Baktérie a kolená

Príspevok v téme: Baktérie a kolená
vladky

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať a budem rad za akúkoľvek radu pri nasledovnom probléme.
Bol som aktívny športovec, turistika, lezenie, bicykel. V roku 2003 som nemal problém ubehnúť desiatky kilometrov a cez 200 na bicykli.
Potom sa však začali u mňa - a aj terajšej manželky objavovať bolesti kolien. tieto bolesti sa prejavovali najmä pri došlape smerom dolu z kopca, resp. pri tvrdšej vibramovej obuvi kdekoľvek. dostavil sa najprv pocit škranania v kolene, potom pálenie a bolesť celého klbu, najma taká vnútorná bolest za jablčkom. potom opuch kolena a niekokoľko dňové bolesti. Mali sme takmer na vlas rovnake priznaky. Vibramy nahradili dobre odpružené tenisky (aj v Tatrách) a namiesto niekoľkych dni v tatrách na tvrdom žulovom povrchu sme vydržali aspoň jeden.
Neskôr - 2010 som zistil, že mam chronicku prostatitidu, vo vytercoh som mal prítomny Proteus mirabilis, enterokoky a e- coli. Vybral som X ATB, ktoré ani po niekoľkotýždňovej terapii nepomohli, výtery boli rovnaké, ale batérie boli prítomné na striedačku. Nakoniec som vyskúšal CITRICIDAL - prírodny liek z USA, a ten zabral, výtery boli zrazu OK. Stále ma však neopúšťa pocit plného brucha a slabšie močenie. Takže pijem vrbovku + klobu výživu na chrupavky. Od posledného výteru z trubice som na vyšetreni u urologa nebol.
Moja otázka je však iná.
S problémom som sa obrátil aj niekoľko krát na ortopédov a Sportclinic v Bratislave. (RTG ani MR nič nepreukázali). Až tu ma Dr. Grauzel upozornil na to, že musim vyliečiť urinalne infekty. Myslím, že toto postupne liečim.... ale, nepomáha to....
Dajú sa moje kolená zachrániť? Existuje nejaká metóda ako zistit čo sa stalo s kolenami?. Existuje možnosť odstránenia toho zapáleného tkaniva , alebo čokoľvek čím by sa koleno "opravilo"?
Kedže včera som sa prebehol asi 200 m a vrátil som sa s bolesťami v kolenách. Dnes pretrváva pocit pálenia... Ďakujem.

vladky

u ortopeda som bolvela krat,u reumatologa - priznavam to je zaklad tam ist - nie. teda bol som tam osobne, len Dr. neprišiel a potom som to nejako vzdal z rezignacie nad celym tymto.
som presvedceny, ze Proteus alebo e- coli mi sadol na kolena, je to proste evidentne, kedze viac raźy MR ani RTG nic nepotvrdili. budem to riesit, ale obavam, sa ze uz neni pomoci, keby som skor vedel o urinalnych zápaloch tak to mozno dopadne inak. co ja mozem odporucat tym co maju take problemy je makka obuv, paličky a bicykel. bohužiaľ beh a náročnejšia turistika je deštrukčná.
držím palce a nech je liečba úspešná.

pia

a verim vam ako sa citite.....ja som odmalicka stravila cele dni na horach, ani najmensie problemy a zrazu pred mesiacom z nicoho nic, z hodiny na hodinu ma jedneho dna zacali neuveritelne laicky povedane ,,bodat pichat a lamat" v kolenach...padla som do depresie, na bolest zatial beriem len NAPSYN, pretoze som v stadiu ,,vysetrovania" -odobrata krv na reumatologii na vselico mozne- bolerie, chlamydie, sigelly atd atd..., takze vas dokonale chapem

pia

myslite ze mozno artroza(opotrebovanie klboveho maziva) ma nieco spolocne s bakteriami?ja sa dlhe roky venujem velmi aktovne turistike a je to asi mesiac co ma zacali bolie zrazu kolena, ja mam vsak ale iny problem mam vysoky anystreptolyzin- ASLO,a to mam len 26 rokov... ale reumatologicka nevylucuje ze on mi sposobuje bolesti kolien, mala ludi co mali aslo 2000 a ziadne bolesti. pisete ze ,,(RTG ani MR nič nepreukázali)."boli ste u ortopeda, u reumatologa ste bol?