicovat, nedostala som sa zrejme do spravneho obchodu, lebo semienka nemali. mungo budem klicit urcite, velmi mi chuti. ako sa dari tvojim redkovkam? uz ti z teglika odbudlo? na fotke vyzerali krasne velke...asi dostatocna dlzka na zber :)

Deria

inac, o tych margarinoch, ze bol povodne vyrobeny pre morky a co to je za humus, viem uz davno. vsetko, len nie margarin! dokonca ti, co trpia na vys.cholesterol si maju dat radsej malicko masla, nez jest margariny. doslova nebezpecna pliaga-umelina! a to sa este stale ponuka ako zdrava potravina.:( nemam slov.

Deria

lost 6+3=9 samrolov!? tak to sa dorazis totalne.:D
salatik som si robila prave taky miesany a mnaaam....rozne listove, taky mix som pokrajala, tiez redkvicku na tenke platky a do toho struhana mrkva. trochu soli, citron, malinko prask.cukru a oliv.olej - ten tam robi uzasnu chut.

Dad0

alienka6 - zabudni na margarin (oleje OK, olivovy, repkovy, konopny, lanovy). Maslo je zdrave a ja si na chlieb nic ine nedavam a ani nedam. A to uz hodne vody pretieklo nasimi riekami, ako som tu a celkom v pohode. Ak nam nieco skodi, to je cukor. To je moj nepriatel c.1. A stres.

lost

tak sice sa snazim zit zdravsie, ale obcas mi unika zmysel toho vsetkeho :/
a tak si na valentina doprajem vprazany karfiol so zemiakmi, a nasledne zakosok samrole, mam ich 6 tu a este 3 v aute, takze to by ma malo dnes dorazit

salaty som zatial teda este neskusal.. ale ked toho budem mat privela, tak asi nieco skusim, na tych strankach by mozno mohol byt nejaky recept..

alebo si to dam ako prilohu ("protihodnotu") k vyprazanemu reznu

ansy

tak tie semiacka som este nedostala, nazaciatok budem naklicovat asi len mungo. nevadi, je dost chutne.
alienka, ja sa snazim si varit doma, takze kupujem prevazne zeleninu, ryzu, zemiaky, a maso, nie masove vyrobky, tie su plne ecok. sladkosti ma nelakaju, jedine cokolada, tak sa snazim kupovat tu najtmavsiu. polotovarom a hotovym jedlam sa vyhybam. mlieko ziadne, jedine jogurty. cokoladovy milujem, tak si kupim nemiesany, teda ten, kde je cokolada naspodu a treba vymiesat. chut nie je taka 'chemicka' ako toho zamiesaneho. tusim zvolensky je aj miesany-ten vacsi no maly nie. citim rozdiel v chuti, ale zlozenie som nepozerala. a niektore sirupy, to je proste cista chemia. hrdlo ma po vypiti doslova pali, tak pijem len doma robene, alebo cistu prevarenu vodu a caje. nemam problem sa takto stravovat, nezialim za tym, co jest nechcem. jedlo je tiez len sila zvyku.

alienka6

tak tie semienka si kupim urcite aj ja. a nejaky receptik na dobry salat z toho by sa nasiel..? :)
vidim ze vsetci co sme tu sa snazime aspon ciastocne davat pozor na to, co konzujeme.. niekedy je ale ozaj tazke vybrat nieco, co mozem dat do nakupneho vozika bez vycitiek svedomia.. ved Ecka su ozaj vo vsetkom a ked aj na kazdom produkte citam zlozenie, tak polovici z toho nerozumiem.. :( co jete aby ste si neskodili??

Iam25

moj brat si ide po mlieko do automatu alebo na druzstvo a z neho si doma mutia maslo...snazi sa zit zdravo a bez chemie, uci to aj deti a tie sa ucia dost rychlo...automaticky citaju etikety a nekupuju ani sladkosti s najnebezpecnejsimi e-ckami...a robia to s radostou,to som prekvapena...ked im ponuknem totalnu hlupost, tak o nu bez mihnutia oka nemaju zaujem...a su to deti do10 rokov...zvyklosti sa v rodine rychlo preberaju, a stravovaci sposob tiez.