Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Praca s postihnutymi

Príspevok v téme: Praca s postihnutymi
sju4

Ahojte, skoncila som teraz vysoku skolu-farmacia,pracujem , ale praca ma nenaplna:( a zistila som ze by ma naplnala praca s postihnutymi, ako napr. vychovatelka,pedagogicka. Chcela by som preto spyatat ci je tu niekto taky, co robi nieco podobne, nech mi o tom trochu viac povie. A tiez ake vzdelanie potrebujem na takuto pracu.

TinaM

tak financne sa to rozhodne neda s farmaciou ani porovnat, aj to by som zvazila na tvojom mieste. Okrem toho si musis uvedomit, ze nemas ani kvalifikaciu- ci uz pedagogiku, specialnu pedagogiku, socialnu pracu, psychologiu...nic. Cize tabulkovy plat by bol na minime a okrem toho, dobry umysel je jedna vec, ale musis o tychto ludoch a ich poruchach aj co to vediet, aby si s nimi mohla pracovat na nejakej urovni. Tym ale nechcem povedat, ze sa to neda.

sju4

Tak som aj rozmyslala, ze sa pojdem najprv pozriet do jednej specialnej skoly, pretoze viem ze ide o psychicky narocnu pracu a tiez sama neviem ci to nemam vsetko zidealizovane a ci je to urcene aj pre mna.Ale taha ma to tam, vies potrebujem trochu zmysluplnejsiu pracu, a viem ze tu moja pomoc bude mat aj zmysel, ze mozem dat trochu lasky aj takymto detom , ktori ju potrebuju.Viem ze im to pojde velmi ale velmi pomaly a ze niektore vysledky nemusia vobec prist alebo pridu az za velmi dlhy cas, viem to, ale tiez viem, aki vedia byt prave takyto ludia, ze vdaku radost a vsetky city, ktore prejavuju su uprimne.
Rozmyslam nad tymto, alebo tiez este ist do materskej skolky, ked by som to nahodou nezvladla s takymito detmi.
Jedine co mi este velmi hlavu muti, je ten financny problem, ze takuto pracu si moze dovolit clovek, ktory ma doma nejake zazemie.

TinaM

podla mna na zaciatok by si mohla skusit nieco na baze dobrovolnictva, pripadne chod na "navstevu" do ustavu/dielne, kde takyto ludia su. Sama uvidis, ake emocie to v tebe vyvola. Praca s postihnutymi moze byt svojim sposobom krasna a zadostucinujuca, na druhej strane ale velmi psychicky narocna.
Ak sa mozem opytat, preco mas pocit, ze prave toto by ta naplnalo?

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Praca s postihnutymi - Fórum - ZDRAVIE.sk