Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nedokážem milovať naplno

Príspevok v téme: Nedokážem milovať naplno
Meretseger

Po tom, čo som sa pred tromi rokmi šialene zamilovala do jedného chalana, ktorý mi po pol roku kruto zlomil srdce, tak kruto, že som začala so sebapoškodzovaním a depresiami, som si postupne uvedomovala, že moja schopnosť milovať je narušená. Mala som potom ďalšie dva vzťahy, v tom druhom som už takmer rok. Problém je v tom, že ja ju milujem menej, než ona mňa. Milujem, určite áno. Ale myslím, že už nikdy nebudem schopná ľúbiť naplno. Predošlému priateľovi som ubližovala, i keď nechtiac, tak som ho tiež po pol roku poslala do kelu. S priateľkou to stále ťaháme, ale viem, že ju (u)trápim. Mám dojem, že vzťahy už nie sú pre mňa a začínam kvôli nej ľutovať, že sme sa dali v Pezinku dohromady. Stále jej hovorím, že by ma mala poslať dočerta (hoci mne by to opäť zlomilo srdce, aj keď to už nemiluje naplno) a nájsť šťastie u niekoho iného, ale nechce o tom ani počuť, hovorí, že tým pádom ju nemilujem, keď si ju viem predstaviť s niekým iným. Ale práve preto... Že ju milujem a nechcem jej ubližovať... Kde sakra robím chybu? Má takýto vzťah ešte vôbec budúcnosť?

vibrio

Meretseger, dobre vies, ze tvoje emocionalne prezivanie je posunute na kraj normy, pripadne az za tu hranicu... navyse nemozes brat ako meradlo na lasku nejaky byvaly vztah, ktory nedopadol dobre. Clovek dospieva, meni sa, kazdu dalsiu lasku preziva uz inym sposobom. Dobre vies, ze nevstupis dvakrat do tej istej rieky. Uz nikdy nenajdes intenzitu, ktoru si prezila v minulosti, len s inym objektom, to sa uz neda vratit. Nezabudni-pretoze hraniciarom to treba furt opakovat-nie je svet ciernobiely, nie je laska len straaaasne intenzivna, alebo ziadna, nie je len bud-alebo...

anjelik*

Mer, teba je naozaj nemožné nemať rád. :o)) Ty si vážne iný poplach. Keď nie je žiadny problém na obzore, ty proste nejaký musíš vymyslieť. A tak dokola riešiš neriešiteľné, sústavne preberáš zodpovednosť za polovicu obyvateľov tejto planéty. Naozaj podarené čosi. Pozri, nauč sa už konečne riešiť prítomnosť, beztak nič iné ani nie je. A prestaň dokola riešiť minulosť a budúcnosť...čo by bolo, keby bolo. Je až taký problém uvedomiť si, že šlapeš len a len podľa blbých protokolov a návodov?? Ako napr. tento , čo tu popisueš. Ona ma miluje viac, ja ju menej. Vieš, kto ti dáva viac...ten kto má potenciál 10 a dá ti 5? Alebo niekto s potenciálom 3 a dá ti 2?? ;o) Ak uvažuješ o tom, že nechceš niekomu ublížiť...robíš to z dvoch dôvodov...máš ho u prdele alebo ho/ju naozaj miluješ a chceš pre neho/ju len to dobré. Tak si sama odpovedz, ktorý si prípad. Ale najrozumnejšie by naozaj bolo..prestaň sa s tým zapodievať, užívaj si, čo máš a hotovo. Budúcnosť bude presne taká, aká má byť...tak sa zbytočne netráp len preto, aby si mala pocit, že len vtedy žiješ, keď sa trápiš. Lebo tak mi to už niekedy pripadá. ;o)) To tvoje večné sebatrýznenie.
A kde robíš chybu? Nuž uvažuješ nesprávne, robíš nesprávne uzávery, ktoré ťa smerujú buď do drogérie pre žiletky alebo do šuflíka s liekmi. :o) A či má taký vzťah budúcnosť? A nie je to úplne, ale úplne jedno? Nie je náhodou dôležitejšie milovať toho druhého, chápať ho a odovzdať mu zo seba to najlepšie, aj keby to bolo len na krátky čas a on by nás potom opustil? Nie takí by sme mali byť? :o) Alebo stále hľadať niekoho , kto nás pochopí, ale my chápať nemusíme? Tak si daj niečo, čo si dať môžeš a venuj sa uvažovaniu o niečom príjemnejšom. ;o)) A hlavne nečítaj odpovede o zlomených srdciach a vine...lebo zase nákup. :o)))

nirv

Ked je srdce zlomené, nevie ľúbiť naplno...ona ťa ľúbi, nelam ty srdce jej...ak ju máš rada. Niečo si vzajomne dávate, tak ten vzťah za niečo stojí.

Mimulus

Vždy keď som sa v niekom sklamal alebo mi citovo ublížil tak pri niekom ďalšom som cítil všetko menej intenzívne. No a keď to takto spravilo nejakých 10 ľudí tak.... Je to zlé a ani ja to neviem. Nikdy už nedokážem milovať tak ako prvý krát, nikdy nedokážem tak dôverovať a veľmi sa toho bojím. Občas sa už ani nepoznávam čo hovorí v určitých situáciách ale veľmi by som tú intenzitu chcel späť, pretože ma to ubíja...

Blondula

ludia tu riesia partnerske nevery,nezhody,pokec,FB.... :D :D ty priatelku milujes,ona teba tiez,len mas v hlave stale spomienky na pokazene vztahy !! :-( ono sa hovori,ze "prava laska je ta,pri ktorej partner zabudne na tu byvalu" ... tak teraz sama neviem...

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nedokážem milovať naplno - Fórum - ZDRAVIE.sk