Prírodná kozmetika - Skúsenosti

Príspevok v téme: Prírodná kozmetika - Skúsenosti
Fleur-de-lis

Ahojte,

tí, ktorí ste prešli na prírodnú kozmetiku, môžte sa podeliť o skúsenosti, teda či vám nejak pomohla? Napríklad pri akné, príliš suchej pleti, príliš mastnej, ekzémoch, či iných problémoch. Teda či ste priamo zbadali nejaký rozdiel.
A môžte samozrejme odporučiť značky.

Ďakujem

PS: práve mám na tvári vzorku krému od Annemarie Borlind, teda, to je krásna vôňa :)

Defcon

Ja vobec. Ale moja mamina je dost uznavana bylinkarka. A robi vylucne pre svoju potrebu rozne masti a oleje.
Asi by ta prirodne produkty znechutili. Nemaju peknu farbu, vôna sa tiez nemoze porovnavat, téglik je tiez skaredy, aj ked zasadne skleneny. Rovnako okamzita ucinnost je oproti chemii slaba.
Lenze......ked ti ten produkt najde male dieta a zje ho, tak sa nic nestane. Maximalne sa opije.
Lenze....ked si nieco vyliecis takym produktom, tak sa ti akne, lupiny, alebo ine, vratia az po velmi dlhej dobe alebo vobec.
Ja osobne nepouzivam ziadnu kozmetiku okrem zakladnych veci a ani ma ziadnym sposobom kozmetika nezaujima.

Moireal

Defcon, vdaka za ponuku. Ale ani niesom na Slovensku. Ten krem, o ktorom tu trepem je taky ten bieliaci na flaky, pigmentove skvrny, mal by byt aj proti akne a rozsirenym porom a vraskam a tak. Mozno to naozaj znie az pridobre. No ked nevyskusas, nezistis.

Ja osobne preferujem teda co najmenej chemie, silne liecive ucinky, aj proti hyperpigmentacii by mohol byt a kludne aj mastnejsi, taky unisex v lete aj v zime. Ty sa teda venujes prirodnej kozmetike?

Defcon

Moireal, dam ti navrh. Napis co konkretne pozadujes od kozmetiky, a ja to zadam do vyroby. Bude 100% vyrobena len z prirodnych surovin. Naco to chces, konzistencia a vsetko ostatne. Vôna bude podla surovin a hustota tiez podla surovin. Zarucujem ucinnost na pozadovany problem a zarucujem 100% cistotu produktov.
Ak teda mamina bude mat este potrebne suroviny a bylinky, co nezarucujem, ale skusim na tom zapracovat. Budes to mat gratis.
A to len kvoli tomu, aby si spoznala rozdiel medzi prirodnym produktom a schwarzechemik.

Moireal

Natahovat by sme sa tu mohli do rana. Mne prislo urazlive akym sposobom sa vysmievas laikom. Vsetko sa podat s citom. Ved ak nieje clovek v problematike doma, o to citlivejsi pristup zvolim. Vsak vacsina ludi v tom doma nieje a tak netreba rypat ako taka osa.

Ludia tu predsa nemozu zato, ze firmy klamu a nazyvaju prirodnym co prirodne nieje. Ja som v dobrej voli bola zvedava na tvoju predstavu kremu a nie ako dovod,aby si sa mohol rozculovat. Ved je to trapne sa tu takto dotahovat. A kedze zlozenie ake opisujes ma ozaj velmi malo kremov ci masti, vsetko bude potom asi klamstvo.

Je pravda, ze o tom kreme sa toho moc neda zistit, zistim az ked mi realne pride. Tuk som myslela taky, ktory byva na prvom mieste v zlozeni lebo vsak je snad pravda, ze co je na prvom mieste, toho je najviac v kreme nie.. Ja sa bez problemov necham poucit a na to, ze som laik viem toho celkom dost, lebo nemam problem si nacitavat ani anglicke ani latinske nazvy a problematiku okolo toho. Aj ked sa priznam, ze vacsi doraz davam na vnutorne ziviny, lebo tie sa najviac odrazaju na pleti.

Cisto zo zaujimavosti aky tuk si nevyzaduje konzervant. Lebo v inych kremoch som nasla na prvom mieste kakaove maslo. No vyskusam ten krem. Doteraz som naozaj len oleje pouzivala a zivicu z dracej krvi, propolis.

Na druhej strane, super prirodnym sa neda byt. Lebo ani to co jeme, nieje uplne zdrave, takze prilis sa preto stresovat, nieje ok podla mojho skromneho nazoru.

Gerin

Moireal, urazat si zacala prva. Pochybujem, ze slova "pan chemik" si myslela v tom najlepsom slova zmysle. Bola to jasna narazka a boli myslene ironicky, ci nie? V zlozeni kremu, ktory si tu dala je tuk. Avsak, nie je spomenuty emulgator. Pozeral som konzistenciu kremu na nete. Nemozno ho bez emulgatora vyrobit. Preco ho vyrobca zarajuje, je zahada. Pre priklad - najcastejsie sa do "prirodnych" kremov pridava Olivem 1000, ktory je pre tuto kozmetiku schvaleny, ale nie je prirodny, kedze za vyraba v chemickom priemysle. Ti, co ho do kremov davaju, radi hovoria, ze radsej tento emulgator, ako nejaky iny, daleko horsi. Ale krem s tymto emulgatorom nemozno oznacit na prirodny. A predsa sa to deje....

Moireal

Wow, dakujem za ozrejmenie a urazky. Pokial viem, nikde som ta neurazila. Asi som ti stupila na otlak. Budiz. Nieje tam spomenuty tuk ako tebou spominane masla v tom kreme, ale chcem ho vyskusat, lebo tie dalsie zlozky mi pridu zaujimave. :-)

Este raz vdaka za hlupanu a ksicht. Dufam, ze ty si na svoj ksicht davas len to najlepsie aby si nebol potom za hlupaka, ktory nieco vravi ale robi ine. Vdaka, pobavil si. Na Slovensku je neuveriteln mnozstvo zakomplexovanych chlapov. Daleko viac nez zien. :-) Fnuky fnuky. :-)

Gerin

Moireal, prepac ale este som nevidel laika tak sebavedomeho, hoc nema ani paru o com toci a schopneho sa hovadit, hoc len tliacha...Este raz a naposledy - zo zlozenia, ktore si skopirovala, nikdy nevyrobis krem. Nikdy nebude mat kremovu konzistenciu. Nikdy. Lebo sa to neda. To je ako upiect kolac s takmer vsetkymi surovinami, ale bez rury. Prosto to nejde, rozumies? To je jednoducho logika. Nevies o tejto problematike nic, ja nie som povinny ti to vysvetlovat, nato mas google aby si sa dovzdelavala......nevyrobis krem bez emulgatora, nejde to....Priklad dokonaleho kremu? To je aky? Zhovadil som tvoju kozmetiku, tak chces aby som uvadzal priklady dokonaleho kremu, hoc som o niecom takom nenapisal ani ciarku? Tak tu ho mas - mangove maslo, kakaove maslo, bambucke maslo, marhulovy, avokadovy, orechovy olej, vitamin E a esencialny bars aky chces okrem skoricoveho a neodporucam na tvar ani ziaden citrusovy. Mas dokonaly krem nez konzervantov, emulgatorov a absolutne prirodny. A opakujem, pouzivaj si na ksicht co chces. Je to tvoja slobodna volba. Ale nehraj sa mudrejsia, nez si, lebo potom z toho vychadzas ako hlupana

Moireal

A? Co tym chcel basnik povedat? Niesom jesitna. Ten krem este ani nedrzim v rukach.:-) Nemam si ho ako predstavit. :-) Idem ho prvy raz skusit. Vravim ti este raz, posli dokonaly krem a potom sa mozeme dalej o tom bavit. Nevies odpovedat co tam chyba. Ved ja som laik a ty ten super vzdelany. :-) Jesitny si ty, ked nevies odpovedat na jednoduchu otazku. Jasne, ze nejak sa tie kremy musia vyrabat a musi to prejst aj syntetickym procesom ale aj tak sa domnievam, ze toto je jedna z naj moznosti.
Pokial nedas "laikom" konkretny priklad perfektneho kremu, tak si tu len sam pre seba "hadzes hrach o stenu" pan uvedomely jedinec. Pochybujem, ze ty vies presne ako sa taky prirodny krem vyraba, ake zlozky tam musia byt a ako sa presne spravaju zlozky v mnou opisanom kreme. To ze si chemik, este neznamena, ze poznas vsetky prirodne a synteticke zlozky a ako sa prejavuju.
Ja som sem v dobrej voli len prispela, ty mas potrebu tu na vsetko kydat. Ak mas co povedat, necham(e) sa poucit, ak nie, nepis zbytocne lebo pred tebou to tu uz pisali ini. Lebo kydat vie kazdy ale najst riesenie vie malokto.
Aj keby bola v tom "mojom" kreme nejaka chemia, uvidim a vyskusam lebo v tomto svete nic nieje absolutne a dokonale, vzdy budu nejake odchylky. A veru nepis radsej, zem sa bez teba neprestane krutit. Pekny den. :-)

Gerin

Moireal, nebud jesitna a nemusis sa hned urazat, len preto, ze ti niekto "ofrflal" kozmetiku :) Uvedomely a hlavne zrely jedinec sa hned neuraza :) Pre mna za mna si davaj na seba co len chces. Pokial mam moznost sa vyjadrit, tak to robim, ale je to moj posledny prispevok v tejto teme, lebo len hlupaka bavi hadzat hrach o stenu :) Pokusim sa pisat tak, aby to pochopil laik, preto tu nebudem vypisovat latinske, ci anglicke zlozky, ktore si tak ci tak budete musiet googlit. Pozri sa na svoj krem. Aky je? Konzistencia je aka? Vyzera ako krem z obchodu? Da sa rozotierat? Predpokladam, ze ano. Pozri si este raz zlozenie, ktore si dole opisala. A skus sa zamysliet. Predstav si zeleny caj (predpokladam, ze suseny), predstav si datelinu (susenu), citron (asi stava), uhorkova voda, bergamot silicu....daj to dokopy. Co vidis? Vidis krem aky drzis v ruke? Teraz k tomu pridaj zvysok zloziek. Uz sa to podoba tvojmu kremu? 100% ti rucim, ze nie :)

Moireal

:-) Nuz pan chemik, ked si taky mudry, daj link na dokonaly krem a nie len ofrflavat vsetko okolo.

Mne je jasne, ze uplne v cistom svete nezijeme, ved uz len vzduch, co dychame, je pekny sajrajt ale myslim, ze kazdy normalny clovek dokaze urobit zdraviu prospesnejsie rozhodnutia. Takze by som nesla az tak do extremov, uz tu bolo viacero "expertov", ktori vraveli ako je vsade chemia a ked je v kreme voda,musi byt konzervant. Vsak to je vsetko pekne ale ja na kazdom co si vyberie.

Este ma pouc mily chemik, ake 3 zlozky tam chybaju. Dakujem. :-)