zivot so schizofrenikom ano alebo nie?

agina

Niektori schizofrenici krasne preziju zivot, dokonca si zakladaju aj rodinu, pretoze vedia, o com to je a co treba od tejto choroby ocakavat.Niektori schizofrenici preziju zivot sami, pretoze ich spolocensky zivot vobec nelaka.Zrejme je aj viac stupnov schizofrenie, urcite ludom s tym najtazsim stupnom nie je dovolene zo zdravotneho hladiska sa sobasit a mat deti.Takze Ajulik riadne si to zvaz do coho ides, alebo do coho sa chces pstit, pretoze ak toho tvojho milovaneho cloveka s tou chorobou raz opustis len preto, ze si to ty nezvladla, moze sa mu jeho stav este zhorsit.Poradim ti, spolu navstivte jeho lekara a povypytujte sa na rizika a ako ich treba riesit.Ak to aj po rozhovore s doktorom vsetko zvladnes a povies si, tak na toto som pripravena, tak je to OK a nic vam nestoji v ceste...

sh

áno som tiež schizofrenička a píšem to z vlastnej skúsenosti.Presne tak,radšej trp sama akoby mal trpieť pri tebe ten koho miluješ.Je to kruté ale je to pravda.

joo

No dakujem pekne... Som schizofrenicka, takze si ani nikoho nemam hladat? A hlavne ked strasne tuzim po laske... Ale mate pravdu, radsej budem trpiet ja, ako ten druhy kvoli mne...

sh

Určite NIE!Pre partnera je to veľmi psychicky náročné a i tak to časom nezvládne.Schizofrenik je odsúdený na život osamote,bez lásky.I keď ju potrebuje,môže ho zachrániť,no v tomto prípade iba láska nestačí,je potrebné omnoho viac zo strany partnera,ten si musí uvedomovať všetky riziká,náročnosť takéhoto vzťahu.Spoločnosť od neho dáva ruky preč a vymedzuje ho na okraj spoločnosti.Pri schizofrénii nemusí byť vždy prítomná agresivita,prejavuje sa rôznymi spôsobmi,hlavne neuvedomovaním si svojho konania,nevnímania reality. Schizofrenik proste nevie rozlišovať čo je skutočnosť,resp.niečo spraví a vôbec si nie je vedomí toho,že to urobil.

IvanBA

Dada, zle si si to vysvetlila.Ja som napísal :"Tvoje rozhodnutie by ti mohol/la pomoct VYRIESIT aj pripadne psychologicka" mal na mysli, aby jej vysvetlila o co ide, a tym jej pomohla ako sa rozhodnut. Psychologicka NERADI, ale s nou prehodnocuje situaciu. Rozhodnutie nechava na pacientovi.

dada

ryba psychologicka??? najprv pises nedaj si radit.... ajulik sa sama rozhodne a psychologicku potrebujeme vsetci ked uz tak...nikdy ta nikto nemoze ovplyvnovat kym ty sama nepochopis...mam to odskusane, je to vzdy iba a iba o tebe...

kikakk

urcite nie...nikdy nevies kedy mu preskoci, a este zacne byt aj agresivny .... vlastne skusenosti... ver mi dobre ti radim

ryba

Nedaj si radit, ale vsetko rozumne zvaž. Tvoje rozhodnutie by ti mohol/la pomoct vyriesit aj pripadne psychologicka. Aj to su ludia. Zalezi na tebe. Pozri si tuto stranku .www.dusevnezdravie.sk

ajulik

dada budem ti velmi povdacna ked sa ozves na moj meil ajulik11@azet.sk.je to pre mna naozaj velmi dolezite.dnes uz na nete nebudem ale zajtra doobeda a poobede urcite ano, dakujem aj inym za radu, kto sa s tymto stretol