Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Chudnutie so syrom tofu

Príspevok v téme: Chudnutie so syrom tofu
aniethka1234

ahojte chcela by som sa spytat aky vplyv ma syr tofu pri diete a kolko ho mozem denne zjest? vcera som napriklad zjedla 2 balenia lahodkoveho tofu so salatom a zasytilo ma to na strasne dlhu dobu obed bol o dvanastej a o pol siedmej vecer som do seba este natlacila papriku nech nejdem spat s prazdnym zaludkom....

dakujem za vase nazory, rady postrehy

ja123

treba si zapamatat ze cvicenie a aktivny pohyb predstavuje pri chudnutie cca len okolo 20 % strava je najdoleitejsia zlozka ... moze sa konzumovat takmer hocico len treba vediet kedy a dolezita je priprava toho jedla ... napr doobeda sa jedia sacharidy ktore telo spali pocas dna po 12 hdoine sa sacharidy jest uz nemozu pretoze do vecera sa nestihnu spalit a telo ich automaticky premiena na tuk tajze po 12 zaidne pecivo ziadne ovocie ziadne sladkosti .... na obed napr kuracie maso na vode alebo hovadzie alebo ryba prip ugrilovane bez oleja nasucho k tomu kludne ryza (najlepsie natural ) alebo zeleninovy salat zemiaky alebo tak na veceru treba vela bielkovin cize cottage chese tvarohy tuniak vo vlastnej stave vajcia a podobne :) ale nic neochucovat maximalne kakao bez cukru a skorica :) Spominane tofu je velmi vhodne ale terba ho rpipravovat bez oleja len s ar kvapkami sojovej omacky pre chut k tomu napr dusenu zeleninu :) Hlavne si pamatajte ze stravu treba mat pestru vyvazenu... to znamena ze netreba cely den jest len kuracinu alebo tofu kazdy den si treba jedlo menit aby ste vy aj telo netrpelo nejakym nedostatkom :)

TrojityMirko

Ziadna jednostranna dieta nie je zdrava. Tlacit do seba od rana do vecera tofu a zeleninu je hlupost.

Pri diete treba pouzit rozum a mat vyrovnanost. Telo je ako super inteligentny pocitac, reaguje svojim sposobom na vsetky zmeny.

Zacnes jest uplne inu stravu a telo zrazu zblbne. Lepsie je zverit sa nejakemu vyzivovemu poradcovi, ktorý ti naordinuje jedlo podla toho, kolko zivin tvoje telo denne potrebuje, podla tvojej vahy a pomeru tukov a svalov.

Poznal som manzelov, ktori mali dietologicku poradnu, samozrejme si neodpustili tlacit aj nejake svoje produkty na chudnutie, ale nezakladali na tom. Pouzivali prirodne principy a videl som, ze mali dobre skusenosti. Potom sa ale prestahovali do Ceskej republiky.

Kazdopadne, chudnutie je zlozitejsie. Ked ti niekto povie: jedz to a to a schudnes, nevie o com hovori. Ked to neni individualne na teba a neni to odbornik, zbytocne ho pocuvat, len si uskodis. Len sa pozri na nete, malokedy sa docitas negativnu skusenost s nejakym osobnym vyzivovym poradcom. Taketo vseobecne diety maju ale kopu obeti.

aniethka1234

a k tomu pohyb staci 3-4 krat do tyzdna? 2 x do tyzdna mam aerobik a 1-2 krat ako mam cas cvicim doma cca 30-60minut

doteraz som sa stravovala tiez takto len som si obedy davala ryza +maso + zelenina , nie oddelene tak to skusim teda... vaha mi stoji a nechce ist dole pobolieva ma aj chrbtica z toho, ze mam nejake tie kilecka nazvys ako sa patri :(

technopol

Na chudnutie je ideálne nastaviť svoj systém na 5 jedál denne. Na raňajky sú najlepšie napr. ovsené vločky s orechmi, semenami, ovocím, príp. s jogurtom či mliekom. Vláknina naštartuje trávenie, ovocie obsahuje cukry, oriešky semená zase zdravé tuky a príp. mlieko či jogurt bielkoviny. Na desiatu je ideálny napr. ovocný šalát (al. 1-2 jabĺčka_, ja mám väščinou ovocné šaláty a som spokojná. No obed je vhodné dívať sa z hladiska tzv. delenej stravy - čiže buď kúsok mäsa so zeleninovou oblohou alebo "príloha" - ryža. zemiaky, ... so zeleninkou. Olovrant sa odporúča bielkovinový - napr. kus celozrnného chlebíka s tvarohom a zeleninou, či samotný tvaroch. večera By sa mala skladať z bielkovín a zo zeleniny, napr. kuracie mäso, príp. ryba, príp. tofu, sója so zeleninkou.
Ja sa riadim aj týmto - bielkoviny idú do svalov, sacharidy do tuku/samozrejme, s rozumom/
Vypiť denne min. 2-3 l vody, nesladeného bylinného čaju (záleží od váhy.
Pri tejto úprave kilečká idú dole samé a ak si tento štýl osvojíte, tak myslím, že nemajú dôvod sa vrátiť. strava je to pestrá, dodá telu presne to, čo potrebuje :-)

aniethka1234

ale zase ja co som citala prispevky a rozne clanky na nete tak vacsinou sa pise ze tofu je zdraviu prospesne, obsahuje vela bielkovin - nie vsak zivocisneho povodu a toto co som kupovala je pisane ze bez cholesterolu... preto som ho zvolila pri diete... len neviem ci to je ucinne... na nete je kopec uzasnych receptov cize jednotvarnosti sa nebojim...

schudli ste niekto ked ste papali hlavne zeleninku a bielkoviny? :( sacharidy prijimam tiez hlavne na ranajky inak sa snazim byt na salatikoch, bielkovinach bud tofu alebo to masko...

olivienka

no a toto zistím, keď som si po 100 rokoch kúpila tofu a prvý raz v živote mi aj začalo chutiť :D tzv. paradox... a čo, na niečo umrieť musím...

aniethka123

No ved preto ze sa nechcem objest masom siahla som po tofu od alfabio. A je to naozaj prsvda ze ak zacnem jest viac bielkoviny a zeleninu vaha pojde dolu?

technopol

Tofu mí myslím 106 Kcal na 100 g, ty si teda zjedla s tými dvoma balenia circa 350-360 kcal, kuracie mäso má podľa všetkého na 100g asi 80 kcal, čiže mimoriadny rozdiel to nieje.Samozrejme, kur. na prírodno, nie fajnovučké pečené či smažené. Podľa mňa je fajn striedať to, pri chudnutí treba mať na pamäti pestrú stravu, pretože tým pádom ťa to veľmi rýchlo omrzí a si späť na polotovaroch a jedlách, nad ktorými nerozmýšľaš.
Mimochodom, mňam -mňam sója, ona tu vraví o tofu, na slovenskom trhu sú výborné výrobky, ktoré nie sú GMO, sú prírodné zrážané a s minim. cholesterolu. To takisto môžem povedať mňam mňam zelené mäsko, masírované slanou vodou, plnené hormónmy, dopované zaživa antibiotikami a väzené cez pol sveta, kulinárska lahôdka!
Nehovoriac o nehumánnom chove a zverským zabitím!

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Chudnutie so syrom tofu - Fórum - ZDRAVIE.sk