Ako začat doverovat

Príspevok v téme: Ako začat doverovat
vreckovka

mam priatela nikolko mesiacov. po dlhej pauze od chlapov som konecne stretla jedneho uzasneho...fakt je skvely, zijeme spolu, starame sa jeden o druheho a mam pocit, ze to je konecne ten, na ktoreho som cakala. Zalubila som sa rychlo a stale je to silnejsie.
Mam mu vsak problem doverovat. Viem, ze ma lubi. DOkazuje mi to dennodenne a este mi to aj casto opakuje. Viem, ze by ma nepodviedol, vazi si ma a dlho mu trvalo kym si zacal vazny vztah s niekym, takze viem, ze si to premyslel aj rozumom.
Predtym som mala vztah, kedy mi partner klamal a nejako som sa vtedy zatala. Preto som dlho ani nikoho nemala. Teraz som psychicky uplne na dne (zopar tyzdnov) a vybijam si to na priatelovi. Neustale ziarlim na jeho kamosky (ma ich dost a jeho najlepsia kamoska je zena). Vadi mi, ak sa s nimi stretava, resp. ak chce aby ona prespala u nas. Racionalne viem, ze by s nou ani s inou nic nemal, ale stale ma nieco vo vnutri zoziera. Na zaciatku vztahu som to neriesila. Teraz mam blbe obdobie a som strasna stihacka, citliva na kazdu blbost ohladom inych zien, kamaratov a neviem coho vsetkeho...ako to mam zmenit? mal by ma niekto prefackat asi...nechcem to robit, ale neviem tomu zabranit...

Dadula56

Mimulus, neviem preco by som si na to mala odpovedat a menit svoje nazory kvoli tym odpovediam. Ja som ti uz napisala nizsie v akom vztahu zijem a ako to cele beriem. Nazor nemenim. Nepatrim k tym, ktori maju za sebou 15 stroskotanych vztahov a museli sa zliepat u kamosky. Partnera som si vybrala dokladne a problemy si riesim sama. A zopakujem, ze bez kamaratstva na najvyssej urovni by som do vztahu nesla, lebo potom to je pre mna vztah len o nejakej animalnej pritazlivosti a to na dlhodoby vztah ani nahodou nestaci. Ak mam pocit, ze je na svete osoba, ktora mi je viac ako partner, tak by som mala mat zrejme vztah s tym kamaratom. Suhlasit s tym nemusis, koniec koncov, za to v akom vztahu zijeme, si mozeme sami.

Agnes999

vreckovka: no mas zaujimave hranice tolerancie ale ked vam to tak vyhovuje a ste stastni tak preco nie. potom len neviem, co tu riesis, kedze vlastne vsetko je v najlepsom poriadku. jeho kamosky spavaju u vas, on spava s kamoskami v posteli aj v stane ale podla teba je to v poriadku tak niet co riesit.

Agnes999

Mimulus ale pises to tak. Akoby partnerka bola len nejaka bezvyznamna osoba co ti teraz podrzi a za chvilu ju nahradi nejaka ina. Preco nemoze byt tvoja partnerka tiez aj kamaratka? Preco si vlastne za partnerku nevyberies tu najlepsiu kamaratku?

Agnes999

Mimulus: ak je pre teba priatelstvo viac ako vztah tak necudo, ze ti vztahy stale len zacinaju a koncia. Ak by bola pre teba tvoja partnerka viac ako kamaratka, tak si s nou aj do konca zivota a mate okrem vztahu aj to najkrajsie kamaratsvo. Ak beries svoju zenu ze to je LEN docasna znamost co skor ci neskor zas odide no tak necudo ze vam to neklape.

lost

Skutoční priatelia sú pri tebe stále aj napriek tomu, že vzťahy začínajú a končia... a potom sa odstahuju za hranice :D

Mimulus

Dadula56 tie otázky som ti položil len preto, aby si si sama odpovedala. Nechcem vyzvedať.... :D to by som si nikdy nedovolil. Len som ti chcel priblížiť to, čo tu písala Blondula a olivienka.

Skutoční priatelia sú pri tebe stále aj napriek tomu, že vzťahy začínajú a končia...

Dadula56

Mimulus, nechcem diskutovat o svojom zivote na verejnom fore. Ja o nom do detailov nediskutujem ani s najlepsou kamaratkou :)