Obavam sa, ze to nie je ono ...

Príspevok v téme: Obavam sa, ze to nie je ono ...
Zanetttta

Tak, ani neviem ako začať, nechcem sa ani veľmi rozpísať, lebo tá podstata sa potom medzi riadkami stratí. Ide o to, že po 7 rokoch zisťujem, že som s niekým, kto mi prestáva vyhovovať. Áno, láska je, láska bola, naozaj silná, úprimná, inak by sme pár rokov na diaľku nezvládli. A možno to boli zbytočné roky, lebo človek všetko zistí, až keď partneri začnú spolu žiť. A tak sa aj stalo. Škola bola jedna kapitola, ktorú sme zvládli aj od seba, teraz začína zodpovednejší život a tomu môjmu tá zodpovednosť asi chýba. Nájsť si prácu je preňho asi tabu. Je jedna vec, nemôcť si nájsť, lebo je situácia na trhu práce taká, aká je. A na druhej strane - nechcieť si nájsť. V podstate nehľadá si prácu, nebol ani na web.stránke profesia.sk. Ak mu treba potvrdenie na úrad práce, tak milými slovami "pošleš mi niečo?" "Hocičo". Minule som našla tri reálne ponuky, v rámci jeho odboru, vraj mám poslať na hocijakú, jemu to je jedno. A keď som sa ho opýtala, či by žiadnu nešiel reálne robiť, povedal že ani nie. Takto to už bude v júni takmer rok. A ja čakám, čakám. Ja som na hľadaní práce intenzívne pracovala, pošťastilo sa mi až o 4 mesiace po skončení školy. Plat nič extra, ale viem, že mi to zatiaľ stačí, na živobytie, nie som na nikom finančne závislá. Vždy lepšie, ako nerobiť nič. Poslednú dobu chodím domov z práce o 6-7 (odchádzam o 7ráno). Začal mi vykrikovať, že sa oňho nestarám, že mu nevarím, neupratujem! Pritom upratujem každý víkend kompletne, cez týždeň veľmi zriedkavo,keď si ľahnem tak aj o 7 som schopná zaspať. Ale to je jedno, že som unavená, starám sa o poriadok tak aby bolo čisto a ako je to v mojich možnostiach. Cez týždeň nechá /niekedy/ špinavý riad - umyjem za ním, len aby bolo čisto, ale nie som schopná večer o 7 urobiť luxusný poriadok ako cez víkend. Varenie - chcela som mu nosiť jedlo z práce, varia nám tam úžasne, domáce jedlo za pár drobných, tak že to nechce! Pritom všetky moje kolegyne to tak riešia. A nerobio by mi problém navariť, však tiež mám niekedy chuť na "svoje", je to normálne. No... tam, kde bývame (ešte nie byt, bohužiaľ), je len jedna platnička na chodbe, žiadna pracovná doska, či voda na blízku. Jediné čo tu varím sú cestoviny, omelety, obyčajné rýchlovky. Ja sa snažím, aby sme sa už dostali na byt, ale s jeho prístupom, no ťažko. A na záver, nie je na mne finančne závislý, lebo ho financujú rodičia a jemu to tak zrejme stačí..... Tak sa pýtam, má toto vôbec perspektívu? Celé dni iba preleží za NTB, aspoň čo si voláme, nič efektívne nerobí. A ja sa mám oňho starať tak výsostne, ako si on praje? Ja som bola prísne vychovaná a viem, že toto by moji rodičia netolerovali. A ja som bohužiaľ, nastavená asi rovnako. Zrejme nedokážem byť obetavá a starať sa aj o lenivca, hoci ho mám, priznám sa, veľmi rada, ľúbim ho. Som sklamaná, no snažím sa byť silná a rozhodnúť sa čo ďalej, aby to bolo pre oboch dobré ... (?)

lost

tak analyticky mu to mysli no, i ked uprimne neviem co to slovo znamena :D
ale ta ziarovka, to je mega super pecka..
ako byt zenou, mat takeho muza, tak fakt kupim plechovy kybel a petardy, koberceky petard (slabe ale rychlo za sebou sledujuce rany, ako samopal), a takto ho dostanem do psychodomu :D
ale bohuzial, ako muz toto zenam robit nemozem :( jedine ze by mi osud nadelil nejaku rovnako sialenu osobu ako som ja :D
a osud ma ma rad, ja to viem !! :)

Blondula

fero....ja na jej mieste by som mu kupila tie okulare na spanie :D ale bavim sa na tom aj ja :D :D aspon viem,ze ked ma niekto naserie,tak vytrhnem vsetky poistky pre istotu :D co poistky....hned celu skrinku elektricnu :D :D
ty kokos...odsrobuje ziarovku :D :D :D :D ... az mi slzy tecu :D toto je tak vazna tema,az je na smiech :D

fero11111

potez pan buh ked volil fica des a hruza

ale inak ta ziarovka :D to ja nezabudnem naozaj dlho jak niekto nieco take dokaze :D spolu v jednej izbe :D a on odjebe ziarovku aby rano nemala si svetlo:D brutal:D nezabudnem to dlho hehe

Zanettta

ale som sa pobavila na niektorych prispevkoch :) a to myslim len v pozitivnom zmysle, teraz mi tej pozitivnej energie treba viac :) Áno je to definitivne, to len pre pochybujúcich,.. a nie, nepotrebovala som jasnejsi dovod na rozchod. Ako to prezivam ? Napodiv celkom ok, ale to asi len preto ze je prac.tyzden, mam plnu hlavu veci, co musim stihnut. Nemam cas uz sem ani prispievat, ...este aj teraz doma som makala na firemnych zalezitostiach. No uz pomaly pojdem lahnut, zajtra zas praca. Ale isto sa tu zastavim i zitra , niekedy vecer :)

a lost: ano, volil Fica :D :D

lienocka2808

Tak to su mi veci. Chap sedi doma, chatuje cely den neviem s kym a zenska maka a panicek chce mat este navarene a upratane. Tak to teda nie. Ja by som to dlhodobo nezniesla a rok je uz celkom pekne dlha doba. Zjavne mas doma isty druh muza tzv. antirobotného. ten robit nebude nikdy, stale bude mat nejake vyhovorky preco neist pracovat. Zatial co on je doma, tak by mal vyupratovat cely byt a este aj tebe navarit. Si nanho prilis makka, keby si mu ten zivot troska zneprijemnila mozno by sa spamatal. Teraz mu nechyba nic. Prides, navaris, upraces a ma o vsetko postarane. On si medzi tym popise s "kamaratkami" dufaj, ze len popise a ma super zivotik. S takymto "muzom" je buducnost skok do zahuby...

Maoam

Lost, neviem no, nepoznam ju osobne, ono taketo typy, akym je ona, tym treba padnut na drzku a poriadne, aby sa prebrali do reality, niekedy je potrebnych tych padov viac. Muselo by sa stat nieco väcsie, drsnejsie, aby zacala premyslat a dotiahla to do konca.