Antikoncepcia áno/nie?

Príspevok v téme: Antikoncepcia áno/nie?
Agnes_09

Zdravím všetkých v tomto prípade asi hlavne ženy. Mám 18 rokov a neskutočné bolesti pri menštruácii. Dokáže ma to vyradiť na celý deň a už neviem niekedy akú tabletku zobrať. Na gynekológiu sa ešte len chystám poradiť sa s odborníkom, ale uvítala by som Vaše názory. Čítala som, že úpravou hormónov teda tou antik. môžu bolesti ustúpiť. Ale poznám ženy, ktorým to veľmi neprospelo, pribrali a necítili sa dobre. Moja otázka je teda jasná potrebujem radu a Vaše skúsenosti. Veľmi pekne ďakujem ak ste si našli trocha času na môj problém.

M 25

agnes, lenže sto ludí, sto názorov.. ty si musíš spraviť ten svoj, nie sa rozhodovať na základe názorov a skúseností iných žien ..

Agnes_09

M 25 -> Ja netvrdím, že mi v tom má niekto rozhodovať a už vôbec nie som smiešna...nevieš či vieš čítať, ale pýtala som sa na NÁZOR a RADU nie blbe kecy...

nirv

Tiež som nemala s antikou problémy, ale až ked som ju vysadila som si uvedomila že naozaj je to svinstvo...ale brala som ju kvôli sexu, potom aj kvôli pleti ale efekt takých 80% a po vysadeni horšie ako predtým....takže to len tlmi problém. Trvalo asi polroka či rok kým sa hormóny ukludnili .

alibi

ako my teraz krutime hlavou, co vsetko ludia robili v minulosti.. raz budu krutit nad nami hlavou ako sme mohli brat HAK. je to totalne sialene. a je sialene, ze ju lekari predpisu aj 14 rocnym dievcatkam, predpisuju ich na plet, vlasy, bolesti... o chvilku ti aj namiesto okuliarov predpisu HAK. a to hocikomu.

lea128

Gimienkis a M 25, kym som brala HAK, takisto som sa HAK neskutocne zastavala. Nech na nu nadava kto chce pre mna za mna, proste mali s nou negativnu skusenost a po vysadeni problemy. Ale ano, kazde telo na vysadenie a celkove uzivanie reaguje uplne inak, no aj tak si myslim, ze sa neoplati takto riskovat, brat ju a dufat, ze mne sa to nestane. To, ze po vysadeni HAK zena nema ziadne viditelne nasledky, este neznamena, ze telo je v poriadku:) Ja som nastastie po vysadeni nemala az take hrozne problemy, aj ked nejake boli ale brala som generikum Diane 35, ktora sa nema brat viac ako polroka, nasla som na zahranicnych strankach take info, ktore nejako v pribalovom letaku zabudli dopisat:) Podobny pomaly zabijak pre zdravie je aj fajcenie a kazdy skusenejsi lekar vam povie, ze najviac nadorov a rakoviny ma za zasluhu prave dlhodobe uzivane HAK a dlhodobe fajcenie.

odpovedam

Ja som mala krvne zrazeniny z HAK, takmer som mala mozgovocievnu prihodu. Od vtedy mam trvale nasledky na zdravi, pritom predtym som absolvovala niekolko vysetreni a vsetko bolo v poriadku. Pre mna teda HAK urcite nie.

Kazdy den zenske telo potrebuje iny pomer hormonov. HAK taku moznost neponuka, vacsina tabletiek ma rovnake zlozenie na kazdy den. Hormony HAK blokuju prirodzenu sekreciu telu vlastnych hormonov. Ovplyvnuje to viac nez len cyklus.

Umele hormony vplyvaju na krvotvorbu, travenie, psychiku, spanok, latkovu vymenu, atd. Nechce sa mi to cele pisat. zaroven ti v peceni vyrabaju nadbytok vitaminu A a nedostatok vitaminov radu B, kradnu telu vapnik.

Ja som sa poucila a takmer som na to doplatila zivotom. A to som predtym bola uplne zdrava. Mlade baby maju s cyklom problemy - hlavne nepravidelnost, akne a pod. nerozumiem, preco bojovat proti niecomu, co je normalne... Kazda si zvazte sama, ci to chcete brat.

gimienkis

Preco tie ktore idu vyrazne proti Hak sa snazia brat nazor babam,ktore su v pohode s uzivanim a aj po vysadeni Hak.? Kazda zena je ina, a kazdej telo reaguje inak. Ak Vy na to zle reagujete tak si vyjadrite svoj nazor a nekomandujte ostatnych ake je to svinstvo, ked niektore to za to svinstvo nepovazuju.