Čo sa dnes oplatí študovať podľa Vás na VŠ?

Príspevok v téme: Čo sa dnes oplatí študovať podľa Vás na VŠ?
0905111

vyberam si VŠ a som strasne zmätený....čo sa dnes oplatí študovať podľa Vás na VŠ?
alebo co a PREČ by ste si vybrali Vy kebyze mozete ist na vš este raz?
Ja rozmyslam mad medzinarodnymi vztahmi, zdravotnictvom (dentista, hematolog), alebo nieco s dopravou (logistika)
absolutne netusim co by mohlo byt najlepsie do buducnosti...
dakujem za vase nazory! :)

youki

Radca12321: miesas dva odbory. IT nie je to iste ako elektrotechnika.
Koho nezaujima IT, neodporucam to studovat. Ked som to zacal studovat, travil som aj 15 hodin denne pri PC. Myslis ze ten, koho IT nebavi toto zvladne 5 rokov studia?

youki

Akorat spolupracujem s niekolkymi ludmi a riesime tuto problematiku, robime analyzy atd. Spracovanie vysledkov nam este potrva, ale urcite sa neda odpovedat objektivne, lebo je to velmi individualne.
Kazdy ma vlohy na nieco a neexistuje nikto, kto by mohol robit hocijake povolanie (nemylit s pojmom zamestnanie).

Odpoved na otazku co sa oplati studovat ti nepomoze, lebo ak budes studovat nieco, co ta nebavi, mozes byt na tom horsie ako keby si studoval menej atraktivny odbor, ale bol v nom dobry.
K tvojmu vyberu: tie medzinarodne vztahy su dost nevhodny smer z rozhovorov so studentami.
Co by mohlo byt najlepsie do buducna? 5 rokov zvycajne trva skola. Ked sa robil v minulosti prieskum, zistilo sa ze sucasnych TOP 10 zamestnani pred 5 rokomi vobec neexistovali. Takze co bude o 5 rokov je otazne a o to viac je dolezite najist si svoj smer, v com si dobry.

Porovnanie SK vysokych skol (ak chces studovat na slovensku): absolventi.iedu.sk (ta stranka obcas blbne, cize ak ti nepojde, skus neskor).