Strie - nejaká účinná liečba?

Príspevok v téme: Strie - nejaká účinná liečba?
bubinka

ahojte, pribrala som počas deviatich mesiacov vyse 16 kil..a na zadku aj na stehnach po bokoch sa mi spravili velke fialove ciarky..postupne asi tri mesiace sa tvorili....a je ich tam vela a su fialove..predpokladam, ze ide o strie...kupila som si v lekarni krem na strie od vichy, tak uvidim, ako mi to zaberie...viem, ze strie uz nikdy nezmiznu, ale ako najlepsie redukovat ich, vie niekto poradit?? aby nebolo ich tak vidiet, pripadne aby neboli take fialove??strasne...desim s aleta, co do plaviek...vsak to je des..akoby ma niekto mlatil...plzzzzz.holky poradte, ktora z vas si uz uspesne lieci strie...pocula som aj nieco o liecbe laserom a ich redukcii, absolvovala nejaka z vas laserovu liecbu a uspesne??co mi poradite??

Lejla12

Ahojte, chcem sa opytat, ci niekto vyskusal zbrusenie strii a aky to malo efekt. Ja s tym zacinam tento tyzden , mam naplanovanych 5 sedeni, tak uvidime. Mam starsie vyblednute strie na stehnach, hanba vyjst v plavkach medzi ludi, tak dufam ze mi to pomoze. Ma s tym niekto osobnu skusenost?

mataBB

lalu kvoli striam komplexy? ty by si radsej mala riesit psychologa...

neviem ci si myslis ze kazdy na kupalisku sa bude pozerat len na teba ale poviem ti pravdu: pre 99,9% ludi tam budes totalne ukradnuta...kazdemu je to uplne jedno ci mas strie alebo nie..

Lalu777

Ahojte ja mám tiež strie na bruchu dve čiary take vačšie aj na bokoch a na prsiach. Ja mám z toho taku depresiu ze som az na liekoch. Kupat som sa nebola uz dva roky a kvoli komplexom si neviem najst ani chlapa. Je to sila. Ale ked som bola pri mori tak mi pomohlo opalenie, len to je to ze pri mori som bola ked som mala strie iba na bokoch a pri opaleni ich nebolo absolutne vobec vidno totalne vobec. len teraz vynsť v plavkach dvojdielnych kde mam na bruchu strie to určite nie... mam hrozne myšlienky...

Beyby

ahojte.. mám 17 rokov a už sa mi urobili strie na vnutornej strane stehien, uz sa mi par urobilo aj na vonkajsej strane, zadok mam uplne od strii ako zebra a urobili sa mi aj na lytkach!!!! :( pomôžte čo mám robiť?!? som zúfala, na laserové ošetrenie nemám peniaze, predsa som mladá a nechcem to mať, kto to nemá tak povie aby som nemala komplexy ale to sa nedá je to škaredé už si nemôžem dať ani normálne plavky budem si musiet tento rok kupiť tie šortkove lebo je to fakt hrozne! :( pomôžte nejaky domaci liek alebo masť ktorá fakt pomôže! nemáte nejaké skusenosti? prosím napíšte mi aj na mail

mate59

samá baba - strie vzniknú poškodením kože prudkým natiahnutím /rýchle pribratie/.Je to trvalé poškodenie, ktoré je nevratné a nepomôže ani laser.Len strie zmierni - tak ako akékoľvek jazvy.Pri schudnutí sa strie zmenšia sú menej viditeľné,ale sa úplne nestratia.Akékoľvek "zaručené" krémy je len vyhadzovanie peňazí.
Celkom nechápem to, že 4 roky športuješ a počas sviatkov priberieš toľko, že sa ti potrhá koža.Na papierovú kožu radšej zabudni.

jajuskaa

zuzic, tebe sa mozno zredukovali same od seba, ale poznam baby, ktore take stastie nemali a zostali im nepekne jazvy....a su to uz teraz stihle baby...tak preco sa nepoistit :)

zuzic

jajuskaa ja som ich neriesila vobec a tiez ich uz mam len bledulinke a malinko viditelne:)
samá_baba:D mozes verit comu chces ale ja si 100% mylsim ze ziadne kremy na to uz nepomozu. casom vyblednu a nebude ich skoro vobec vidiet:)

jajuskaa

Ahojte, takze ja vam napisem z osobnej skusenosti co mi pomohlo, vyskusala som toho na strie naozaj vela, okrem laseru.
Za rok som pribrala asi 15-20 kg a najma na stehnach, ale aj vsade inde kde len mozu byt, vratane bokov, prs atd... som mala velkeee fialove hrube strie, koza uplne zrnita. To, co mi naozaj pomohlo bola tato kombinacia...
kazdy vecer som pouzivala peelingove anticelulitidove mydlo, ktore som si kupila v lekarni, urcite musi obsahovat kofein! Vyzera ako to klasicke mydlo, nie tekute, tym si drhnete kozu, su tam jemne peelingove ciastocky, tie ju prekrvia, ale aby sa este lepsie prekrvila, potom som si kazdy vecer presla este tie partie masaznou rukavicou, az kym nebola koza uuuplne prekrvena :), potom my zabrali len dva gely...jeden si uz sice nepamatam ako sa volal, ale bol taky lacnejsi, hmm greenline ci tak nejak, ale druhy bol vichy nocne aj denne serum, par tyzdnova kura. Nanasala som si to takym stipkanim. Potom urcite pravidelne cvicenie, zacala som sa zdravo stravovat, ako som postupne chudla, tak som sa bala ci nebudu strie este vyraznejsie, ci mi pocas c hudnutia neochabne pokozka, ale nic take sa nedialo nastastie :) No a teraz asi po roku a pol uz dodrziavam len to kazdovecerne prekrvenie masaznou rukavicou a natriem si tie partie mliekom telovym stipkanim. Raz za cas, asi kazde tri mesiace, si kupim daco anticelulitidove ako prevenciu, to pouzivam a potom uz zasa nic dalsie tri mesiace. Strie uz nemam, zostali len drobnucke biele ciarky, ale tie vidno len ked sa velmi blizko clovek prizrie, takze to je nic a to uz som ani nedufala, tolko moj navod, ked sa chce, urcite to pojde, ale na prve vyraznejsie vysledky som cakala vyse polroka :)

samá_baba:D

Som chlapec mam 19 rokov cvičim pravidelne asi 4 roky... toto leto som chcel vyrysovať brucho na papierovu kožu... no cez sviatky som kvalitne pribral objavilis a trhliny na koži... reku čo to sakra je? až teraz viem s čím mam dočinenia... nie sú až tak velké sú ešte červené. Najde sa tu aspoň jeden človek ktory mi povie pravdu?? zmiznu stymi kremmi alebo nie?? A keĎ tak aky si mam objednať? No nech je to niekto komu sa to podarilo resp. nepodarilo... jednoducho niekto kto stym bojoval a ma skusenosti...
Dakujem:)