Mam jej dohovorit?

Príspevok v téme: Mam jej dohovorit?
jankax12

pekny den, trocha sa trapim pre dceru, mame celkom priatelsky vztah i ked vsetko mi isto nehovori, nasla si starsieho chlapa, ona konci strednu, on ma po 30tke, samozrejme pocuvam aky je skvely, zrely, vtipny, ale ja mam na to samozrejme asi aj z pohladu matky iny nazor, zrely chlap si najde zrelu zenu, a tou moja dcera nie je aj ked si to mysli, trva to uz vyse pol roka, mam sa jej do toho starat alebo to nechat tak ? skutocne sa mi to nepozdava

nirv

Ako vraví Iba Katka, hlavne dôraz na antiku, a ak nebude mať dobrý prospech, nepôjde von, to je spravodlivé aj motivacne. Platilo by to pri hocijakom priateľovi. Výber musíš nechať na ňu, snaz sa skôr, aby nemala obavu sa ti zveriť. Hajzli sú aj medzi mladými, skôr by som povedala, že viac ....v dnešnej dobe. Muži po 30 sú ešte z tej lepšej generácie:) asi preto nenašla medzi mladšími. Pozvi ho na obed nech máš predstavu, aký je.

marrisa

ja mam pocit ze v prvom rade v nas funguje animalna podstata, ktora sa vyvijala miliony rokov. Stale pracuje v mensej ci vacsej miere. Nie je to vec ktoru si musime uvedomovat ako si naznacil. Keby malo ist o premyslene konanie (narocnu alanlyzu a zhodnocovanie ktory partner je pre nas z genetickeho pohladu najvhodnejsi) tak mnoho zivocichov by to daleko nedotiahlo :) Vsetky zivocichy sa zlepsuju, su viac a viac prisposobene na svoje prostredie, ich loviace techniky su dokonalejsie alebo naopak obrana pred predatorom je coraz ucinnejsia. Zasadny krok postupu kazdeho druhu je, ze sa nauci rozlisovat ktory partner je najvhodnejsi (nie najlepsi, ale najvodnejsi) z dostupnych kusov. A dokaz ze fungujeme spravne je ocividny. Je nas coraz viac, dozivame sa dlhsieho veku, nase mozgy sa zvacsuju, dokazeme sa nim z dlhodobeho hladiska ubranit voci silnejsim, rychlejsich predatorom.
Cize zakladny pilier zviarata podla mna mame, lebo inak by sme zacali degradovat ako druh. Nehovorim ze sme tupe zvery ktore funguju len na zaklade pudov, to ani omylom, ale nadstavujeme na tieto zaklady, lebo sa nimi zarucuje prosperita zivota, imho

james bond

marrisa ty hned takto zoskenujes potiencialnych partnerov ? urcite je na tom kus pravdy, i ked ja nemam pocit ze si vyberam baby podla toho ake budu matky, mozno podvedome

marrisa

bohuzial napisala si tam jeden zasadny omyl ,,zrely chlap si najde zrelu zenu" dovolim si to preformulovat...
Skvely, zrely, vtipny chlap, ktory ma dost sebavedomia si najde co najidealnejsiu nositelku jeho genetickeho materialu. Priority sebavedomeho chlapa:
- co najplodnejsi vek (okolo 20)
- musi byt zdrava, pekna (sumerna krasa je znakom zdravych organov. Pekne zuby, dobre vlasy, cista plet, biele bielka oci, vsetko poukazuje na zdravie)
- musi prejavovat schopnost vediet sa postarat
- musi byt inteligentna aby sa vedela rychlo naucit ako viest potomka zivotom.
Cim menej sebavedomia/penazi/uspechu ma, tym viac zlavuje z kriterii na buducu matku.

jankax12

ved aj to ma trapi, ona sa vie velmi rychlo nablaznit a nerozmyslat dopredu, nechcem byt ta otravna mama co na nu nakrici, ale vidim ze aj skolu zacala flakat, caka ju maturita, prijimacky

Iba Katka

Ako, skúsiť to môžeš, ale priprav sa na to, že povie, že o tom nič nevieš, že ho nepoznáš, že je iný, že sa nemáš čo starať a že jej ničíš život :)

Skôr by som jej dohovorila ohľadom antikoncepcií, aby s ním nedajbože neskončila tehotná.