Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vodicak...

Príspevok v téme: Vodicak...
myselinka

Ahojte.
Mam 28 rokov, som samostatna, vydata, bezdetna. Pred par rokmi som trpela panickou poruchou a socialnou fobiou, dnes je to uz takmer OK.
Dala som sa na kurz autoskoly - chcela som vodicak a chcela som aj prekonat svoj respekt pred autami...
Zacvakala som kurz, ale v polovici som z neho zdupkala, pretoze majitel autoskoly a jediny instruktor v jednom mi daval svojimi urazkami pocitit, ze to neviem, aj ked som sa velmi snazila. Soferovanie mi zhnusil. Prestupila som do inej autoskoly, kde som natrafila na ustretovy pristup, uzasneho instruktora a opatovne som si s autom zacala "budovat vztah". Najazdila som viac jazd ako ini, som perfekcionalistka, potrebovala som si byt ista, ze to viem.
V den skusok zachvatila Slovensko kalamita a mne sa to vypomstilo. Na cvicisku ma zaniesol zladovately povrch, vraj som suchla tycku - nevsimla som si to. A tak idem na opravne. Test, kde som dosiahla plny pocet, nemusim opakovat, ale cvicisko a jazdu.
Mam pocit, ze to viem, ked citam o roznych mladych ozratych slecnach za volantom, je mi tazko, ze takym vodicak daju a mne, co som sa naozaj zodpovedne snazila, nie... Bojim sa, ze zlyham aj druhykrat. Vrazila som do toho uz tolko penazi... No zaroven rozmyslam nad tym, ze co ked na to nemam a len sa niekam tlacim a som trapna, ze chcem nieco za kazdu cenu, na co nemam... Sebakriticky si stale poviem, ze mi to ide, ze sa na ceste orientujem, som rozvazna, plynula, pozorna. Aj instruktor mi stale hovori, ze som dobra. Ze mi to ide. Avsak od zbabranej skusky som cvicisko este nedala bezchybne. Cim viac cvicim, tym viac chyb robim. Auto nemame, planovali sme kupit az po ziskani vodicaku. Chodieva so mnou na cvicisko kamarat. Robim chybicky, ale viem sa opravit. Problem je, ze si neverim a neverim si preto, lebo neviem, ci nie je trufale si verit... :(

anonym6666

Ja som zrobil až na druhý krat vodičak,tiež som pohorel na cvičisku,potom som si zaplatil jazdy navyše a povedal inštruktorovi že chcem cvičiť cvičisko čo najviac,bol som tam aj 2 hodiny vkuse na cvičisku kym som na 100% všetko nevedel a bezchyne nezrobil 10 krat po sebe,na skuške mi buchalo srdce a triasly sa ruky a bal som sa že tuknem do kuzely ale zvladol som to

Iba Katka

To nič, ja som tiež bola zodpovedná počas celej autoškoly a tiež som opakovala. Kužele som totiž bola len raz, niekedy na začiatku kurzu. Dva týždne pred skúškou (to mi ostávalo ešte 5 jázd) si inštruktor zobral dovolenku. Majiteľka autoškoly mi povedala, že si mám dať po 2 jazdy na iných autách (Hyundai a Yaris) a poslednú ísť s mojim na kužele. Tak som sa "objednala" na jazdu a inštruktorovi do telefónu povedala, že by som chcela zbehnúť kužele.
Na začiatku jazdy pršalo, pri nastupovaní do auta som povedala "Škoda, že prší, chcela som ísť na kužele", na čo inštruktor poznamenal "To nič, sadaj"
Po pol hodine prestalo pršať a tak som sa opäť chytila:"Keď už neprší, môžme ísť na tie kužele?" a on na to:"Ja som po dovolenke a ani ich v aute momentálne nemám a keď ti mám pravdu povedať, je neskoro (bolo asi pol 7) a už ich nemáme ani od koho požičať."
A tak som na ďalší deň šla na kužele naostro, lebo už som si fakt ani nepamätala tie poučky, kedy mám začať točiť z volantom a pod. Počas jázd som stále parkovala na jednom a tom istom prázdnom parkovisku, čiže parkovanie som tiež bohvieako neovládala. Nešuchla som ani nezhodila tyčku. Ale na pozdĺžnej garáži som nevedela auto narovnať a vypršal mi čas.

Proste, niekedy za to nemôžeš, vyjde to nabudúce a už nebude sneh :)
Ale máš jedno šťastie, že si robila autoškolu v zime. Ja zatiaľ auto nemám, ale plánujem si ho v blízkej budúcnosti kúpiť, no fakt sa obávam čo bude, keď nasneží v novembri/decembri

M 25

presne, ja som tiež spravila vodičák na prvý raz, na plný počet bodov a nič z toho ..
ale aj lutujem miesto, kde som si ho robila .. inštruktor ma nič nenaučil .. uchylný slizák :D

GoFruit

No ja som vodicak urobila na 1x. Bola to fraska. Ale zial nie som schopna jazdit sama a aj ked idem s muzom tak sa strasne bojim. Autu sa vyhybam ako sa da. Tym len chcem povedat ze to co hovori james bond je pravda.

TinaM

Je dobre mat pred autom a jazdou respekt- lebo vodici bez respektu skoncia...no ved pozrime si vecerne spravy, bude ich tam plno. Ale na druhej strane si verit musis. Aspon v zmysle, ze si poctivo chodila na jazdy, skusala si to, snazis sa (okrem toho instruktor ti vravi, ze ti to ide dobre!). Vodicak urobis a nie je trufale si v tom verit. Potom by som samozrejme odporucila, aby si este nesoferovala sama- kazdy zacinajuci vodic potrebuje este obcas pomocnu ruku, alebo aspon navigatora :) Vela ludi tym preslo a este aj prejde. A predstav si tu slobodu, budes moct sadnut do auta a ist kamkolvek, bez ohladu na to, keby idu autobusy :)

james bond

netreba sa toho tak obavat, chce to vela praxe, nemysli na to ci spravis skusky na prvy alebo piaty raz, ale ci budes ozaj potom sama schopna jazdit

Blondula

milujem cestovat autom !!!! ale pomaly a len ako spolusediaci,popripade mozem nahradit pokazene radio !! :D kurz som chcela robit teraz v januari,lebo byvaju povianocne akcie,ale vobec sa do toho nemam ! :-( nemam k autu vztah a vobec sa nevyznam tym tukatkam,pakckam a inym veciam !

M 25

ja nešoférujem, lebo to neviem .. viem, že je dôležitá prax, ale mna do auta asi nikto nedostane.. vodičák mám, ale proste , mám strach.. vôbec nezvládam stresové situácie..
tak to radšej prenechávam skúseným .. a hlavne teraz v zime by som nešoférovala určite ..
čo už.

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vodicak... - Fórum - ZDRAVIE.sk