Hemoroidy

Príspevok v téme: Hemoroidy
SSSS1

Ahojte, viem ze to tu uz bolo riesene, mam taky problem ze som bol nedavno na gastro problemy so zaludkom zla zivotosprava atd. a vcera sa mi 1. x spravilo toto svinstvo. Krv v stolici som nevidel nikdy tak som myslel ze je vsetko ok, niekedy ma zadok bolel ale nevenoval som tomu pozornost lebo po par dnoch to preslo, myslel som len ze som nieco zle zjedol. Som mlady a hanbim sa za tieto problemy. Doktorka sa ma pytala na krv v stolici ale povedal som jej ze nemam a stale neviem o tom aby som mal. musi kazdy hemoroid predchadzat krvavej stolici ? Dost casto sedavam a priznavam ze sa zle stravujem no uz na tychto zmenach pracujem. Dost ma to boli, co som cital na nete tak je to 3. stadium zo 4. no zatlacit spet sa mi to neda, je to dost velke, chcem si kupit zajtra v lekarni faktu gel. snad by mi to mohlo pomoct. Odpovie mi niekto na otazky ? aspon ma trocha ukludnite alebo neviem, som na tom az tak zle ? Trocha mi pride cudne ak som doktorke tvrdil ze krv v stolici nemam a zrazu mam hemeroid na zadku :( pomysli si ze som klamal. Dakujem vazne za rady, fakt je to chulostiva tema a vahal som ci sem napisat no premohol som sa...

taktotone

Ano riesilo sa to. No 1. a 2. stadium co som cital na nete tak sa relatívne vyliecit dá. No 3. a 4. sa nedá úplne, dá sa to len zmiernit a udrzat na úrovni akej to je. T.j. ze uz sa to nebude zhorsovat. Ja mám 1. stádium a hned ako to bude mozné hanba nehanba pojdem sa dat vysetrit lebo s týmto nie je ziadna sranda. Ked si predstavím kolko mám rokov a aké problémy to moze narobit a je to na celý zivot tak dakujem pekne. Najhorsie je to ze som mladý, ako som napísal mám medzi 20 a 25. Presne to neuvediem kvoli vacsej anonymite.
A daj vediet ako to dopadlo alebo ako to pokracuje, ci si bol na vysetrení.

alunia

Uplne ta chapem, ze si sa nepriznal, je cloveku trapne priznat sa svojej doktorke s takym niecim... ale urcite by si mal nabrat odvahu a povedat jej to, lebo to bude len horsie :/
Ako si uz pisal, na gastro vysetreni si uz bol, takze by si mal vediet, ze sa nemas coho bat. To vysetrenie sa da vydrzat, bude ti robit maximalne rektoskopiu, to je nic :) predpise ti nejake lieky a budes sa o par dni citit lepsie... drzim palce :)
vlastne uz presli skoro dva tyzdne, co si pisal, mozno to uz mas za sebou, daj vediet