Euthyrox 25 - vysadenie lieku

Príspevok v téme: Euthyrox 25 - vysadenie lieku
Tina98

Dobrý deň

1.Beriem euthyrox 25 už takmer 5rokov a mám len 20 kedže je to hormon niesom si istá či lekárka nespravila chybu s tým že mi ho predpisala v obdobi ked som este bola v puberte pretoze vtedy je clovek vo vyvoji. Môže s tym suvisiet napriklad ze moje prsia nedorastli a pod. ze sa moje telo dobre nevyvinulo?

2. Asi pred rokom alebo dvoma som zacala mat problemy s trasom ruk a dokonca posledne mesiace som zacala pocitovat rychlejsie bitie srdca a moj pulz v krku je coraz viac neznesitelnejsi a z neho mam aj pocit ze sa mi trasie hlava a myslim ze to vsetko su zle ucinky lieku. Hovorila som to aj mojej doktorke ktora si to vobec nemysli no ja mam opacny nazor predsa je to moje telo a ja mam tie zle ucinky tak s tym chcem nieco robit.

Na dalsiu kontrolu mam ist az v juli preto som sa rozhodla ze tento liek vysadim a nebudem sa spoliehat na moju doktorku a uvidime co sa bude diat v juli ked pridem na kontrolu... mozno vobec nic a potom by som tie tabletky zbytocne uzivala. Inac zabudla som napisat ze mam problem s lavym lalokom ktory tam viac menej ani nemam alebo je uplne maly a ten pravy ma normalnu velkost tak preto beriem tie tabletky. Doktorka mi stale hovori ze to nieje nic vazne. Aky mate na to nazor vy? Mam ho vysadit alebo snad mam uzivat nieco ine npr. olej Fortuna Vitae?

Tina98

A ked beriem len polovicku tabletky tak to uz rovno mozem vysadit nie?
A co je to vlastne ten Selen naco je dobry ? je to nieco podobne ako euthyrox?

Irén

Tina,
ak sa rozhodneš vysadiť euthyrox,tak tak neurob naraz,ale len polovičku a uvidíš ako bude reagovať tvoj organizmus na menšiu dávku, či nebudeš unavená,alebo ti nebude zima atď., ale pri tom sa riaď tým čo ti napísala nadranka - teda ryby a ovsenné vločky a kúp si tekvicový olej,ale nie ten Fortuna Vitae,ktorý je predražený,stačí bio.najlepší je štajerský a k tomu si kúp selén,ale najlepší je organický a zaraď do jedálnička kvalitné ryby,tak ako píše nadranka

ni-ka

ahoj Tina,
ja si skor myslim ze euthyrox beries prave preto ze mas lavy lalok nevyvinuty,preto sa ti asi tvori nedostatocne mnozstvo hormonu.Euthyrox vlastne ani nie je liek,je to len nahrada hormonu tyroxinu ktory je pre fungovanie tela potrebny.
Ak euthyrox vysadis,mozes si sposobit strumu,pripadne ine problemy-unava,chlad,poruchy cyklu...rozhodni sa ci ti to stoji za to.

nadranka

Tina98

Rozhodne by som ten liek vysadila. Stačí si prečítať príbalový letáčik a hneď ti bude jasné, prečo zrýchlený tep, atď. Ja som mala to isté, zle som sa cítila keď som ho užívala. Mne ho dr. predpísala, pretože mám znížené činnosť štítnej žľazy /vraj/. Naposledy som bola na odbere krvi a výsledky som mala dobré aj bez liekov. Užívala som aj jódový tekvicový olej, ale len pár mesiacov, lebo to išlo dosť do peňaženky. Treba jesť veľa ovsených vločiek, ryby-kvalitné, žiadny pangasius, ktorý je plný ťažkých kovov a je to tá najnusnejšia ryba vôbec. Doktorka si evidentne potrebuje naháňať len body, preto lieky predpisuje /ako každý iný dr./.