Bylinky v BA a okoli

doubledog

sipkovy haj je nad Dubravkou, asi 10 min nad futbalovym ihriskom smerom akokeby k technickemu sklu.
ale uz je stary, malo plodi, ja tam uz nechodim.

lepsie miesta su na tom svahu, co vedie zo Sandbergu k Devinu, najma okolo kamenolomu.
ale ja som minule nazbieral cestou na Konigswarte nad Bergom.

na bazu chodim v petrzalke k dunaju, nie je to ale idealne.

zberacky byliniek som videl aj v rusoveckom parku, asi materina duska?

divo rastuca mata je podla mna o nicom, salviu som nikdy v prirode nevidel.
medovka rastie na Geldeku, ale to miesto nenajdes :)

Mimulus

Podľa toho čo chceš zbierať. Je to rôzne a takto ti asi nikto neporadí, pretože každý druh rastie niekde inde!!! Napríklad repík rastie v okolí Devína, baza zase najviac v Petržalke. Napíš ktoré druhy chceš zbierať. Na lipu si však dávaj veľký pozor. Tá s bielymi listami zospodu je totiž jedovatá a je vysádzaná dokonca častejšie ako ostatné druhy.www.google.sk

A šípky nájdeš aj na železnej studienke....tie rastú v podstate všade. Mäta - tých je viac druhov ja mám doma asi 8 od vodnej cez jahodovú ale tiež je to rozdielne.

Leonka77

Ahoj :)
tak bazu a lipu urcite najdes v hocijakom parku, hlavne nech je to co najdalej od frekventovanych ciest, salviu a matu si v pohode vypestujes aj doma v kochliku no a repik neviem ci chces cerstvy alebo co ale si z neho robim len caj a v lekarni ho maju za par centov suseny..a sipky neviem ale mozno niekde v lese :)