Nárazové búšenie srdca

Príspevok v téme: Nárazové búšenie srdca
majicca

dobrý deň prajem, mám 37 rokov a už asi týždeň mám v práci stavy, že mi sem buchne srdce akokeby chcelo vyskočiť z hrude a cítim ho niekde až pri krku. Niekedy to trvá kratšie inokedy aj 1/2 dňa. Toho času nemám žiaden stres, potrebujem navštíviť kardiológa, alebo je to bežné? ďakujem pekne

holubienka 3

Aj ja poznam ten pocit,ked mi z nicoho nic-lezim kludne zovrie srdce.Neviem spravne lekarovi opisat ten pocit.je to neprijemne,ako keby by ho stiahlo alebo sa zuzil prietok krvi do srcda.netrva to dlho,ale je to neprijemne.Ja som si tiez niekedy myslela,ze sa mi zvysi tep.ale to je okamih a vtedy si ho ani riadne nezmeriam,lebo to zovretie ma dost vylaka a prekvapi.Mam to uz niekolko rokov.Echo ma v poriadku tak to uz neriesim.Obcas mi z toho ostane slabo.

TinaM

no ja by som pre istotu isla k lekarke.Mozes mat nejaky zapal (napriklad zub, alebo nejaku prkotinku) a to ti to spusta. Ked ta aj posle ku kardiologovi, nie je to nic hrozne...to uz zubar je o dost horsi :D

majicca

ono, akokeby som mala taký ťažší pocit*taký divný na srdci * nedá sa to opísať a za ten pol dňa mi sem tam cca každú 1/2min - 5min. strašne silno buchne až niekde v hrdle, ten pocit je dlhší, ale to buchnutie je náhle....

hanadeka

take stavy som mala aj ja
normalne som si musela bud cupnut,alebo sa niecoho chytit kym mi to zrychlene busenie srdca nepreslo a mala som pocit, akoby sa mi par krat chcelo otocit srdce a zmenilo sa mi pcas toho busenia rytmus a este akoby mi srdce otazelo
trvalo to max.5 minut
zlakla som sa a zacala som cvicit a pit pohar vody kazdu hodinu az do siedmej vecer a najpr som zacala cvicit drepy,potom vypady a pridala som si kalanetiku
zacala som desiatimi minutami a teraz si uz zacvicim tu polhodinku pravidelne kazdy den
uplne mi to preslo az po mesiaci kazdodenneho cvicenia

TinaM

asi som trosku nepochopila presne, o co ide. Busi ti srdce, alebo ti len jednorazovo "poskoci"? ma to nahly nastup, alebo sa postupne rozbucha?A ako sa to skonci?