USA - Ako postupovať?

Príspevok v téme: USA - Ako postupovať?
Mujer

Pekný deň všetkým. Chcela by som poprosiť niekoho kto má naozaj skúsenosť ohľadom cesty do USA.Vlastne veľa vecí mám už vybavených,ale s dvomi si neviem rady.Prvá je taká,že budem niesť ako darček 0,7 dcl fľašu alkoholu.Musím to niekde uviesť?Vraj v papieroch pri vypĺňaní v lietadle.Je to naozaj tak?Alebo netreba nikde?A druhá sa týka toho že budem tri krát prelietavať(napr:Orlando-Miami atd)Musím všetky tieto miesta vyplniť vo formulári ESTA?Alebo len kde budem najdlhšie?Prípadne to musím niekam všetko uviesť pre kontrolu?Aj od kedy do kedy kde budem?Bola by som veľmi vdačná za Vaše skúsenosti.Naozaj si v tomto neviem poradiť.

ivanečenka

som práve odtiaľ prišla. Takže fľašu musíš mať zatvorenú (neotvorenú) a v lietadle dostaneš taký papire, kde uvedieš, že ju máš. Inak o nej nikde nehovoríš. Pri odchode z letiska tam bude taký týpek, čo sa Ťa bude vypytovať, či nemáš mäso alebo mäsové výrobky, to nemôžeš mať. A napíš, kde sa budeš zdržiavať - adresu hotela alebo pod, nemusia vedieť, ako budeš lietať po štátoch:) len sa priprav, že sa Ťa bude pýtať, kde budeš bývať (mňa sa dokonca pýtali, aké je moje zamestnanie na SVK)