Nevera

Príspevok v téme: Nevera
Sklamaná

Dobrý deň,
pred pár dňami, bude to už asi týždeň, som prišla na to, že partner ma podviedol cez facebook s inou ženou...Alebo.. radšej by som začala takto: je žena v mojom okolí, približne 40km, ktorú z celého srdca neznášam. Ešte som ju síce nikdy nestretla, ale proste ju vôbec nemusím. Ja a môj priateľ, sme spolu 3 a pol roka, sme spolu na facebooku v rovnakej skupine, tak si nás oboch pridala do priateľov. Ona po ňom ide, to j zjavné. Vyhladala si jeho tel. číslo, adresu, vek, povolanie, no proste nenormálna ženská. Priateľ sa mi skoro každý deň sťažoval že mu vypisuje ale že on nemá záujem písať si s ňou a odpisoval jej asi raz za 2 dni a tak to bolo až do minulého týždňa. Zistila som, to je jedno ako, že priateľ si s ňou písal sexuálne narážky a dokonca aj ako by si predstavovali spoločný sex, ako by to malo prebiehať a proste normálne sa spolu ,,urobili´´ cez net. Teda tak som to pochopila. Je mi ťažko o tom písať. Priateľovi som povedala že o tom viem a on mi na to povedal, že to bolo iba zo srandy, že mi to chcel povedať, keď budem mať nieked dobrú náladu a zasmiali by sme sa na tom. No ja som na to prišla skôr. Keď som mu povedala, ako veľmi mi tým ublížil a že sa cítim ako najposlednejšia handra a uplne ponížená, bol šokovaný a to doslova, ževraj si neuvedomil že týmto mi môže ublížiť a že dokonca ani nemal zlé svedomie, lebo to nebral ako neveru ale naozaj iba ako že si z nej vystrelil. Lenže v tom chate to vyzeralo tak skutočne.. :( priateľovi to bolo dokonca tak ľúto, že plakal a prisahal mi, že už nikdy nič také nespraví, že si naozaj neuvedomil že mi môže tak ublížiť a že sa cítil ako uplny vol.
Mám mu vôbec veriť? Neviem ako sa k tomu mám postaviť, absolutne sa mi nechce veriť tomu, že to bolo len zo srandy. Už mu neverím tak ako doteraz.
Rozísť sa, či dať mu ešte jednu šancu a dúfať/veriť že sa už nič také nestane?
Ďakujem ak ste si to prčítali až dokonca, viem že je to dlhé, ale kratšie sa to napísať asi nedalo.

Jana Lukacova

Solitary50: to, že Vám to povedala sama mohlo byť preto, že to v sebe nedokázala dusiť a mohlo to byť aj preto, že je vypočítavá a snaží sa Vami manipulovať, keďže si uvedomuje, že ste na ňu naviazaný "vypočítala" si aká bude Vaša reakcia...nedajte sa v manipulovať do žiadnej hry na sľuby, alebo na "doveruj mi", iba pozorujte jej správanie, to skôr či neskôr odhalí jej skutočný vzťah k Vám.

To čo však potrebujete urobiť v prvom rade je čeliť tomu čo cítite, bolesti, hnevu, smútku, ktoré vyvolalo vo Vás správanie partnerky, ako aj situácie z minulosti, aby ste obnovil svoju vnútornú rovnováhu...pretože, ak v sebe máme nevysporiadané emócie, tie nás vedú k tomu, že sa stávame ľahko manipulovateľní inými (a u niektorých ľudí vedú práve k tomu, že sa stávajú manipulátormi).

Solitary50

Dakujem vsetkym za vase nazory.
Dali ste si tu namahu poradit tak si dam tu namahu napisat ako som sa zatial rozhodol.
Bolo to v podstate pred precitanim vasich nazorov a asi som skor vsadil na insktikt.
S tou osobu sa zatial stretavame slubila mi ze sa s nim uz nikdy neuvidi a mal som dokonca moz ost povedat svoje tomu cloveku zial zatial nie osobne.
Co sa vsak tyka tej dovery mate uplnu pravdu - aj ked sa to snazim hodit za hlavu uz si sam pred sebou nedokazem povedat - verim jej.
Je to nadlomene a posliapane. Rozhodol som sa tu vec vziat ako znovuvybudovanie. Mozno z toho nieco bude mozno nie mozno je to naivita ale chcem jej dat poslednu sancu. Minimalne vdaka tomu ze som na to neprisiel sam ale hned den nato mi to povedala sama priznala sa s tym ze to nedokaze drzat takto v sebe a pritom byt pri mne.
Keby som na to prisiel inym sposobom ( ako napr ze ich nacapal ) myslim ze tam by som nezavahal..
To co je najhorsie je ta dovera - nemoznost spania koli predstavam a domyslavosti.
Je to ale velmi cerstve dam tomu par dni tyzdnov a uvidime
Tak znovu nakoniec vdaka za vase nazory a rady.

dudo570

Solitary50,suhlasim s janou,urcite sa to nestalo v kaviarni,"vyhovorka typu ja nemožem za to že tu pisem,,je detinska,vedela ze ide po nej ,sla s nim.ak dokažes odpustit neveru,otazne je či dokažeš zabudnut?a vetšinou kto podviedol raz,a prejde mu to ,podvedie zas

Myopinion

Pozri, raz keď tam je už nevera tak evidentne jeden z partnerov vo vzťahu niečo postráda, chýba mu niečo čo nachádza v inom. Výhovorky tu už nepomôžu, môže plakať ľutovať atď.. skôr či neskôr sa takýto vzťah rozpadne, ty už jej nemôžeš veriť a vždy budeš mať určite podozrenie a ona výčitky ktoré vám budú zasahovať do vzťahu. Môžete to kľudne ďalej ťahať aj roky, ale... Je tam narušená dôvera. Môžete sa snažiť pokračovať, budovať a upevňovať vzťah, podľa mňa je to už začiatok konca. Človek ktorý má druhého človeka v SRDCI, nepodvie... Môj názor.

asakra

Solitary neviem ci sa da takej zene verit ze nemoze zato lebo to on po nej skocil a co ak po nej skoci druhy, treti, stvrty ... stale ju budes milovat a ona ti bude mutit hlavu recami ved to on skocil ja len lezala :-)

Jana Lukacova

Solitary50: dajte druhú šancu - ale najmä sebe, doprajte sám sebe čas...z toho, čo píšete, "škrípe" to v správaní priateľky...v prvom rade, zjavne si bola vedomá záujmu kamaráta a aj napriek tomu s ním na kávu chodila, nedala mu rázne najavo, že pre ňu je najdôležitejší váš vzťah (a to napríklad aj tým, že by tie kávy s ním odmietla)...predpokladám, že sa na ňu nevrhol niekde v kaviarni ale dobrovoľne s ním niekam šla...priateľka k Vám nie je úprimná, za zásterkou "nechcela som byť zlou kamarátkou" je niečo hlbšie (nemusí sa to týkať toho kamaráta), ale to, čo prežíva ona, ako pristupuje k vzťahu s Vami určite...tým, že celú vinnu zhodila na dotyčného kamaráta, neprijala ešte svoju vlastnú zodpovednosť....Ľudia k nám nebudú úprimní, pretože ich o to žiadame, ale preto, že úprímnými sami chcú byť (aj preto, že im na tom druhom záleží).. z toho, čo píšete, priateľka na túto úroveň ešte nedozrela.

Solitary50

Zdravim
Rad by som sa opytal na nazor pritomnych.
Nevera. .
Vztah chlapec a dievca.
Nevera sa odohrala s kamaratom z jej strany ktory po nej stale tuzil a volal ju na kavicky a pod. Ona on vraj nemala zaujem ale stale opakovala ze je to len kava a nic viac. Pri nasom vztahu som jej neustale vtlkal do hlavy aby e k sebe boli uprimny nech uz to ma sko cit akokolbek. Jedneho vecera sa s nim stretla o com som nevedel povedala mi to az rano udajne len taky pokec.
Este toho sna e travili den spolu. Nakoniec vecer sa rozplakala a priznala sa ze kamarat sa na nu vrhol zacal ju vyzliekat a doslo..k nevere.
Velmi ma to zasiahlo.
V tom momente mi povedala ze uz to nadobro skonci ze doteraz nechcela byt zlou kamaratkou ale on to zneuzil. A ze lubi mna a jeho uz nikdy ani nechce vidiet.
Rad by som vypocul nestranny nazor. Druha sanca? Tu osobu velmi lubim. Viac menej ju nechcem stratit ale v hlave si neustale predstavy.
Prosim o nazory

asika

ahoj tak presne to iste som zazila aj ja.ale pred niekolkymi rokmi este nebol facebook,len maily a rozne fora.
Tiez si moj vypisoval s jednou babou,a dost intimne veci rozoberali.aj jej napisal ze ma priatelku a ze ju lubi.napriek tomu jej poslal svoje intimne foto,ak som to videla skoro mi zle prislo.strasne som vtedy plakala citila som sa ponizene ved ako sa ma zena citit ked zazije taku vec a chcela som sa s nim uzaj rozist.no on nechcel,tvrdil mi ze nic s nou nemal ani mat nebude ze ju ani nepozna ze je starsia ze lubi len mna a ze to bola hlupost a nikdy to uz neurobi.dneska sme spolu uz 14 rokov,on dospel a je uzasny chlap,stale sa lubime.ani jeden z nas nieje na facebooku ani to nepotrebujeme pritom sme mlady ludia.vsetko chce cas,ty musis vediet ci ho chces.ber to ze chlap niekedy nevie co robi a vyvedie somarinu.niekedy musime rozmyslat aj za nich,su to vecne deti.preto sa netrap,a lubte sa ako doteraz.