Ako nájsť normálneho priateľa?

Dadula56

James Bond - to presne som nenapisala, skor mi tu slo o ten nizky vek a nedostatocny priestor na rozvoj osobnosti fungujucej ako samostatna bytost. Ale opakujem, ze je to len moje pozorovanie, aby sa niekto necitil urazeny, ak je nahodou vo vztahu od 12 a je osobnostne rozvinuty.
Ale ak to preformulujem tak, ze niekto je vecne vo vztahu, aj ked je nefunkcny, len aby v nom bol, tak je urcite istym sposobom naruseny. Ci si nieco kompenzuje, neviem, mozno "nedostatok" vlastnej osobnosti.

Agnes999

11-rocne deti maju vztah? V 16-tich sa citis jak stara dievka? Ty kokos, a ja som dosla o poctivost 3 mesiace pred 18-timi narodeninami, co som ja pre teba

Dadula56

Lenka, tvoje spoluziacky len trpia rozsirenou poruchou neschopnosti fungovat sam o sebe a byt samostatna bytost a ty im narusa ich vnimanie sveta, takze su z toho logicky nepokojne a zaroven si rady dokazu, ze maju iluzorne "navrch". Ked je clovek od 12 vecne nalepeny na "frajera" tak nema dostatok priestoru na osobnostny vyvoj. Samozrejme, je to len moj nazor, nemusi s tym iny suhlasit, ale osobne som si vsimla, ze taketo dievcata povacsine nemaju ani zaujmy, ciele, iba toho frajera a prisposobuju mu uplne vsetko. Mozem ti slavnostne slubit, ze ani jeden z tych vztahov nevydrzi, teda vobec o nic neprichadzas. Praveze mas cas sa rozvijat, vediet kto si sama o sebe, mat zaluby, ciele, teda budovat si sebavedomie. A to je to o co rozumni muzi stoja - sebavedomu zenu do zivota, co ma ciele a vie co chce. Takze ich nechaj sa vyrozpravat a spytaj sa ich ci naozaj nemaju uz ine temy na rozhovor nez vztahy.

97Lenka17

nirv- aj ja si to myslím v podstate, lebo v takom mladom veku sa viazať na niekoho nie je veľmi dobré, kazí to psychiku, dôležitejšia je aj tak škola momentálne aspoň pre mňa

nirv

to je ako mat nejaku hracku alebo psika, v tomto veku, pochvalit sa co som ulovila:)) detinske. s tym asi nic nespravis len si uvedomit ze o nic nejde a pousmiat sa na ich starostiach.

Magy

lenka, o nazor spoluziacok sa nestaraj, oni sa na teba pozeraju zo svojho pohladu - mam chalana a ona nema, to znamena ze nieco s nou nie je v poriadku. a to uz tym hlavam nevysvetlis, ze to tak nie je.
zrejme si na svoj vek vyspelejsia a pokojnejsia, nez zvysok pubertacok. vzacny to ukaz. drz sa a ignoruj ich sproste a zbytocne poznamky.
ked uz nevydrzis, tak mozes odpovedat nieco na sposob "lebo sa nemam kam ponahlat", alebo "lebo mi to tak vyhovuje", proste nieco, co je slusne, ale da im najavo, ze tvoj sukromny zivot nie je ich problem.