Prírodná kozmetika - Skúsenosti

Príspevok v téme: Prírodná kozmetika - Skúsenosti
Fleur-de-lis

Ahojte,

tí, ktorí ste prešli na prírodnú kozmetiku, môžte sa podeliť o skúsenosti, teda či vám nejak pomohla? Napríklad pri akné, príliš suchej pleti, príliš mastnej, ekzémoch, či iných problémoch. Teda či ste priamo zbadali nejaký rozdiel.
A môžte samozrejme odporučiť značky.

Ďakujem

PS: práve mám na tvári vzorku krému od Annemarie Borlind, teda, to je krásna vôňa :)

Miy

po dlhsom premyslani som si objednala zopar produktov od Anne. teda aby som bola konkretnejsia Purifying krem a regeneracny denny krem. Hadam tento tyzden balik pride

Aliss

Bionka, uz sa to tu viaceri, aj ja, snazili vysvetlit, ale to sa prosto neda :) Ja si kozmetiku vyrabam a kym som sa dovzdelala v tejto oblasti, presla som kus cesty. Preto ma skrie citat niektore komenty :D Ale na druhej strane, nech si zeny patlaju na tvar cokolvek, je to ich volba. Len to probuh nevolajme prirodna kozmetika, ak to okolo nej ani neslo :D

BiO_nka

Tak trocha osvety nezaškodí Defcon ;) Snáď sa v tunajšom publicu nájde zopár Dám, ktoré si to zoberú k srdcu a pochopia o čom to je...

Defcon

Bionka, nehadz prosim hrach na stenu. Tunajsiemu publicu zalezi na vôni a kráse obalu. Ak produkt splni tieto dve podmienky, tak si nas public napatle na tvár aj kobylie hovno.

BiO_nka

V prvom rade žiadna, naozaj žiadna 100% prírodná kozmetika sa nedá priemyselne vyrábať, pretože kým by sa s výroby dostala dostala až na pult a predala, bola by dávno pokazená.
Bez konzervačných látok a chémie môžete kúpiť len 100% oleje a tuky, ktoré sú prirodzene odolné proti baktériám.

* Najjednoduchší spôsob, ako spoznať, či ide o prírodnú kozmetiku bez chémie je pozrieť si zloženie produktu. Ak obsahuje vodu (aqua,H2O, water a pod.) musí obsahovať aj konzervanty, pretože voda sa prirodzene pokazí! Nesmie tiež obsahovať minerálne oleje, ktoré sú derivátmi ropy. Ak teda 100% prírodná, alebo 100% BIO kozmetika obsahuje vodu, ani omylom nie je prírodná...

Takže ak hľadáte naozaj prírodnú kozmetiku, hľadajte v čistých prírodných olejoch, alebo tukoch. Bylinné oleje, ovocné oleje, výťažky s plodov, orechov a pod. Veci za pár korún, ktoré schovajú 50eurové krémy a "séra" do vrecka...
Mojim favoritom je napr. čisté Bambické maslo www.sheabutter.sk

A pamätajte: V prírode nechýba žiadna látka, ktorú naša pokožka potrebuje, je pre ňu prirodzená a preto na ňu reaguje a prijíma ju. Výsledky sú potom viditeľné už po pár dňoch používania.

smoula

osobne nie, ja si uz nejaky cas kupujem kozmetiku jednej znacky :) a prioritou je pre mna aby bola certifikovana, aby som vedela, co realne pouzivam a to pri takych mensich znackach nemam ani len tusenia

qetinka

Ahojte, a zo stranky sashe ste neskusali tie niektore prirodne vyrobky? Niektore tam vyzeraju vazne dobre, tak ci niekto nemate nejake skusenosti :)

kamilla

Ja mám o dva rôčky viac a používam Annemarie Börlind Energynature, aj krémy, aj pleťový aj čistiaci gél a pôsobí to super, aj proti predčasnému stárnutiu, vôôbec na svojej pleti nebadám, že už mi pomaly ale isto tiahne na 30tku :D