Vitiligo

Príspevok v téme: Vitiligo
Branoo

Mate niekto skusenosti s tymto pigmentovym ochorenim?
Neviem ci ho mam, ale podla toho, co som pozeral na inarnete by to mohlo byt ono.
Objavili sa mi biele flaky na semennikoch. A malinke biele bodky mam aj na ramenach.
mate niekto dake skusenosti? da sa to v zaciatkoch stopnut? Nechcem, aby sa to rozsirilo.
Vdaka!
---------------
Vitiligo - www.zdravie.sk

slnečnica

tiež som trpela na chorobu Vitiligo,absolvovala som terapiu elektroakupunktúrou,ktorá vsak trvala 5rokov,ale stálo to zato!Preto sa nebojte vyskúšať aj alternatívne druhy terapii!!!Vitiligo sa úplne stiahlo som šťastná ak chcete poradiť napíste mi

evelin11

Natalija, popíš prosím ťa, ako lieči lekárka tvojho syna. Berie lieky, ožarovania PUVA, alebo čo iné konkrétne? Robila mu aj vyšetrenia na autoimunutu?

natalija

nas 13-rocny syn ma vitiligo uz od piatich rokov. ped rokom a pol sme sa dostali do bratislavy k jednej doktorke, ktora sa tym zaobera. upozornovala nas, ze to potrva dost dlho a ze najskor sa zastavi sirenie. som velmi rada, ze sme sa na to dali. naozaj asi az za rok sa zastavilo to sirenie, dovtedy sa to stale zhorsovalo. syn to mal na viacerych miestach, flaky boli uz velke. merali sme to s centimetrom a asi po roku sa sirenie zastavilo. a teraz, po roku a pol sa zacinaju biele miesta zmensovat. neviete si predstavit aka som stastna. teraz uz verim, ze syn bude mat ked bude dospely krasnu zdravu a rovnako sfarbenu pokozku. aj ja sa pripajam k tym, ktori tvrdia, ze treba verit vo vyliecenie. nikdy sa clovek nema vzdavat dopredu.

alinka

Myskite ze ked mame vitiligo ze sme nachylnejsi na ine autoimunitne ochorenia ako cukrovka,reumaticke choroby,poruchy stitnej zlazy....?

zanka

Pre všetkých,ktorý trpia chorobouVITILIGO,mám fantastickú správu,že VITILIGO ide odstrániť!!!
všetko len vyžaduje dlhodobejšiu terapiu,striktný zákaz určitých činností počas terapie,vitamíny,pohodu.Nádej nikdy nezomiera na všetko je liek!Zaoberám sa VITILIGOM24rokov,sama som podstúpila terapiu,ktorá trvala5,5r.Ale stálo to zato!Ak máte uáujem,rada vám poradím napíšte mi na zanetahusarova@zoznam.sk

kenny_po

Ja mam vitiligo an tvary ,pod ocamy a osobne my to nevadi .. je my jedno ako to bere okolie .. ket sa im to nepaci naj na mna nepozeraju ze ???:D hech ale zvik som si a neva ...

demonroman

mam 30 a vipadani pigment na rukach a nohach pocul som je v prahe to liecia nejakim svetlom .Vie mi niekto poradit ci to robia aj tu? Napiste mi na romco-demon@azet.sk rad aj pokec o tejto chorobe

borec

tiez ma to stvalo, ale uz ted na to ani nemyslim a nemam s tym az taky problem,partneriek som mal dost a este mat budem tak to neriesim